Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГРОМАДСЬКО-ПОЛІТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ АНДРІЯ ЧАЙКОВСЬКОГО

ГРОМАДСЬКО-ПОЛІТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ АНДРІЯ ЧАЙКОВСЬКОГО

Назва:
ГРОМАДСЬКО-ПОЛІТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ АНДРІЯ ЧАЙКОВСЬКОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,16 KB
Завантажень:
67
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Львівський національний університет
імені Івана Франка
Седляр
Олександр Володимирович
УДК 32 (477. 83) (092) “1857/1935” А. Чайковський
ГРОМАДСЬКО-ПОЛІТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ
АНДРІЯ ЧАЙКОВСЬКОГО
Спеціальність 07.00. 01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі новітньої історії України Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Якимович Богдан Зіновійович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
директор Наукової бібліотеки
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Добржанський Олександр Володимирович,
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича,
професор кафедри історії України
кандидат історичних наук, доцент
Гайковський Михайло Іванович,
Український державний лісотехнічний університет,
доцент кафедри соціології і культурології
Провідна установа: Інститут історії України НАН України (м. Київ)
Захист відбудеться 11 травня 2005 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.12 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79000, м. Львів, вул. Університетська, 1).
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий “ 8 ” квітня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук Сухий О. М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Розвиток історичної науки в незалежній Україні дав можливість звернутися до вивчення життя та діяльності осіб, які були організаторами українського національного руху та учасниками боротьби за Українську державу. Одним із важливих завдань сучасної історичної науки є дослідження життєвого шляху та творчої спадщини видатних людей. Науковці передовсім звертають увагу на тих осіб, чиє життя та діяльність замовчувалися та фальшувалися у радянський період історії України.
До таких діячів належав Андрій Чайковський (1857–1935), організатор українського суспільно-політичного життя на регіональному рівні, представник покоління громадських керівників, які в основному сформували інфраструктуру українського національного руху в Галичині до Першої світової війни. Він був серед засновників більшості осередків українських товариств у Бережанах, брав участь у всіх виборчих кампаніях кінця XIX – початку XX ст., підтримував тісні зв’язки і з громадськими діячами зі свого та сусідніх повітів, і з провідниками галицьких українців у Львові.
А. Чайковський заслуговує на увагу дослідників завдяки своїй багаторічній активній праці в багатьох громадських інституціях: “Просвіті”, “Рідній школі”, “Січах”, культурно-мистецьких, фінансово-кредитових, антиалкогольних товариствах. Він також був повітовим організатором Української національно-демократичної партії (УНДП), балотувався як кандидат на виборах до Галицького сейму та Державної Ради, нарешті, працював повітовим комісаром Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) у Самборі.
А. Чайковський мав значний авторитет серед галицьких українців як громадсько-політичний діяч, письменник та публіцист; його знали і за межами Галичини, в тому числі і на Наддніпрянській Україні. Окрім того, його діяльність має важливе значення як складова частина українського національного руху в галицькій провінції, глибші студії над яким неможливі без дослідження внеску окремих осіб, принаймні, таких помітних діячів, як А. Чайковський.
Отже, вивчення громадської та політичної діяльності А. Чайковського актуальне і з огляду на її масштабність та значущість результатів, і через її інтегрованість в український національний рух у Галичині 70-х рр. XIX – 30-х рр. XX ст.
Зв’язок з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана в рамках наукової теми “Західні землі України у XIX–XX століттях: політичний і соціально-економічний аспекти”, яка виконується кафедрою новітньої історії України Львівського національного університету імені Івана Франка.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ГРОМАДСЬКО-ПОЛІТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ АНДРІЯ ЧАЙКОВСЬКОГО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок