Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІКО-ТОПОГРАФІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ СПОСОБІВ МІНІІНВАЗИВНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ЖОВЧНОКАМ’ЯНУ ХВОРОБУ

КЛІНІКО-ТОПОГРАФІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ СПОСОБІВ МІНІІНВАЗИВНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ЖОВЧНОКАМ’ЯНУ ХВОРОБУ

Назва:
КЛІНІКО-ТОПОГРАФІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ СПОСОБІВ МІНІІНВАЗИВНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ЖОВЧНОКАМ’ЯНУ ХВОРОБУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,47 KB
Завантажень:
173
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
До таких віднесені пацієнти з наступною супутньою патологією серцев
о-судинної системи: гіпертонічна хвороба II Би ст


МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СКОРИЙ
Денис Ігоревич
УДК: 616.366-003.7-089.819
 
КЛІНІКО-ТОПОГРАФІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ СПОСОБІВ МІНІІНВАЗИВНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ЖОВЧНОКАМ’ЯНУ ХВОРОБУ
14.01.03 - хірургія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків –2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в ДУ "Інститут загальної та невідкладної хірургії АМН
України", м. Харків.
Науковий керівник - доктор медичних наук, професор
Бойко Валерій Володимирович
ДУ "Інститут загальної та невідкладної хірургії АМН
України", директор,
Харківський національний медичний університет,
завідувач кафедри госпітальної хірургії.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Хворостов Євген Дмитрович,
завідувач кафедри хірургічних хвороб Харківського
національного університету ім. В.Н. Каразіна МОН України,
доктор медичних наук
Бєлов Сергій Григорович,
професор кафедри хірургії та проктології Харківської
медичної академії післядипломної освіти МОЗ України.
Захист відбудеться “27” березня 2008 р., о “13.00” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.02 в Харківському національному медичному університеті МОЗ України (61022, м. Харків, пр. Леніна 4; тел.707-73-27).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного медичного університету (61022, м. Харків, пр. Леніна 4)
Автореферат розісланий “26” лютого 2008 р.
Учений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 64.600.02,
кандидат медичних наук,
доцент А.І.Ягнюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Захворюваність на жовчнокам'яну хворобу (ЖКХ) останнім часом значно збільшилася. У розвинених країнах ця хвороба “благополуччя” за частотою конкурує з виразковою хворобою шлунка й дванадцятипалої кишки, у зв'язку з чим набула значення соціальної проблеми. За даними більшості дослідників, ЖКХ виявляють у кожної п'ятої жінки й кожного десятого чоловіка, а збільшення кількості хворих за кожне десятиліття визначається приблизно в два рази (Шестаков А.Л.,1999; Петухов Л.А. и соавт., Grau-Talens E.J. et al., 1998).
Останнє десятиліття продемонструвало бурхливий розвиток лапароскопічної хірургії і її становлення як самостійного напрямку в медичній галузі. Ці втручання стали “золотим стандартом” у лікуванні цілого ряду захворювань органів черевної порожнини (ОЧП) (Тимошин А.Д. и соавт., 2001). Так, сьогодні близько 80-90% холецистектомій (ХЕ) виконується вищезгаданим методом (Федоров И.В., 2003; Berci Н. et al., 2000).
Незважаючи на незаперечні переваги лапароскопічної холецистектомії (ЛХЕ), методика має певні обмеження, а також технічні особливості, які в деяких випадках призводять до вимушеної лапаротомії й низки ускладнень. Аналіз публікацій останніх років свідчить про значну частоту конверсій, яка складає від 0,9 до 18% (Корешкин И.А. и соавт., 2000). Крім того, за деякими даними літератури, визначається збільшення або відсутність тенденції до зниження кількості ятрогенних ускладнень при лапароскопічних операціях на жовчному міхурі (ЖМ), незважаючи на досвід хірургів, який перевищує чотиризначні цифри прооперованих хворих за лапароскопічною методикою (Дасаев А.Н. и соавт. 2002; Ничитайло М.Ю. і співавт., 2005; Shallaly G.E.I., Сusсhieri А., 2000).
Проте в нашій країні без належної уваги залишилась методика відкритої холецистектомії з мінілапаротомного доступу (ХМД), яка знайшла своїх прихильників у країнах СНД і за кордоном, де вона активно впроваджується в загальну хірургічну практику й продовжує вдосконалюватися (Прудков М.И.,2002; Лищенко А.Н. и соавт., 2006; Магомедов М.С. и соавт., 2007; Grau-Olives F.J. et al.,1998). Використання мінідоступу дозволяє здійснити втручання в умовах підвищеного ризику застосування лапароскопічних технологій. Спосіб виконання ХМД не потребує дорогих апаратів і оптичних інструментів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КЛІНІКО-ТОПОГРАФІЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ СПОСОБІВ МІНІІНВАЗИВНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ЖОВЧНОКАМ’ЯНУ ХВОРОБУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок