Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ МЕХАНІЗМИ АДАПТАЦІЇ ПІДЛІТКІВ З КРИМІНАЛЬНОЮ ПОВЕДІНКОЮ В УМОВАХ ПРИМУСОВОЇ ІЗОЛЯЦІЇ

ПСИХОЛОГІЧНІ МЕХАНІЗМИ АДАПТАЦІЇ ПІДЛІТКІВ З КРИМІНАЛЬНОЮ ПОВЕДІНКОЮ В УМОВАХ ПРИМУСОВОЇ ІЗОЛЯЦІЇ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ МЕХАНІЗМИ АДАПТАЦІЇ ПІДЛІТКІВ З КРИМІНАЛЬНОЮ ПОВЕДІНКОЮ В УМОВАХ ПРИМУСОВОЇ ІЗОЛЯЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,12 KB
Завантажень:
357
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
ЯРМИШ Ірина Олександрівна
УДК 159. 9: 343. 915
ПСИХОЛОГІЧНІ МЕХАНІЗМИ АДАПТАЦІЇ
ПІДЛІТКІВ З КРИМІНАЛЬНОЮ ПОВЕДІНКОЮ
В УМОВАХ ПРИМУСОВОЇ ІЗОЛЯЦІЇ
Спеціальність 19.00.06 – юридична психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Національному університеті внутрішніх справ, Міністерство внутрішніх справ України.
Науковий керівник: доктор психологічних наук, доцент
Балабанова Любов Матвіївна,
Національний університет внутрішніх справ,
кафедра прикладної психології,
професор кафедри.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Бочарова Світлана Петрівна,
Українська інженерно-педагогічна академія,
кафедра психології, завідувач кафедри;
кандидат психологічних наук, доцент
Назаров Олег Олександрович,
Академія пожежної безпеки України,
начальник навчально-методичного центру.
Провідна установа: Інститут психології ім. Г.С. Костюка
АПН України, лабораторія
психології творчості, м. Київ.
Захист відбудеться “23” грудня 2003 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.04 в Національному університеті внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків-80, пр-т 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків-80, пр-т 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий 21 листопада 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.В. Попова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. На сучасному етапі проблема прогнозування поведінки неповнолітніх правопорушників в умовах примусової ізоляції і вимушеної діяльності привертає увагу різних фахівців, що обумовлює актуальність цього питання та необхідність його вирішення для превентивної практики (С.Д. Максименко, С.А. Бєличева, В.Г. Деєв, С.П. Бочарова, В.М. Кудрявцев, Ю.М. Антонян). Практика виконавчо-виправних установ свідчить, що ефективність виправлення і перевиховання підлітків-правопорушників безпосередньо пов’язана з тим, наскільки обґрунтовано і правильно будується і здійснюється індивідуальний підхід у процесі ресоціалізації осіб, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі. Одним з найважливіших показників ефективності процесу ресоціалізації є характер прояву поведінкових реакцій, обумовлених психологічним і особистісним змістом. Поведінка засуджених підлітків в умовах примусової ізоляції фактично відображає ті ж самі індивідуально-особистісні особливості, які знайшли своє відображення в протиправних діях. Тому цілий ряд характеристик особистості підлітків-правопорушників і особливостей їх поведінкових реакцій з самого початку починають впливати на процес адаптації у період ресоціалізації, і це потребує їх враховування в обґрунтуванні системи заходів соціально-психологічного впливу.
Вирішення проблеми прогнозування поведінки й оцінки наслідків впливу ситуацій психоемоційного напруження, до яких відносять ситуацію примусової ізоляції, здійснюється провідними спеціалістами на підставі положень теорії адаптації (Г.С. Костюк, Г.О. Балл, А.Г. Маклаков, Ф.Б. Березін).
Серед різноманітності адаптаційних процесів велика увага приділяється соціально-психологічній адаптації, у процесі якої відбувається пристосування особистості в умовах існування, що змінилися, з наступним включенням різних психологічних механізмів, спрямованих на стабілізацію особистості і збереження позитивного „Я-образу”. Це стосується і підлітків-правопорушників, які перебувають у соціально-реабілітаційних установах закритого типу.
Теоретичний аналіз цієї наукової проблеми відносно психологічних адаптаційних механізмів особистості виявив надзвичайну їх різноманітність: від активних, гнучких і конструктивних, до пасивних, ригідних і дезадаптивних. Дослідниками вони розглядаються і як стратегії поведінки пристосування особистості в „значущих”, „важких” ситуаціях, як механізми інтрапсихічної адаптації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ МЕХАНІЗМИ АДАПТАЦІЇ ПІДЛІТКІВ З КРИМІНАЛЬНОЮ ПОВЕДІНКОЮ В УМОВАХ ПРИМУСОВОЇ ІЗОЛЯЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок