Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОЇ ГРЕЦЬКОЇ ДЕРЖАВИ: 1797-1844 рр.

СТАНОВЛЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОЇ ГРЕЦЬКОЇ ДЕРЖАВИ: 1797-1844 рр.

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОЇ ГРЕЦЬКОЇ ДЕРЖАВИ: 1797-1844 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,66 KB
Завантажень:
402
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ ІНСТИТУТ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ


ПЕЛЕШКО АДРІАНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 94 (495) “1797/1844”


СТАНОВЛЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОЇ ГРЕЦЬКОЇ ДЕРЖАВИ:
1797-1844 рр.
07.00.02 - всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук
Київ-2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі “Кабінет українсько-грецьких відносин НАН України” Інституту історії України НАН України


Науковий керівник:
Офіційні опоненти:
кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Терентьева Наталія Олексіївна,
Інститут історії України НАН України, завідувач відділу “Кабінет українсько-грецьких відносин НАН України”
доктор історичних наук, професор Іваницька Ольга Павлівна,
Київський міжнародний університет, завідувач кафедри міжнародних відносин;


Провідна установа:
кандидат історичних наук, Стрельчук Наталія Василівна
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича, доцент кафедри політології
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, історичний факультет, м. Київ


.Захист відбудеться 2/ січня 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради по захисту дисертацій Д 26.235.01 в Інституті історії України НАН України (адреса: 01001, м. Київ, вул. Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інститугу історії України НАН України (адреса: 01001, м. Київ, вул. Грушевського, 4).
Автореферат розісланий “26” грудня 2005 р.


Вчений секретар спеціалізованої вченої ради, доктор історичних наук, професор
О.І. Гуржій
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Відсутність упродовж багатьох століть власної державності визначала специфіку конкретно-історичної ситуації, що складалася на території Греції та суттєво впливала на долю греків, визначаючи не тільки особливості національного самоусвідомлення, але й шляхи становлення і розвитку державності. „Грецьке питання” було питанням національного самовизначення грецького народу, яке було складовою частиною дипломатії європейських держав.
Процес національного відродження, який розпочався наприкінці ХVIIІ ст., та розгортання національно-визвольного руху грецького народу в кінцевому підсумку привели до утворення суверенної, незалежної держави. У цьому контексті актуальним і на сьогоднішній день є вивчення передумов консолідації різноманітних політичних сил та соціальних верств суспільства навколо національної ідеї наприкінці ХVIIІ – початку ХІХ ст., ролі та місця національно-визвольного руху у процесі формування грецької нації, його впливу на розвиток її національної самосвідомості. Зазначена тема актуальна не лише в зв’язку з необхідністю пізнання загального історичного процесу становлення державності одного із православних народів, але й для розвитку двосторонніх греко-українських зв'язків на належному цивілізованому рівні.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконувалася відповідно до науково-дослідних тем Інституту історії України НАН України, зокрема, в рамках підрозділу, який розробляє відділ “Кабінет українсько-грецьких відносин НАН України”: “Суспільно-політична та господарська діяльність греків в Україні (XVIІ – поч. XX ст.)”; номер держреєстрації – 0103U005538.
Об’єктом вивчення є найважливіший етап нової історії Греції – звільнення від османського поневолення та створення незалежної держави.
Предметом дослідження є діяльність правлячих кіл та зусилля народу, спрямовані на возз’єднання грецьких земель, перебіг боротьби за незалежність, розбудова державних інститутів, суспільно-політичний та економічний розвиток країни періоду правління регентів та короля Оттона.
Хронологічні межі охоплюють період 1797 – 1844 рр. Визначення нижньої межі обумовлено переходом Іонічних островів під протекторат Франції, а незабаром – під заступництво Росії, що стало передумовами створення першого незалежного утворення на території грецьких земель – Республіки Семи З’єднаних островів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОЇ ГРЕЦЬКОЇ ДЕРЖАВИ: 1797-1844 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок