Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Інноваційна діяльність як системний процес у конкурентній економіці

Інноваційна діяльність як системний процес у конкурентній економіці

Назва:
Інноваційна діяльність як системний процес у конкурентній економіці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
38,99 KB
Завантажень:
385
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Національний технічний університет“
Харківський політехнічний інститут”
Соловйов В’ячеслав Павлович
УДК 338.342.45: 334.716: 658.589
Інноваційна діяльність як системний процес
у конкурентній економіці
Спеціальність 08.02.02 –
економіка та управління науково-технічним прогресом
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Харків – 2006
Дисертацією є монографія.
Робота виконана в Центрі досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки імені Г.М. Доброва Національної академії наук України.
Науковий консультант – | доктор економічних наук, професор
МАЛІЦЬКИЙ Борис Антонович,
Центр досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки імені Г.М. Доброва Національної академії наук України, директор.
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор,
заслужений економіст України
СУХОРУКОВ Аркадій Ісмаїлович,
Національний інститут проблем міжнародної безпеки РНБО України, завідувач відділу економічної безпеки;
доктор економічних наук, професор
БЕЛЬТЮКОВ Євген Афанасійович,
Одеський національний політехнічний університет, завідувач кафедри економіки підприємств;
доктор економічних наук, професор
САДИКОВ Мурат Абдикасович,
Харківський національний університет внутрішніх справ, начальник кафедри економічної теорії.
Провідна установа – |
Національний університет “Львівська політехніка”,
Інститут економіки і менеджменту Міністерства освіти та науки України.
Захист відбудеться “14” вересня 2006 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.050.02 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут”, за адресою: 61002, Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”, за адресою: 61002, Харків, вул. Фрунзе, 21.
Автореферат розісланий “21” липня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д64.050.02
О.М. Гаврись
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Останніми роками в Україні спостерігається помітна активізація політичного сприяння інноваціям на підставі використання інструментів економічної та фінансової політики, а також шляхом створення організаційно-юридичних умов, які стимулюють рух суб’єктів господарчої діяльності до інноваційної діяльності. Це відкриває для України перспективу щодо переходу на світові стандарти раціонального використання енергії, освоєння ресурсів природного середовища, підвищення рівня технологій, юридичного захисту інтелектуальної власності. Кінцевою метою цих зрушень є створення передової конкурентоздатної на світових ринках інноваційної продукції.
Водночас перед економічною наукою стоїть вкрай важливе завдання, суть якого полягає в тому, щоб узагальнити теоретичні основи реформування економіки України, її функціонування в середньостроковій та стратегічній перспективі. Ці узагальнення повинні базуватись на найкращих досягненнях світової економічної думки і водночас брати до уваги специфіку конкретно-історичного розвитку України, враховуючи, з одного боку, необхідність забезпечення національних інтересів та економічної безпеки держави, а, з іншого, – необхідність функціонування економіки України в глобально-конкурентному середовищі. Перш за все тут слід вирішити питання гнучкого поєднання ринкового та державного регулювання економіки з метою розробки дієвого механізму управління нею. У цьому напрямі цікаві наукові результати отримані вітчизняними ученими-економістами, серед яких можна назвати В.П.Александрову, О.І.Амошу, Ю.М.Бажала, Л.К.Безчасного, Є.А. Бельтюкова, В.М.Геєця, В.Г.Герасимчука, В.І.Голікова, М.І.Долішнього, Г.І.Калитича, О.Є.Кузьміна, О.А.Лапко, Б.А.Маліцького, А.І.Мокія, А.І. Сухорукова, В.І.Терехова, В.Г.Чиркова, А.І.Яковлєва, В.С.Яцкова та інших. Ця проблема є актуальною для країн з різним рівнем економічного розвитку, про що свідчать праці відомих зарубіжних учених, зокрема П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: Інноваційна діяльність як системний процес у конкурентній економіці

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок