Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАН ЗАХИСНИХ СИСТЕМ ОРГАНІЗМУ ЗА УМОВИ КОМБІНОВАНОЇ ДІЇ СОЛЕЙ СВИНЦЮ, КАДМІЮ ТА НІТРИТІВ І КОРЕКЦІЯ ЇХ ПОРУШЕНЬ ЗА ДОПОМОГОЮ МЕТАЛОКОМПЛЕКСУ ТА ЕНТЕРОСОРБЕНТУ “ФІБРОСИЛ”

СТАН ЗАХИСНИХ СИСТЕМ ОРГАНІЗМУ ЗА УМОВИ КОМБІНОВАНОЇ ДІЇ СОЛЕЙ СВИНЦЮ, КАДМІЮ ТА НІТРИТІВ І КОРЕКЦІЯ ЇХ ПОРУШЕНЬ ЗА ДОПОМОГОЮ МЕТАЛОКОМПЛЕКСУ ТА ЕНТЕРОСОРБЕНТУ “ФІБРОСИЛ”

Назва:
СТАН ЗАХИСНИХ СИСТЕМ ОРГАНІЗМУ ЗА УМОВИ КОМБІНОВАНОЇ ДІЇ СОЛЕЙ СВИНЦЮ, КАДМІЮ ТА НІТРИТІВ І КОРЕКЦІЯ ЇХ ПОРУШЕНЬ ЗА ДОПОМОГОЮ МЕТАЛОКОМПЛЕКСУ ТА ЕНТЕРОСОРБЕНТУ “ФІБРОСИЛ”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,26 KB
Завантажень:
464
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені І.Я. ГОРБАЧЕВСЬКОГО
Головко Людмила Леонтіївна
УДК 615.916-085.246.2/272.4]-092.9
СТАН ЗАХИСНИХ СИСТЕМ ОРГАНІЗМУ ЗА УМОВИ КОМБІНОВАНОЇ ДІЇ СОЛЕЙ СВИНЦЮ, КАДМІЮ ТА НІТРИТІВ
І КОРЕКЦІЯ ЇХ ПОРУШЕНЬ ЗА ДОПОМОГОЮ МЕТАЛОКОМПЛЕКСУ ТА ЕНТЕРОСОРБЕНТУ “ФІБРОСИЛ”
14.03.04 патологічна фізіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Тернопіль – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Тернопільському державному медичному університеті імені І.Я. Горбачевського МОЗ України.
Науковий керівник:доктор медичних наук, професор
Гонський Ярослав Іванович,
Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського МОЗ України, завідувач кафедри медичної хімії.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Гудима Арсен Арсенович, Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського МОЗ України, завідувач кафедри медицини катастроф і військової медицини;
доктор медичних наук, професор Заморський Ігор Іванович, Буковинський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри фармакології.
Провідна установа: Одеський державний медичний університет МОЗ України, кафедра загальної і клінічної патологічної фізіології. |
Захист відбудеться 14 червня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .601.01 у Тернопільському державному медичному університеті імені І.Я. Горбачевського МОЗ України (46001, м. Тернопіль, майдан Волі, 1)
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського МОЗ України (46001, м.Тернопіль, вул. Руська, 10)
Автореферат розісланий 12 травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук, професор Боднар Я.Я.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. В умовах прогресування техногенного забруднення довкілля одним із пріоритетних напрямків токсикології та медицини залишається вивчення особливостей і механізмів комбінованої дії найбільш поширених полютантів – факторів ризику екологічнозалежних мультифакторних хвороб (Трахтенберг Л.М., 1998; Сердюк А.М., 1998). Серед основних забруднювачів навколишнього середовища – важкі метали та азотовмісні речовини, причому найчастіше зустрічаються комбінації декількох патогенних чинників (Коршун М.М., Колесова Н.А., Веремій М.І., 2001).
У сучасній літературі достатньо широко висвітлені особливості, характер та механізм взаємодії вказаних вище речовин за одномоментного та послідовного надходження в організм (Дейнека С.Є., 2000; Грищенко С.В., 2004, Goyer R.A., 1997). Однак майже відсутні відомості про сумісну дію складних багатокомпонентних комбінацій зазначених ксенобіотиків. Труднощі такого прогнозування пов’язані з рядом причин, в тому числі особливостями біотрансформації екзогенних хімічних речовин в організмі та неоднозначною роллю в цих процесах мікросомальних монооксигеназ, навіть коли відомі молекулярні механізми токсичності окремих хімічних речовин (Голиков C.Н., Саноцкий И.В., Тиунов Л.А., 1996).
Важкі метали належать до основної групи забруднювачів біосфери і створюють значний ризик для здоров’я людей. З усіх металів періодичної системи хімічних елементів кадмій визнаний як один з найшкідливіших (Божанова Т.П., 1995; Гончарук Є.Г., 1995; Штабський Б.М., 1999; Gill K., Sandrir R., Sharma G. еt al., 1990). При його потраплянні в організм тварин і людини відбувається активація процесів лiпопероксидацiї, що призводить до посиленого витрачання антиоксидантів у відповідь на утворення вільних радикалів. Важливим є те, що солі кадмію належать до класу “тiолових отрут”, які блокують сульфгiдрильнi групи білків, у тому числі ферментів-антиоксидантів, пригнічуючи їх активність. Крім цього, солі кадмію можуть пригнічувати також амінні групи білків (Литвинов Н.Н. 1991).
Не менш небезпечним з огляду на токсичну дію на організм, є свинець (Митрохин А.М., Жигачова Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СТАН ЗАХИСНИХ СИСТЕМ ОРГАНІЗМУ ЗА УМОВИ КОМБІНОВАНОЇ ДІЇ СОЛЕЙ СВИНЦЮ, КАДМІЮ ТА НІТРИТІВ І КОРЕКЦІЯ ЇХ ПОРУШЕНЬ ЗА ДОПОМОГОЮ МЕТАЛОКОМПЛЕКСУ ТА ЕНТЕРОСОРБЕНТУ “ФІБРОСИЛ”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок