Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розробка та освоєння регламентованого шихтового режиму конверторної плавки

Розробка та освоєння регламентованого шихтового режиму конверторної плавки

Назва:
Розробка та освоєння регламентованого шихтового режиму конверторної плавки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,99 KB
Завантажень:
179
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА МЕТАЛУРГІЙНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
Альперович Яков Львович
УДК 669.184.244.66“
Розробка та освоєння регламентованого шихтового режиму конверторної плавки
05.16.02 – металургія чорних металів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеню
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на ВАТ ”Дніпропетровський металургійний завод ім. Г.І.Петровського”, м. Дніпропетровськ.
Науковий керівник
Доктор технічних наук, професор
Охотський Віктор Борисович
НМетАУ, професор кафедри металургії сталі.
Офіційні опоненти:
Доктор технічних наук, старший науковий співробітник відділу металургії сталі
Старов Рем Вікторович,
Інститут чорної металургії ім. Некрасова НАН України, м. Дніпропетровськ.
Кандидат технічних наук, доцент
Нізяєв Констянтин Георгієвич,
НМетАУ, доцент кафедри металургії сталі.
Провідна установа :
Дніпродзержинський державний технічний універсітет Мністерства освіти і науки України, м. Дніпродзержинськ.
Захист відбудеться 01.04.2003р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.084.03 при НМетАУ за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, пр. Гагарина 4.
 
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці НМетАУ за адресою:
м. Дніпропетровськ, пр. Гагарина 4.
Автореферат розіслано 28.02.2003р.
 
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, докт. техн. наук, професор Л.В.Камкіна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи.
Сучасний рівень розвитку киснево-конвертерного способу виробництва сталі, підтверджує його переваги: високу продуктивність, відносну екологічну чистоту, низькі питомі капітальні вкладення і витрати по переділу, велику гнучкість, багатовариантність технології і сировинної бази, можливість виробництва високоякісної сталі широкого сортаменту з чавуну різного хімічного складу. Разом з тим для досягнення високих техніко-економічних показників процесу в умовах конкретного металургійного підприємства необхідне коректування типового технологічного процесу, оптимізація технологічних параметрів в залежності від якості чавуну, що використовується, і інших шихтових матеріалів. Таке коректування повинне забезпечити використання сприятливих чинників і частково або повністю усунути вияв негативних наслідків, пов'язаних з низькою і нестабільною якістю сировиних матеріалів, неритмічністю роботи суміжних виробництв і інш.
У даний час різко ускладнилися умови роботи агрегатів і цехів на всіх стадіях металургійного переділу і, особливо, при виробництві чавуну і сталі. В умовах ВАТ “Дніпропетровський металургійний завод ім. Г.І. Петровського” дефіцит природного газу, затримки із забезпеченням домених печей сировиною і зниження міри ритмічності їх роботи викликали зміни ходу доменого процесу, що, зокрема, привело до підвищення вмісту кремнію в чавуні і збільшення діапазону його коливань. Це позначилося на процесі продування чавуну в кисневих конвертерах і техніко-економічних показниках процесу. Положення в конвертерному виробництві посилюється низькою якістю металургійного вапна.
У зв'язку з цим актуальними представляються дослідження, направлені на розробку раціонального шихтового режиму і технології конвертерної плавки з різним вмістом кремнію в чавуні, що змінюється в діапазоні від 0,5 до 1,6%.
Зв'язок роботи з науковими, програмами, планами, темами.
Дисертація виконана відповідно до тематичних планів науково-дослідних робіт ВАТ “Дніпропетровський металургійний завод ім. Г.І. Петровського” (Приказ №1 від 02.01.1996р.,додаток 5, п.7; Приказ №1 від 02.01.1997р., додаток 5, п.10; Приказ №1 від 04.01.1998р.,додаток 5, п.7), де автор був керівником робіт, і відповідає Національній програмі розвитку і реформування гірничо-металургійного комплексу України до 2010 р. від 06.10.1998г №166-1V.
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є розробка регламентованого шихтового режиму плавки відповідно до теплового потенціалу конвертерного процесу при переділі чавуну з різним вмістом кремнію, що забезпечує підвищення виходу придатного, поліпшення умов служби футеровки і інших технико-економічних показників виробництва.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Розробка та освоєння регламентованого шихтового режиму конверторної плавки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок