Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Отримання стабілізованої полімерної сірки з розчинів натрію тіосульфату

Отримання стабілізованої полімерної сірки з розчинів натрію тіосульфату

Назва:
Отримання стабілізованої полімерної сірки з розчинів натрію тіосульфату
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,69 KB
Завантажень:
479
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
Гелеш Андрій Богданович
УДК 661.21
Отримання стабілізованої полімерної сірки з розчинів натрію тіосульфату
05.17.01. - Технологія неорганічних речовин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
ЛЬВІВ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана | в Національному університеті “Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник |
заслужений діяч науки і техніки України,
доктор технічних наук, професор
Яворський Віктор Теофілович
Національний університет “Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри хімії і технології неорганічних речовин
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Мальований Мирослав Степанович
Національний університет “Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри екології та охорони
навколишнього середовища
кандидат технічних наук,
Сеньків Степан Іванович
начальник науково-виробничого відділу
інституту гірничо-хімічної промисловості
ВАТ “ГІРХІМПРОМ”, м. Львів
Провідна установа | Національний технічний університет
“Харківський політехнічний інститут”
Міністерства освіти і науки України,
кафедра хімічної технології неорганічних речовин,
каталізу та екології
Захист відбудеться “ 7 ” квітня 2003 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.09 при Національному університеті “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів-13, пл. Св.Юра, 9, корпус 9, ауд. 214.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, м. Львів, вул. Професорська, 1).
Автореферат розісланий “ 5 ” березня 2003р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.т.н., доцент Вахула Я. І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Одним із важливих спеціальних видів елементної сірки є її полімерна модифікація - полімерна сірка. В силу цінних, специфічних властивостей полімерна сірка одержала широке застосування в господарстві розвинутих країн світу. Заміна звичайної сірки на полімерну забезпечує різке покращення експлуатаційних властивостей гумово-технічних та ряду інших виробів. Потреба в полімерній сірці перевищує її виробництво, прогресивно зростає. На українському ринку частка цього продукту вітчизняного виробництва мізерна.
Існуючі методи виробництва полімерної сірки із грудкової, прості на перший погляд, мають ряд недоліків технологічного, енергетичного, технічного та економічного плану, внаслідок яких на території країн СНД крупнотонажне виробництво цього продукту відсутнє, тому потреби в полімерній сірці задовільняються за рахунок імпорту. Відтак пошук і розробка ефективніших і технічно легкоздійснимих технологій полімерної сірки є актуальним питанням хімічної промисловості.
Серед можливих шляхів вирішення цього питання найбільший інтерес представляє технологія полімерної сірки на базі кислотного розкладу натрію тіосульфату. Останній є відходом багатьох виробництв (коксохімія, гідроочищення нафти, процеси очищення природних, технологічних та вентиляційних газів від сірководню тощо), який не утилізується, накопичується, є висококонцентрованим за основною речовиною. Залучення відхідних тіосульфатів у сферу промислового виробництва полімерної сірки дало б змогу не тільки забезпечити народне господарство цінним продуктом, але й вирішити екологічне питання - знешкодження і утилізацію відходів промисловості. Проведені пошукові дослідження та узагальнені техніко-економічні розрахунки свідчать про технологічну ефективність цього методу виробництва полімерної сірки і його економічну доцільність.
На основі викладеного вище можна стверджувати, що розробка технології отримання полімерної сірки кислотним розкладом відхідного натрію тіосульфату є завданням актуальним, важливим, має велике народногосподарське, економічне і екологічне значення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота відповідає науковому напрямку кафедри хімії і технології неорганічних речовин Національного університету “Львівська політехніка” (ХТНР НУ”ЛП”), виконувалась за планом “Екологічно чисті технології комплексного використання сірковмісної сировини та відходів виробництва” згідно з науково-технічною програмою Міністерства освіти України (номер Державної реєстрації 0193U040308).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Отримання стабілізованої полімерної сірки з розчинів натрію тіосульфату

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок