Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНОТАТИВНІ КОМПОНЕНТИ ЛЕКСИЧНОЇ СЕМАНТИКИ ЯК ПАРАМЕТР МІЖМОВНОГО ЗІСТАВЛЕННЯ (на матеріалі української та англійської мов)

КОНОТАТИВНІ КОМПОНЕНТИ ЛЕКСИЧНОЇ СЕМАНТИКИ ЯК ПАРАМЕТР МІЖМОВНОГО ЗІСТАВЛЕННЯ (на матеріалі української та англійської мов)

Назва:
КОНОТАТИВНІ КОМПОНЕНТИ ЛЕКСИЧНОЇ СЕМАНТИКИ ЯК ПАРАМЕТР МІЖМОВНОГО ЗІСТАВЛЕННЯ (на матеріалі української та англійської мов)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,00 KB
Завантажень:
263
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БАРАБУЛЯ АНТОН МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 8144 (811.161.2 + 811.111): 81’373
КОНОТАТИВНІ КОМПОНЕНТИ ЛЕКСИЧНОЇ СЕМАНТИКИ ЯК ПАРАМЕТР МІЖМОВНОГО ЗІСТАВЛЕННЯ
(на матеріалі української та англійської мов)
Спеціальність: 10.02.17 – порівняльно-історичне
і типологічне мовознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі перекладу та загального мовознавства Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник | доктор філологічних наук, професор
Манакін Володимир Миколайович,
Запорізький національний університет,
декан факультету журналістики
Офіційні опоненти: | доктор філологічних наук, доцент
Голубовська Ірина Олександрівна,
Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка,
кафедра загального мовознавства та класичної філології, завідувач кафедри
кандидат філологічних наук
Подолян Ілона Еріхівна,
Київський національний лінгвістичний університет, кафедра лексикології та стилістики англійської мови, доцент
Провідна установа | Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича, кафедра загального, германського та порівняльного мовознавства, Міністерство освіти і науки України,
м. Чернівці
Захист відбудеться 16.05. 2007 р. о _12__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.02 Київського національного лінгвістичного університету (03680, МСП, Київ-150, вул. Велика Васильківська, 73).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету (Київ-150, вул. Велика Васильківська, 73).
Автореферат розісланий 14.04. 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
професор О.М.Кагановська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Синхронно-зіставне дослідження конотативних компонентів лексичної семантики є важливим напрямком сучасної лінгвістики. У таких дослідженнях з’ясовуються особливості взаємодії сфери конотативних значень лексико-семантичних корелятів мов з різним ступенем спорідненості. У цьому плані явище лексичної конотації як результат функціонування асоціативно-аналогових зв’язків сем на рівні вторинної номінації заслуговує на особливу увагу.
У сучасних роботах мовознавців явище конотації всебічно описано такими дослідниками, як Ю.Д.Апресян, Й.Бартмінський, В.І.Говердовський, В.М.Телія та ін. Розгляд конотації як частини мовних картин світу та засобу відображення елементів концептуальних картин світу спирається на сучасні праці в галузі теорії номінації (Л.Блумфілд, В.Г.Гак, О.С.Кубрякова), лексичної семантики (В.В.Левицький, Ф.Р.Палмер, Й.А.Стернін, О.О.Тараненко та ін.), комунікативної лінгвістики (Ф.С.Бацевич, Т. ван Дейк, І.Т.Вєпрєва, Г.Г.Почепцов та ін.), когнітивної лінгвістики (Н.Д.Арутюнова, Т.В.Булигіна, А.Вежбицька, І.О.Голубовська, Р.Дженкендофф, О.С.Кубрякова та ін.), психолінгвістики (Е.Еспер, О.О.Леонтьєв, М.Мінський, Р.Рамметвейт та ін.), лінгвокультурології (Є.М.Верещагін, В.Г.Костомаров, В.А.Маслова, Є.Ф.Тарасов), зіставного мовознавства (Р.О.Будагов, А.Гудавічус, П.Колерс, М.П.Кочерган, В.М.Манакін, С.Г.Шафіков), етнопсихолінгвістики (Г.Гачев, І.В.Кононенко, Р.Міллер, В.М.Русанівський, Н.В.Слухай), соціолінгвістики (І.М.Кобозєва, Л.П.Крисін, Г.А.Мєновщиков) та інших дисциплін, які перебувають у тісному зв’язку з мовознавством, а саме, психології (Б.Ф.Ломов, О.Р.Лурія, Б.Рассел), філософії (О.Ф.Лосєв, К.Г.Юнг) та естетики (Ю.М.Лотман, М.М.Маковський).
Праці вищеназваних авторів формують теоретичну базу знань про природу та сферу функціонування лексичних конотацій, проте нерозкритим залишається механізм виникнення конотативних значень лексичних одиниць в їх асоціативному та емоційному вимірах. Окрім того, конотація мало досліджувалась у порівняльному аспекті (див. зокрема Ж.С.Бєкєтаєва, В.К.Харченко), тому в плані зіставного мовознавства ця проблематика й дотепер залишається недостатньо опрацьованою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: КОНОТАТИВНІ КОМПОНЕНТИ ЛЕКСИЧНОЇ СЕМАНТИКИ ЯК ПАРАМЕТР МІЖМОВНОГО ЗІСТАВЛЕННЯ (на матеріалі української та англійської мов)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок