Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ПРОЦЕСУ ГУМАНІЗАЦІЇ ОСВІТИ В ЯПОНІЇ

ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ПРОЦЕСУ ГУМАНІЗАЦІЇ ОСВІТИ В ЯПОНІЇ

Назва:
ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ПРОЦЕСУ ГУМАНІЗАЦІЇ ОСВІТИ В ЯПОНІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,13 KB
Завантажень:
425
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П.ДРАГОМАНОВА
СВЕРДЛОВА Тетяна Геннадіївна
УДК 37.013 (520)
ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ПРОЦЕСУ ГУМАНІЗАЦІЇ ОСВІТИ В ЯПОНІЇ
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі педагогіки Київського національного лінгвістичного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Левченко Тетяна Іванівна,
Київський національний лінгвістичний
університет,
професор кафедри педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор,
академік АПН України
Зязюн Іван Андрійович
Інститут педагогіки і психології
Професійної освіти АПН України, директор;
кандидат педагогічних наук, доцент,
Шпак Вікторія Іванівна,
Академія муніципального управління,
професор кафедри педагогіки і психології.
Провідна установа: Інститут педагогіки АПН України,
лабораторія порівняльної педагогіки.
Захист відбудеться „ 18 ” травня 2006 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.01 у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ – 30, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, м.Київ – 30, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розіслано „ 5 ” квітня 2006 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради О.Г. Ярошенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. В Україні, яка здобула незалежність і розвивається як суверенна, демократична країна, гостро постало завдання модернізувати систему освіти, від успішності вирішення якого значною мірою залежить її державне майбутнє. Діюча освітня система, збудована в роки тоталітаризму і призначена для формування схильних до конформізму, легко керованих індивідів, не задовольняє сучасних потреб українського суспільства і потребує нагальної гуманізації. Результатом цього процесу повинна стати державна гуманістична система освіти, яка створює умови для розвитку вільної творчої особистості з високим рівнем знань та духовності, здатної зробити свій внесок у позитивні зрушення в політичній, економічній та соціальній сферах життя українського народу.
На сучасному етапі розвитку людства, який характеризується суперечливими глобалізаційними та інтеграційними процесами, гуманістична освіта покликана нейтралізувати їхні негативні впливи шляхом виховання гуманної, творчої, високоморальної особистості, здатної об’єднати вкрай поляризовані сектори людської спільноти, подолати не лише міжетнічні та міжрелігійні конфлікти, але й глобальні екологічні та соціальні проблеми. У зв’язку з цим наукові дослідження процесу гуманізації освіти в різних країнах Заходу і Сходу, і особливо в тих, які досягли успіху в ньому, мають теоретичне та практичне значення.
У сучасній Японії спостерігається стійка тенденція до гуманізації освіти, яка базується на конструктивному поєднанні національних гуманістичних традицій і найвідоміших концепцій зарубіжних педагогів-гуманістів і яка стала детермінантою не тільки успішного прилучення країни до світових глобалізаційних процесів в освіті та економіці, а й визнаного лідерства в них. Так, на початку ХХІ ст. в Японії була створена і почала впроваджуватися в педагогічну практику унікальна системна Програма гуманістично орієнтованих реформ, яка є вагомим внеском у світовий освітній гуманізм. Для України, перед якою постало схоже завдання модернізації освітньої системи та одночасного збереження найкращих вітчизняних освітніх традицій, педагогічний досвід Японії має теоретичну і практичну цінність, що обґрунтовує необхідність його вивчення, адаптації і впровадження найкращих зразків.
Праці видатних педагогів-гуманістів сучасності (В.Сухомлинський, Ш.Амонашвілі, К.Роджерс) свідчать, що гуманізація освіти є складним процесом, вивчення та реалізація якого потребує системності. У ХХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ПРОЦЕСУ ГУМАНІЗАЦІЇ ОСВІТИ В ЯПОНІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок