Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Проблеми шкільної математичної освіти у педагогічній спадщині К.Ф.Лебединцева (1878-1925)

Проблеми шкільної математичної освіти у педагогічній спадщині К.Ф.Лебединцева (1878-1925)

Назва:
Проблеми шкільної математичної освіти у педагогічній спадщині К.Ф.Лебединцева (1878-1925)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,55 KB
Завантажень:
109
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
СТРІЛЕЦЬ СВІТЛАНА ІВАНІВНА
УДК 37(091)(477)
Проблеми шкільної математичної освіти
у педагогічній спадщині К.Ф.Лебединцева (1878-1925)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Чернігівському державному педагогічному університеті імені Т.Г.Шевченка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Бондар Людмила Семенівна,
Інститут педагогіки АПН України,
провідний науковий співробітник
лабораторії історії педагогіки
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
Гупан Нестор Миколайович,
Київський інститут внутрішніх справ при Національній академії внутрішніх справ України,
начальник кафедри історії держави та права;
кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Хмара Тамара Миколаївна,
Інститут педагогіки АПН України,
провідний науковий співробітник
лабораторії математичної і фізичної освіти
Провідна установа Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Вінниця
Захист відбудеться “13” лютого 2003 року о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.452.01 в Інституті педагогіки АПН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема, 52 д.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій частині Інституту педагогіки АПН України (04053, м. Київ, вул. Артема, 52 д).
Автореферат розісланий “8” січня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Березівська Л.Д.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і ступінь дослідженості проблеми. Шкільна математична освіта, як і загальна середня освіта України, нині зазнає радикальних змін. Інтенсивні процеси її реформування зумовлюють наполегливі пошуки трансформування системи і змісту освіти. Відповідно до законів України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту”, Державної національної програми “Освіта” (“Україна ХХІ століття”), Національної доктрини розвитку освіти розроблено Концепцію математичної освіти 12-річної школи. Вона передбачає національне відродження та інтеграцію в європейський і світовий освітянський простір. Важливою передумовою цього є необхідність збереження й примноження національних надбань, традицій освіти. Назріла потреба об’єктивно проаналізувати, переосмислити й висвітлити позитивний досвід минулого з питань шкільної математичної освіти в контексті сучасних освітніх змін.
Необхідність звернення до вітчизняного методико-математичного досвіду кінця ХІХ – початку ХХ ст. зумовлена тим, що в центрі уваги на той час були питання про урізноманітнення типів навчальних закладів, змісту і методів навчання з метою врахування інтересів і нахилів підростаючого покоління та реальних потреб суспільства, радикальне переосмислення традиційної системи оцінювання навчальних досягнень учнів, забезпечення наступності змісту й вимог між початковою й основною школою.
Серед визначних методистів-математиків кінця ХІХ – початку ХХ ст. виділяється постать Костянтина Феофановича Лебединцева (1878-1925), талановитого вченого, педагога, організатора методико-математичної роботи в Україні, автора новаторських за своїм змістом підручників і задачників, експериментальних психолого-педагогічних досліджень, які й у нинішніх реаліях заслуговують на вивчення, узагальнення та критичне переосмислення.
У період створення національної системи освіти відомі вчені України М.Бурда, З.Слєпкань, Г.Литвиненко підкреслюють значення діяльності К.Лебединцева для розв’язання проблем методики математики в Україні та відзначають вплив його спадщини на становлення основ методики алгебри, алгебри й початків аналізу і наголошують на необхідності вивчення досвіду української методико-математичної школи О.Астряба, К.Лебединцева, М.Кравчука та ін. М.Богданович, М.Козак, Я.Король звертають увагу на велику роль К.Лебединцева в розвитку методики викладання арифметики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Проблеми шкільної математичної освіти у педагогічній спадщині К.Ф.Лебединцева (1878-1925)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок