Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИПЛОМАТІЯ СВЯТОГО ПРЕСТОЛУ У СУЧАСНІЙ СИСТЕМІ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН

ДИПЛОМАТІЯ СВЯТОГО ПРЕСТОЛУ У СУЧАСНІЙ СИСТЕМІ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН

Назва:
ДИПЛОМАТІЯ СВЯТОГО ПРЕСТОЛУ У СУЧАСНІЙ СИСТЕМІ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
34,14 KB
Завантажень:
161
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ІНСТИТУТ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН
Козлов Віктор Анатолійович
УДК 327:341.215.11“312”
ДИПЛОМАТІЯ СВЯТОГО ПРЕСТОЛУ У СУЧАСНІЙ СИСТЕМІ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН
Спеціальність: 23.00.04 – політичні проблеми міжнародних систем та
глобального розвитку
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
КИЇВ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Матвієнко Віктор Михайлович,
Інститут міжнародних відносин
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри
міжнародних організацій і дипломатичної служби
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Коппель Олена Арнольдівна,
Інститут міжнародних відносин
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри міжнародних відносин і зовнішньої політики
кандидат філософських наук, старший науковий співробітник
Кирюшко Микола Іванович,
Інститут політичних і етнонаціональних досліджень
імені І. Ф. Кураса НАН України,
провідний науковий співробітник
Захист дисертації відбудеться 18 лютого 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.001.29 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул. Мельникова, 36/1.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий 23 грудня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В. Ю. Константинов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Руйнування біполярної Ялтинсько-Потсдамської системи міжнародних відносин, що характеризувалася протистоянням двох глобальних центрів сили США та СРСР, заклало основи для формування нового міжнародного порядку. Між тим, процеси глобалізації міжнародних відносин об’єктивно вимагають організації не лише нового міжнародного порядку, що відображає міждержавну сферу зв’язків, але й порядку, якого ще не знала людська історія, – світового. Адже сучасна система міжнародних відносин, яка перебуває в процесі становлення, стає єдиним глобальним організмом в якому як зовнішні, так і внутрішні виклики та загрози одному з її елементів безпосередньо чи опосередковано впливають на інші.
Багато людей, які представляють різні народи, нації і держави, плекають надію, що майбутній світовий порядок буде побудовано на засадах справедливості, свободи і безпеки. В умовах глобалізації міжнародного життя справдження цих сподівань є неможливим без вироблення спільного морального підходу до формулювання змісту та інтерпретації зазначених понять. Особливу роль у визначенні змістовного навантаження та трактування понять “справедливість”, “свобода” і “безпека” відіграють релігійні інституції, які, базуючись на власній концепції світобудови, формулюють моральні принципи як для своїх вірних, так і для всіх інших людей. З поверненням впливу релігійного фактора у постбіполярну систему міжнародних відносин роль цих інституцій зросла.
Серед найавторитетніших і найвпливовіших релігійних інституцій світового масштабу виступає Святий Престол як вищий керівний орган Католицької церкви, яка налічує понад одного мільярда осіб. Нині Католицька церква є єдиною релігійною структурою, що за посередництва Святого Престолу має міжнародно-правове визнання і відповідно до цього реалізує пасивне та активне право посольства. Таке становище створює унікальну ситуацію безпосереднього впливу релігійної інституції на перебіг подій локального та глобального значення.
У контексті еволюції сучасної системи міжнародних відносин, в час, коли світова спільнота потребує чітких етичних орієнтирів для побудови порядку глобального масштабу, і роль релігійного чинника у цій системі зросла, визначення та аналіз концептуальних засад, напрямків, форм, методів і змісту дипломатії Святого Престолу набувають особливого значення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: ДИПЛОМАТІЯ СВЯТОГО ПРЕСТОЛУ У СУЧАСНІЙ СИСТЕМІ МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок