Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГІДРОЛОГІЧНІ РОЗВІДУВАННЯ МОСТОВИХ ПЕРЕХОДІВ З ЗАСТОСУВАННЯМ МЕТОДІВ ДИСТАНЦІЙНОГО ЗОНДУВАННЯ ЗЕМЛІ

ГІДРОЛОГІЧНІ РОЗВІДУВАННЯ МОСТОВИХ ПЕРЕХОДІВ З ЗАСТОСУВАННЯМ МЕТОДІВ ДИСТАНЦІЙНОГО ЗОНДУВАННЯ ЗЕМЛІ

Назва:
ГІДРОЛОГІЧНІ РОЗВІДУВАННЯ МОСТОВИХ ПЕРЕХОДІВ З ЗАСТОСУВАННЯМ МЕТОДІВ ДИСТАНЦІЙНОГО ЗОНДУВАННЯ ЗЕМЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,66 KB
Завантажень:
67
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ
АВТОМОБІЛЬНО-ДОРОЖНІЙ УНІВЕРСИТЕТ
БЄЛЯТИНСЬКИЙ АНДРІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 625.745.11
ГІДРОЛОГІЧНІ РОЗВІДУВАННЯ МОСТОВИХ ПЕРЕХОДІВ З ЗАСТОСУВАННЯМ МЕТОДІВ ДИСТАНЦІЙНОГО ЗОНДУВАННЯ ЗЕМЛІ
05.22.11- автомобільні шляхи та аеродроми
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному авіаційному університеті Міністерства освіти і науки
України та Національному транспортному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант:
Большаков Валерій Олексійович, доктор технічних
наук, професор кафедри мостів і тунелів Національного
транспортного університету МОН України (м.Київ),
Заслужений діяч науки і техніки України.
Офіційні опоненти: Філіппов Володимир Володимирович, доктор технічних наук,
професор кафедри будівництва та експлуатації автомобільних доріг ім. О.К. Біруля Харківського національного автомобільно-дорожнього університету МОН України (м. Харків).
Боровий Валентин Олександрович, доктор технічних наук,
професор, ректор Чернігівського державного інституту
економіки і управління МОН України (м. Чернігів).
Білеуш Анатолій Іванович, доктор технічних наук,
професор кафедри дистанційного навчання Національного
авіаційного університету МОН України (м.Київ).
Провідна установа: Київський національний університет будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України.
Захист дисертації відбудеться “26“ травня 2005 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.059.01 при Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті за адресою: 61002, Україна, м.Харків, вул.Петровського 25.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного автомобільно-дорожнього університету за адресою: 61002, Україна, м.Харків, вул.Петровського 25.
Автореферат розісланий “25“ квітня 2005 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.т.н., доцент Кияшко І.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Найбільш масовими спорудами при перетині автомобільними дорогами річок та інших водних перепон є мостові переходи. Споруди мостових переходів взаємодіють з водним потоком і можуть бути затоплені і зруйновані водою, що тече. Однією з основних причин, що викликають руйнування мостових переходів під час повеней, є перевищення фактичних витрат над витратами, за якими були розраховані споруди.
Велика кількість руйнувань мостових переходів, заплавних насипів та регуляційних споруд на Україні, особливо в Закарпатті, ставить питання про необхідність більш надійного визначення витрат води, гідрологічних характеристик, встановлення руслових деформацій та ін., тобто при гідрологічних розвідуваннях нових та при обстеженні існуючих мостових переходів слід застосовувати більш досконалі прогресивні сучасні методи, комп'ютерні технології.
Застосування аерокосмічних методів для отримання якісно нової інформації про природні процеси на річках та їх водозбори робить актуальним питання вибору найбільш надійних моделей дистанційної інформації, що здатні давати найкращі результати. Аерокосмічна інформація володіє такою принциповою особливістю, як просторово-часова і факторна інтеграція, що адекватна природній інтеграції.
Вивчення заплавних розливів в часі (у високу повінь) і в просторі (по довжині річки) має практичне і наукове значення, оскільки за отриманими закономірностями затоплення і випорожнення вздовж річки в процесі проходження повені стає можливим забезпечити більш точний прогноз найвищих рівнів на мостових переходах, як на всьому протязі річки, так і на всій річковій мережі цілого регіону. Для цього випадку очевидні переваги спостережень з космічних висот, а саме: постійність спостереження за річками в районі мостових переходів, велика оглядовість і швидкість отримання інформації.
Незважаючи на значне розширення сфери дистанційного зондування Землі, як з космосу, так і з літака, цей метод при гідрологічних розвідуваннях мостових переходів на Україні знаходиться ще на початковій стадії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: ГІДРОЛОГІЧНІ РОЗВІДУВАННЯ МОСТОВИХ ПЕРЕХОДІВ З ЗАСТОСУВАННЯМ МЕТОДІВ ДИСТАНЦІЙНОГО ЗОНДУВАННЯ ЗЕМЛІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок