Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛЮМІНЕСЦЕНТНІ ВЛАСТИВОСТІ МОНО- ТА ПОЛІКРИСТАЛІВ НЕЛЕГОВАНОГО І ЛЕГОВАНОГО МІДДЮ ТЕТРАБОРАТУ ЛІТІЮ

ЛЮМІНЕСЦЕНТНІ ВЛАСТИВОСТІ МОНО- ТА ПОЛІКРИСТАЛІВ НЕЛЕГОВАНОГО І ЛЕГОВАНОГО МІДДЮ ТЕТРАБОРАТУ ЛІТІЮ

Назва:
ЛЮМІНЕСЦЕНТНІ ВЛАСТИВОСТІ МОНО- ТА ПОЛІКРИСТАЛІВ НЕЛЕГОВАНОГО І ЛЕГОВАНОГО МІДДЮ ТЕТРАБОРАТУ ЛІТІЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,26 KB
Завантажень:
254
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УЖГОРОДСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ГУНДА Борис Михайлович
УДК 535.34
ЛЮМІНЕСЦЕНТНІ ВЛАСТИВОСТІ
МОНО- ТА ПОЛІКРИСТАЛІВ НЕЛЕГОВАНОГО
І ЛЕГОВАНОГО МІДДЮ ТЕТРАБОРАТУ ЛІТІЮ
Спеціальність 01.04.10 – фізика напівпровідників і діелектриків
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Ужгород - 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі оптичних матеріалів квантової електроніки
Інституту електронної фізики Національної академії наук України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Пуга Павло Павлович,
Інститут електронної фізики НАН України, завідувач відділом оптичних матеріалів квантової електроніки
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Кікінеші Олександр Олександрович,
Ужгородський державний університет,
завідувач кафедри твердотільної електроніки
доктор фізико-математичних наук,
Неділько Сергій Герасимович
Київський національний університет ім. Т.Шевченка,
заступник декана фізичного факультету з наукової роботи
Провідна організація: Інститут фізики напівпровідників НАН України
Захист відбудеться “12” жовтня 2000 року о 1400 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.01 Ужгородського державного університету, м. Ужгород, вул. Волошина, 54, ауд. 181.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Ужгородського державного університету, м. Ужгород, вул. Капітульна, 9.
Автореферат розісланий “6” вересня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор фізико-математичних наук, Блецкан Д.І.
професор
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За останні десятиліття термолюмінесцентна дозиметрія (ТЛД) займає провідне місце в індивідуальному дозиметричному контролі, екологічному моніторингу, радіології і радіобіології. Однак, незважаючи на досягнуті успіхи, і на сьогодні однією з актуальних проблем ТЛД залишається пошук нових та покращення параметрів вже відомих матеріалів для реєстрації іонізуючого випромінювання. Її розв'язання грунтується на детальному вивченні люмінесцентних властивостей, енергетичної структури та електронних процесів і потребує досліджень в області фізики напівпровідників, хімічної технології і радіаційного матеріалознавства.
Значний інтерес для ТЛД представляють термолюмінесцентні матеріали на основі тетраборату літію Li2B4O7 (ТБЛ), оскільки саме вони мають найкращу тканино-еквівалентність. Особливої уваги заслуговує легований міддю тетраборат літію, який характеризується зручним спектральним та температурним положенням дозиметричного максимуму, широким діапазоном робочих доз і дуже незначною залежністю дози від енергії іонізуючого випромінювання. Однак, його недоліками є певна гігроскопічність, недостатня відтворюваність термолюмінесцентних властивостей полікристалів різних технологічних партій та значно менша чутливість за LiF:Mg,Cu,P. Слід відмітити, що люмінесцентні характеристики легованих полікристалів ТБЛ вивчені недостатньо, а енергетична структура та параметри локальних рівнів прилипання в різних роботах досить суперечливі. На даний час також мало робіт, в яких досліджено люмінесцентні властивості легованих монокристалів ТБЛ.
Проведення комплексного вивчення люмінесцентних властивостей нелегованого та легованого міддю Li2B4O7 дозволить більш глибоко зрозуміти фізичні процеси, що відбуваються в ньому під дією іонізуючого випромінювання, фізико-хімічну природу дефектів кристалічної гратки, на яких здійснюється випромінювальна рекомбінація нерівноважних носіїв струму, схему рівнів прилипання та рекомбінаційних переходів, що приводять до випромінювання квантів світла. Для більш однозначного встановлення природи центрів свічення необхідно володіти вихідними даними про технологічні умови одержання досліджуваних матеріалів, а встановлення чітких взаємозв'язків “умови отримання – фізичні властивості”, в свою чергу, дозволяє одержувати нові матеріали із заданими параметрами та створювати нові методи контролю технології, які здатні забезпечити високу відтворюваність цих параметрів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЛЮМІНЕСЦЕНТНІ ВЛАСТИВОСТІ МОНО- ТА ПОЛІКРИСТАЛІВ НЕЛЕГОВАНОГО І ЛЕГОВАНОГО МІДДЮ ТЕТРАБОРАТУ ЛІТІЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок