Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування готовності майбутніх аграріїв до реалізації міжнародних фахових програм

Формування готовності майбутніх аграріїв до реалізації міжнародних фахових програм

Назва:
Формування готовності майбутніх аграріїв до реалізації міжнародних фахових програм
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,71 KB
Завантажень:
179
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ВИЩОЇ ОСВІТИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
Ляшенко Ірина Володимирівна
УДК 378.147:37.014.242:377.3
Формування готовності майбутніх аграріїв
до реалізації міжнародних фахових програм
13.00.04 – теорія та методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Сумському державному педагогічному університеті імені А.С. Макаренка.
Науковий керівник – кандидат педагогічних наук, доцент
Козлова Олена Григорівна,
Сумський державний педагогічний університет імені А.С.Макаренка, завідувач кафедри педагогіки вищої школи та педагогічного менеджменту, декан факультету післядипломної та додаткової освіти.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Манько Володимир Миколайович,
лабораторія аграрного виробництва Інституту професійно-технічної освіти АПН України, провідний науковий співробітник;
кандидат педагогічних наук, доцент
Богатирьов Костянтин Олександрович,
Миколаївський державний університет імені В.О. Сухомлинського, кафедра педагогіки.
Захист відбудеться ”24” жовтня 2007 р. о ”14годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.456.02 в Інституті вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту вищої освіти АПН України за адресою (01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9).
Автореферат розісланий ”17” вересня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В. Уваркіна


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА роботи
Актуальність теми дослідження обумовлена стратегічним завданням державної освітньої політики, визначеним у Національній доктрині розвитку освіти, де наголошується на поглибленні міжнародної співпраці, розширенні участі навчальних закладів, педагогів і вчителів, учнів, студентів і науковців у проектах міжнародних організацій і співтовариств. Сьогодення вимагає від студентів, які беруть участь в інтеграційних процесах, не лише належної мовної підготовки, а й знання культури інших країн, зокрема суспільних норм, достатніх соціокультурних фонових знань, національних усвідомлень, уміння пристосовуватися до нового середовища з тим, щоб досягти успіху в реалізації фахових програм, формування соціально важливої спрямованості особистості студента, визначення життєвих орієнтирів, виховання любові до своєї Вітчизни і гордості за країну. Досвід українських університетів дозволяє стверджувати, що нині майже не здійснюється комплексна підготовка студентів до реалізації міжнародних фахових програм.
Від ступеня залученості молодого покоління до міжнародного співробітництва й інтеграційних соціальних процесів великою мірою залежить майбутнє нації, розвиток її культури, освіти, науки й економіки.
Відтак процес підготовки майбутнього фахівця аграрного сектору щодо реалізації міжнародних фахових програм повинен скеровуватись на досягнення високої фахової майстерності, вміння приймати рішення в неординарних ситуаціях, організація взаємодії та розвиток співпраці із закордонними фахівцями в сфері фахової і міжнародної діяльності. Підготовка таких фахівців вимагає впровадження в практику роботи ВНЗ заходів, що дозволяли б удосконалювати систему підготовки кадрів, позбавляючи її недоліків.
Основні методологічні засади готовності особистості до діяльності та практичної підготовки майбутніх фахівців на сучасному етапі досліджено у працях провідних учених: М.Й. Боришевського, С.У. Гончаренка, І.А. Зязюна, К.М. Дурай-Новакової, Н.Г. Ничкало, О.Я. Савченко, С.О. Сисоєвої, О.В. Сухомлинської, Д.О. Тхоржевського, С.А. Шапоринського та ін.
Дослідженню окремих теоретичних і практичних аспектів питання підготовки майбутніх фахівців присвячені праці Т.О. Атрощенко, К.О. Богатирьова, М. Богачевської-Хом’як, Н.Є. Бойцун, І. Гушлевської, Б-Х.В. Дашиєвої, І. Іванюк, О.Г. Козлової, О.Ф. Кошолап, С. Крисенко, П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Формування готовності майбутніх аграріїв до реалізації міжнародних фахових програм

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок