Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ТЕХНОЛОГІЇ МЕХАНІЗОВАНОЇ ВИЇМКИ КРУТОПОХИЛИХ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ У ПІДОШВОУСТУПНОМУ ВИБОЇ

ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ТЕХНОЛОГІЇ МЕХАНІЗОВАНОЇ ВИЇМКИ КРУТОПОХИЛИХ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ У ПІДОШВОУСТУПНОМУ ВИБОЇ

Назва:
ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ТЕХНОЛОГІЇ МЕХАНІЗОВАНОЇ ВИЇМКИ КРУТОПОХИЛИХ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ У ПІДОШВОУСТУПНОМУ ВИБОЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,48 KB
Завантажень:
163
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
ВІДДІЛЕННЯ ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИХ ГІРНИЧИХ ПРОБЛЕМ ДОНЕЦЬКОГО ФІЗИКО-ТЕХНІЧНОГО ІНСТИТУТУ ім. О.О. ГАЛКІНА
ШВИДКІЙ ЮРІЙ ВІКТОРОВИЧ
УДК 622.262.002.1
ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ТЕХНОЛОГІЇ
МЕХАНІЗОВАНОЇ ВИЇМКИ КРУТОПОХИЛИХ ВУГІЛЬНИХ
ПЛАСТІВ У ПІДОШВОУСТУПНОМУ ВИБОЇ
05.15.02. – Підземна розробка родовищ корисних копалин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Донецьк-2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Державному підприємстві "Комплексний науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут з проблем Центрального району Донбасу" (ДонНДІ).
Науковий керівник:
доктор технічних наук, технічний директор корпорації “Індустріальний союз Донбасу”
Грядущій Юрій Борисович
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, доцент, провідний науковий співробітник відділу фізики гірничих порід Відділення фізико-технічних гірничих проблем ДонФТІ ім. О.О.Галкіна НАНУ та Мінвуглепрому України
Антипов Ігор Владиславович
кандидат технічних наук, доцент Донецького державного технічного університету
Подкопаєв Сергій Вікторович
Провідна установа - Інститут геотехнічної механіки НАН України,
м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться "04" січня 2001 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої ради К .184.02 у Відділенні фізико-технічних гірничих проблем ДонФТІ ім. О.О.Галкіна НАНУ та Мінвуглепрому України за адресою: 83114, вул. Р.Люксембург, 72.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Відділення ФТГП ДонФТІ ім. О.О.Галкіна НАНУ та Мінвуглепрому України за адресою: 83114, вул. Р.Люксембург, 72.
Автореферат розісланий "01" грудня 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради, кандидат технічних наук
Піталенко Є.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Складна гірничо-геологічна обстановка при розробці похилих та крутопохилих вугільних пластів Донбасу істотно сповільнила процес механізації очисних робіт, що обумовило переважне застосування відбійних молотків, у якості основних засобів виїмки вугілля, і індивідуальних засобів кріплення вибою.
До числа найбільше прогресуючих природних факторів, що негативно впливають на технологію видобутку вугілля в цих умовах, відносяться:
-
підвищення ступеня викидонебезпечності пластів і газоносності гірничого масиву;
-
погіршення усталеності бокових порід.
Конвергенція бокових порід на глибині 1000 м, у порівнянні з глибиною 500-600 м, зросла більш ніж у два рази. В даний час питома вага видобутку вугілля із пластів з нестійкими вміщуючими породами збільшилася з 43% до 64%.
З ростом глибини розробки з'явилися нові, раніше невідомі явища - раптові завалення вугілля і сповзання підошви.
У зв'язку з цим різко скоротилася кількість механізованих очисних вибоїв. Якщо декілька десятиріч тому для механізації виїмки крутопохилих пластів застосовувалися врубові машини, очисні комбайни і вугільні пили, то в останні роки кількість механізованих вибоїв у цих умовах значно скоротилася. Причому, переважно, експлуатуються або очисні комбайни, створені для відпрацьовування крутих пластів ("Поіск-2Р", "Темп" та інші), або пристосовані для цих умов комбайни для похилих пластів.
Через малі обсяги застосування ця техніка не робить істотного впливу на техніко-економічні показники роботи шахт, що розробляють похилі і крутопохилі вугільні пласти.
При існуючій технології і організації праці, навіть при освоєнні серійного випуску комбайнів нового технічного рівня ("Поіск-2РА", КУ-410, "Універсал-90"), структура механізованої виїмки тонких похилих і крутопохилих пластів істотно не зміниться.
Поряд із цим, до основних причин, що стримують технічне переозброєння шахт, які розробляють крутопохилі пласти, можна віднести:
-
відсутність науково обгрунтованих технологічних параметрів механізованої виїмки вугілля;
-
відсутність раціональних інженерних рішень для проектування засобів механізованої виїмки вугілля в складних гірничо-геологічних умовах відробки вугільних пластів на великих глибинах;
-
недостатній обсяг досліджень в області вибору оптимальних технологічних параметрів виконавчих органів очисних комбайнів;
-
відсутність обгрунтованих експлуатаційних та конструктивно-технологічних параметрів очисних комбайнів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ТЕХНОЛОГІЇ МЕХАНІЗОВАНОЇ ВИЇМКИ КРУТОПОХИЛИХ ВУГІЛЬНИХ ПЛАСТІВ У ПІДОШВОУСТУПНОМУ ВИБОЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок