Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Еколого-геоморфологічний аналіз Розточчя і прилеглої території

Еколого-геоморфологічний аналіз Розточчя і прилеглої території

Назва:
Еколого-геоморфологічний аналіз Розточчя і прилеглої території
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,19 KB
Завантажень:
203
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Львівський національний університет імені Івана Франка
Петровська Мирослава Андріївна
УДК 551.4: (477.83 - 22)
Еколого-геоморфологічний аналіз
Розточчя і прилеглої території
11.00.04 – геоморфологія і палеогеографія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Львів – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському національному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор географічних наук, професор
Ковальчук Іван Платонович,
Львівський національний університетІмені Івана Франка,
завідувач кафедри конструктивної географії і картографії.
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, професор
Мельничук Іван Васильович,
Київський національний університетімені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри геоморфології і палеогеографії.
кандидат географічних наук, доцент
Кукурудза Семен Ілліч,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
професор кафедри раціонального використання
природних ресурсів і охорони природи.
Провідна установа: Інститут географії НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 25 ” травня 2001 року о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.35.051.08 з географічних наук при Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Дорошенка, 41.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий “24 ” квітня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат геолого-мінералогічних наук, доцент Волошин П.К.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У зв’язку з прикордонним розташуванням Розточчя і прилеглої до нього території та активізацією міжнародного соціально-економічного, культурного, екологічного співробітництва, зокрема, через включення Жовківського та Яворівського районів до Єврорегіону Буг, відбувається переорієнтація регіону з сільськогосподарсько-гірничо-промислової спеціалізації на рекреаційно-туристичну. Відсутність комплексної оцінки екологічного стану цього регіону, зокрема, напруги геоекологічної ситуації не дозволяє здійснити обгрунтування системи природоохоронних і ресурсозберігаючих заходів і технологій господарювання. У зв’язку з цим, виникла потреба проведення еколого-геоморфологічного та еколого-географічного аналізу Розточчя і прилеглої до нього території.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Питання наукового обгрунтування змісту регіонального еколого-геоморфологічного та еколого-географічного аналізу, апробації цих напрацювань на прикладі Розточчя і прилеглої території тісно пов’язані з науково-дослідними темами кафедр геоморфології і палеогеографії та конструктивної географії і картографії Львівського національного університету імені Івана Франка, у виконанні яких брала активну участь здобувач. До цих тем належать “Еколого-геоморфологічний аналіз проблем природокористування в міжнародних транскордонних річкових системах і їх басейнах та обгрунтування шляхів їх вирішення” (номер державної реєстрації 0195585); “Гідролого-геоморфологічний аналіз басейнів Західного Бугу і Верхнього Дністра з використанням інформаційних технологій для потреб оптимізації природокористування” (номер державної реєстрації 0198V004852), а також з державною науково-технічною програмою “Проблеми екологічної безпеки України”, програмами спільних українсько-польських досліджень прикордонних територій (в т.ч. Розточчя) та ін.
Мета і завдання дослідження. Мета роботи – еколого-геоморфологічний та еколого-географічний аналіз регіону Розточчя і прилеглої до нього території методами польових, напівстаціонарних, лабораторних, картометричних і статистичних досліджень з використанням та інтерпретацією статистичних, архівних, фондових і літературних даних, оцінка геоекологічної напруги, обгрунтування шляхів покращення екологічної ситуації та оптимізації використання природних ресурсів, розвитку рекреації і природно-заповідної справи, збереження лісових, водних, мінерально-сировинних і земельних ресурсів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Еколого-геоморфологічний аналіз Розточчя і прилеглої території

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок