Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИСКУРСИВНІ ПАРАДИГМИ КОНЦЕПТУ ЮРОДСТВО ЯК САМОБУТНЬОГО ФЕНОМЕНА РОСІЙСЬКОЇ КУЛЬТУРИ

ДИСКУРСИВНІ ПАРАДИГМИ КОНЦЕПТУ ЮРОДСТВО ЯК САМОБУТНЬОГО ФЕНОМЕНА РОСІЙСЬКОЇ КУЛЬТУРИ

Назва:
ДИСКУРСИВНІ ПАРАДИГМИ КОНЦЕПТУ ЮРОДСТВО ЯК САМОБУТНЬОГО ФЕНОМЕНА РОСІЙСЬКОЇ КУЛЬТУРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,99 KB
Завантажень:
3
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ Г.С. СКОВОРОДИ
МАСЛІЙ Олена Василівна
УДК 811.161.1’42
ДИСКУРСИВНІ ПАРАДИГМИ КОНЦЕПТУ ЮРОДСТВО
ЯК САМОБУТНЬОГО ФЕНОМЕНА РОСІЙСЬКОЇ КУЛЬТУРИ
10.02.02 – російська мова
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків – 


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському університеті імені В.Н. Каразіна,
Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – | кандидат філологічних наук
Савченко Людмила Ростиславівна,
Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна,
доцент кафедри російської мови.
Офіційні опоненти: | доктор філологічних наук, професор
Пелепейченко Людмила Миколаївна,
Академія внутрішніх військ МВС України;
професор кафедри філології та перекладу;
кандидат філологічних наук, доцент
Мосьпан Олена Павлівна,
Українська державна академія
залізничного транспорту,
завідувач кафедри мовно-фахової підготовки.
Захист відбудеться «5» березня 2008 року о 12-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.053.05 у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди за адресою: 61168, вул. Блюхера, , ауд.  В.
Автореферат розіслано «4» лютого 2008 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.П. Карпенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У сучасній лінгвістиці, лінгвокультурології та когнітивній лінгвістиці досліджується взаємозв’язок між мовою і культурою, мовою й етносом, мовою й народним менталітетом, а також мовою і когнітивною діяльністю людини, який найпослідовніше виявляється в ментальних утвореннях, що дістали назву концептів (К).
Через свою складну природу К став предметом дослідження різних галузей гуманітарних наук: культурології, соціології, етнопсихології, філософії пізнання, культурної антропології тощо. У русистиці вивченню К присвячені праці С.О. Аскольдова-Алексєєва, Д.С. Лихачова, Н.Д. Арутюнової, Т.В. Булигіної, О.Д. Шмельова, О.С. Кубрякової, Р.М. Фрумкіної, Ю.С. Степанова, В.В. Колесова, В.А. Маслової, В.І. Карасика, С.Г. Воркачова та ін. Помітний внесок у концептознавство зробили українські філологи Т.В. Радзієвська, О.Є. Єфименко, С.П. Запольських, В.О. Котигоренко, Я.В. Прихода, М.П. Ткачук.
Згідно із сучасними науковими поглядами, сукупність К тієї чи іншої культури віддзеркалює специфіку світосприйняття носіїв мови й співвідноситься з поняттям ментальності як способу світобачення. К, що мають етнічну специфіку, входять до сфери, котра визначає менталітет нації як множину когнітивних, емотивних і поведінкових стереотипів. На думку низки дослідників, феномен юродства (Ю) відбиває етноспецифічні особливості російської культури в цілому. Проте концепт юродство (КЮ), котрий може розглядатися як національно-специфічний, досі не був об’єктом лінгвістичного дослідження.
Актуальність теми дисертаційної роботи визначається необхідністю осмислення загальних теоретичних проблем концептознавства й реконструкції недослідженого фрагмента російської мовної картини світу. Вивчення способів побутування КЮ дає можливість перевірити існуючі теорії концепту та співвіднести їх з епістемологічним полем сучасної лінгвістики. Відтак, теоретичне і практичне значення роботи полягає у визначенні одного із ключових концептів російської культури в його мовних і дискурсивних реалізаціях та в осмисленні того, як цілісність концепту підтримується в історії мови й культури і як вона виявляється в їхньому сучасному стані.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертаційної роботи відповідає загальній науковій проблемі кафедри російської мови філологічного факультету Харківського національного університету імені В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДИСКУРСИВНІ ПАРАДИГМИ КОНЦЕПТУ ЮРОДСТВО ЯК САМОБУТНЬОГО ФЕНОМЕНА РОСІЙСЬКОЇ КУЛЬТУРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок