Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТВОРЧІСТЬ МИХАЙЛА МОГИЛЯНСЬКОГО У ЛІТЕРАТУРНОМУ КОНТЕКСТІ ДОБИ

ТВОРЧІСТЬ МИХАЙЛА МОГИЛЯНСЬКОГО У ЛІТЕРАТУРНОМУ КОНТЕКСТІ ДОБИ

Назва:
ТВОРЧІСТЬ МИХАЙЛА МОГИЛЯНСЬКОГО У ЛІТЕРАТУРНОМУ КОНТЕКСТІ ДОБИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,14 KB
Завантажень:
170
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П.ДРАГОМАНОВА
КРИВЕНКО Сергій Миколайович

УДК 821.161.2(091) – 3 18/19
ТВОРЧІСТЬ МИХАЙЛА МОГИЛЯНСЬКОГО
У ЛІТЕРАТУРНОМУ КОНТЕКСТІ ДОБИ
10.01.01 - українська література

Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор
Хропко Петро Панасович,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова,
професор кафедри української літератури
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Ковальчук Олександр Герасимович,
Ніжинський державний педагогічний університет
імені Миколи Гоголя, завідувач кафедри
української літератури;
кандидат філологічних наук,
Шумило Наталя Микитівна,
Інститут літератури імені Т.Г.Шевченка,
старший науковий співробітник відділу
української літератури ХХ століття.
Провідна установа – Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, кафедра
української літератури ХХ століття Інституту філології, Кабінет Міністрів України, м. Київ.
Захист відбудеться “21 травня 2002 року о 16.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.04 у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розіслано “13 квітня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.П.Гальона
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У літературному процесі перших десятиріч ХХ століття помітне місце належить Михайлові Михайловичу Могилянському (22. 11. 1873 – 22.03.1942), активна творча діяльність якого була перервана в 30-х роках репресивними заходами тоталітарного режиму. Вилучена з культурного обігу, вона опинилася на маргінесі літературознавчої науки. Донедавна митця згадували лише в коментарях та здебільшого як критика у виданнях 90-х років. Письменницька діяльність М.Могилянського – маловідома й недостатньо вивчена сторінка нашої літератури. У художньому доробку письменника – поетичні, драматичні й прозові твори, праці з літературознавства і критики, писані українською та російською мовами. Вони становлять значний історико-літературний та художній інтерес, особливо в час активного відновлення реальної та цілісної картини розвитку нашого письменства. Необхідністю докладного розгляду та об’єктивної оцінки доробку митця зумовлюється актуальність теми нашого дослідження.
Письменницьку діяльність українською мовою М.Могилянський розпочав 1912 року в руслі модерністської психологічної прози під впливом М.Коцюбинського. Пізніше, в кінці 20-х – на початку 30-х років, М.Могилянський пише оригінальні прозові твори, що тяжіють до інтелектуальної прози, розвиток якої в нашій літературі з різних причин переривався.
М.Могилянський дебютував як прозаїк на сторінках “Літературно-наукового вісника” (1912) й “Української хати” (1913) з психологічними творами, які згодом увійшли до збірки “Оповідання” (Петроград, 1916). Керуючись власними мистецькими настановами, він органічно продовжував пошуки в напрямі, означеному психологічною прозою М.Коцюбинського, В.Винниченка та ін. Проблеми, порушені в ранніх оповіданнях, надалі актуалізувалися і в романістиці, де письменник торкнувся наболілих питань сучасності: честі, вседозволеності, непевності буття, відчуття тривоги за завтрашній день.
Художній доробок М.Могилянського складається з ранньої поезії та драматургії російською мовою, української “малої прози”, творів романного жанру (українською та російською мовою). Ці жанрово-родові масиви художньо нерівноцінні, неоднаково досліджені й навіть видані.
Дисертаційне дослідження пов’язане з загальною науковою проблемою кафедри української літератури Національного педагогічного університету імені М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ТВОРЧІСТЬ МИХАЙЛА МОГИЛЯНСЬКОГО У ЛІТЕРАТУРНОМУ КОНТЕКСТІ ДОБИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок