Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Забезпечення внутрішньоденної ліквідності в системах міжбанківських розрахунків ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ (на прикладі ТАРГЕТ)

Забезпечення внутрішньоденної ліквідності в системах міжбанківських розрахунків ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ (на прикладі ТАРГЕТ)

Назва:
Забезпечення внутрішньоденної ліквідності в системах міжбанківських розрахунків ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ (на прикладі ТАРГЕТ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,91 KB
Завантажень:
438
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
КАЛІНІЧЕВА АНАСТАСІЯ МИРОСЛАВІВНА
УДК 339.7:336.717.18:061.1ЄС
Забезпечення внутрішньоденної ліквідності в системах міжбанківських розрахунків ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ
(на прикладі ТАРГЕТ)
Спеціальність 08.05.01 – світове господарство і міжнародні економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Дисертаційну роботу виконано на кафедрі світового господарства і міжнародних економічних відносин Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник |
доктор економічних наук, професор
Дудченко Микола Андрійович,
професор кафедри світового господарства і міжнародних економічних відносин Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: |
доктор економічних наук, професор
Гриценко Андрій Андрійович,
Національний банк України,
заступник керівника Апарату Ради НБУ –
керівник експертно-аналітичного центру з питань
грошово-кредитної політики
кандидат економічних наук, доцент
Луців Богдан Любомирович,
доцент кафедри банківського менеджменту і обліку,
Директор інституту банківського бізнесу Тернопільської академії народного господарства
Провідна установа |
Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України, відділ міжнародних валютно-фінансових відносин, м. Київ
Захист відбудеться 14 березня 2005 р. о “14” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.02 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1, зал засідань вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, к.10.
Автореферат розіслано “14 ” лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Поліщук Л.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Під впливом технологічного прогресу, фінансової інтеграції і глобалізації, а також внаслідок появи нових фінансових інструментів і технологій обсяги коштів, що циркулюють на фінансових ринках, досягли на сьогодні величезних масштабів. За цих умов стратегічно важливим комунікаційним каналом, що уможливлює безперешкодний рух грошових потоків і проведення фінансових операцій, стають платіжні системи і системи міжбанківських розрахунків.
Із появою нових форм і механізмів розрахунків та ускладненням їх, створенням транскордонних систем переказів насамперед у таких інтеграційних угрупованнях, як Європейський Союз, загострюється проблема проведення розрахунків між банками максимально швидко і з мінімальними затратами. Це визначає актуальність дослідження комплексу проблем, пов’язаних з особливостями забезпечення та управління ліквідними ресурсами в системах міжбанківських розрахунків у режимі реального часу, що сприяє безперешкодному проведенню усіх переказів і оптимальному використанню обмежених ліквідних засобів. Особливий інтерес у зв’язку з вивченням даної проблематики викликає Транс’європейська автоматизована експрес-система валових розрахунків у режимі реального часу (ТАРГЕТ) як приклад механізму транскордонного переказу коштів у євро в межах ЄС.
Враховуючи стратегічне спрямування зовнішньоекономічного курсу України та широку інтеграцію у світове співтовариство, вагомого значення для неї набуває вивчення основних принципів організації і функціонування платіжних систем у ЄС, переосмислення їхнього досвіду насамперед із забезпечення внутрішньоденної ліквідності з метою вдосконалення форм міжбанківських розрахунків і підвищення їхньої ефективності, що дозволить суттєво підвищити роль національної платіжної системи в забезпеченні роботи фінансових ринків і здійснити в майбутньому її інтеграцію в міжнародні платіжні системи.
Нині ступінь розроблення даної теми значно відстає від вимог часу. Серед наукових праць, у яких досліджуються проблеми теорії міжбанківських розрахунків і платіжних систем у цілому, слід виділити дослідження У.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Забезпечення внутрішньоденної ліквідності в системах міжбанківських розрахунків ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ (на прикладі ТАРГЕТ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок