Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФТОРСУЛЬФОНАТ ЛІТІЮ - КОМПОНЕНТ АПРОТОННИХ ЕЛЕКТРОЛІТІВ ЛІТІЄВИХ ДЖЕРЕЛ СТРУМУ

ФТОРСУЛЬФОНАТ ЛІТІЮ - КОМПОНЕНТ АПРОТОННИХ ЕЛЕКТРОЛІТІВ ЛІТІЄВИХ ДЖЕРЕЛ СТРУМУ

Назва:
ФТОРСУЛЬФОНАТ ЛІТІЮ - КОМПОНЕНТ АПРОТОННИХ ЕЛЕКТРОЛІТІВ ЛІТІЄВИХ ДЖЕРЕЛ СТРУМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,40 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
“КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
УДК 541.135.3+541.136.8
СІРЕНКО ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ
ФТОРСУЛЬФОНАТ ЛІТІЮ - КОМПОНЕНТ АПРОТОННИХ ЕЛЕКТРОЛІТІВ ЛІТІЄВИХ ДЖЕРЕЛ СТРУМУ
Спеціальність 02.00.05 - електрохімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
КИЇВ - 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Міжвідомчому відділенні електрохімічної енергетики НАН України, відділ фізико-хімії іонних систем
Науковий керівник: Член-кор. НАН України, д.х.н., Присяжний
Віталій Дем’янович, директор Міжвідомчого
відділення електрохімічної енергетики
НАН України
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Барсуков Вячеслав Зиновійович, завідуючий
кафедрою хімії Київського державного
університету технологій та дизайну
доктор хімічних наук, Іванова Наталія
Дмитрівна, головний науковий співробітник
відділу фотоелектрохімії і хімічних джерел
струму, Інститут загальної та неорганічної
хімії НАН України
Провідна установа: Інститут фізичної хімії НАН України, відділ
вільних радикалів
Захист відбудеться “_10_“ __квітня__ 2000р. о_15__ год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.002.01 при Національному технічному університеті України“КПІ” за адресою: 03056, Київ-56, пр. Перемоги, 37, корп. 4, к. 118.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Національного технічного університету України “КПІ” за адресою: 03056, Київ-56, пр.Перемоги, 37.
Автореферат розіслано “1 ” __березня_ 2000р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.002.01
кандидат хімічних наук, доцент Первішко Т.Л.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.
Актуальність теми. В останні десятиліття в галузі створення високоємних перезаряджувальних джерел струму проводиться активний пошук систем, які змогли б відповідати висунутим вимогам: підвищена ємність, можливість проведення заряду–розряду. Найбільш перспективними є літій-іонні системи, роботи над якими проводяться в багатьох науково–дослідних і технологічних лабораторіях світу. Частка літієвих джерел струму (ЛДС) в об`ємі всіх вироблених хімічних джерел струму з кожним роком невпинно зростає, віддзеркалюючи реальні успіхи в створенні літієвих елементів.
Проблема створення нових електролітів для ЛДС актуальна у всьому світі. На сьогодні відомо лише обмежений асортимент солей літію, що використовуються для приготування електролітів. Найбільше поширені такі солі літію: перхлорат, тетрафторборат, гексафторарсенат і гексафторфосфат. За кордоном отримали широке розповсюдження трифторметансульфонат (LiCF3SO3) і бістрифторметансульфоімід літію (LiN(CF3SO2)2). До цього часу було знайдено два літературних джерела, в яких згадується про можливість використання у складі електролітів або з метою теоретичного вивчення фторсульфонату літію (ФЛ). Так, відомо, що фторсульфонат–аніон, як і перхлорат– і тетрафторборат–іони мають тетраедричну структуру і майже однакові розміри. З іншого боку, FSO3 - – аніон подібний до CF3SO3--аніона тим, що поляризуюча дія F- і СF3- груп майже однакова і можна чекати від розчинів ФЛ такої ж електрохімічної стабільності, яка є у розчинів LiCF3SO3.
ФЛ вперше був отриманий на початку сторіччя німецькими хіміками Траубе і Руффом, про те з того часу вивченню як ФЛ так, і фторсульфонатів лужних металів було присвячено невелику кількість досліджень. Разом з тим, ФЛ отримується з простих вихідних реактивів і не вимагає особливої апаратури для синтезу, має достатню розчинність в апротонних розчинниках, електропровідність розчинів і електрохімічну стабільність і може застосовуватись як нова сольова складова електролітів.
 
Мета роботи: електрохімічне обгрунтування використання розчинів фторсульфонату літію в апротонних біполярних розчинниках (пропіленкарбонат, -бутиролактон, 1,2-диметоксіетан, диглім і їхні суміші) як потенційних електролітів ЛДС.
Наукова новизна:
- вперше виміряні: густина розчинів фторсульфонату літію в пропіленкарбонаті (ПК), -бутиролактоні (-БЛ), 1,2-диметоксіетані (ДМЕ), диглімі (ДГ) і сумішах ПК+ДМЕ(1:1,мол.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ФТОРСУЛЬФОНАТ ЛІТІЮ - КОМПОНЕНТ АПРОТОННИХ ЕЛЕКТРОЛІТІВ ЛІТІЄВИХ ДЖЕРЕЛ СТРУМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок