Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИСОКОВОЛЬТНІ ЕЛЕКТРОРОЗРЯДНІ СИСТЕМИ З КЕРОВАНИМ ПЕРЕТВОРЕННЯМ ЕНЕРГІЇ

ВИСОКОВОЛЬТНІ ЕЛЕКТРОРОЗРЯДНІ СИСТЕМИ З КЕРОВАНИМ ПЕРЕТВОРЕННЯМ ЕНЕРГІЇ

Назва:
ВИСОКОВОЛЬТНІ ЕЛЕКТРОРОЗРЯДНІ СИСТЕМИ З КЕРОВАНИМ ПЕРЕТВОРЕННЯМ ЕНЕРГІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,26 KB
Завантажень:
242
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕЛЕКТРОДИНАМІКИ
ВОВЧЕНКО Олександр Іванович
УДК 541.427.6/534.46+537.528
ВИСОКОВОЛЬТНІ ЕЛЕКТРОРОЗРЯДНІ СИСТЕМИ
З КЕРОВАНИМ ПЕРЕТВОРЕННЯМ ЕНЕРГІЇ
Спеціальність 05.09.03-електротехнічні комплекси та системи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Київ-2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі фізики плазми Інституту імпульсних процесів і технологій НАН України, м. Миколаїв
Офіційні опоненти: – доктор технічних наук, професор
Пентегов Ігор Володимирович,
Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України,
провідний науковий співробітник відділу електротермії;–
доктор технічних наук, доцент
Кравченко Володимир Іванович,
НДПКІ “Молнія” Національного технічного університету “ХПІ”,
директор;–
доктор технічних наук, професор
Богаєнко Іван Миколайович,
НВК “Київський інститут автоматики”, заступник генерального директора.
Провідна установа – Національний технічний університет України “КПІ”
Міністерства освіти і науки України, м. Київ, кафедра техніки та електрофізики високих напруг.
Захист відбудеться “_30_” _____10______2002 р. об __11-00__годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 26.187.01 в Інституті електродинаміки НАН України, за адресою: 03680, м. Київ-57, проспект Перемоги, 56, тел. 456-91-15.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту електродинаміки НАН України за вищевказаною адресою.
Автореферат розіслано “_12_” ______09______2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.С. Федій


Загальна характеристика роботи
Вступ. Високопродуктивні, екологічно чисті, енергозберігаючі технології – пріоритетний напрямок державної політики України. До таких технологій відносяться й електрогідроімпульсні технології на базі високовольтного електричного розряду (ВЕР) у різних конденсованих середовищах. Вони широко використовуються для обробки матеріалів і виробів, очищення виливків від формувальної і стрижневої суміші, диспергування, штампування, калібрування, запресовування труб у трубних гратах теплообмінних апаратів, руйнування негабаритів, віброімпульсного навантаження конденсованих середовищ, генерування потужного низькочастотного випромінювання тощо. Електророзрядні системи (комплекси) (ЕРК), що вирішують зазначені задачі, експлуатуються більш, ніж на 1000 підприємствах України, СНД і за їх межами. У зв'язку з цим важливого значення набуває розробка й удосконалення таких електророзрядних комплексів з керованим перетворенням енергії і використанням комбінованих енергонакопичувачів, що забезпечують вирішення задач підвищення енергоефективності та енергозбереження.
Основною тенденцією розвитку електрогідроімпульсних технологій і відповідних електророзрядних комплексів є оптимізація режимів роботи таких комплексів залежно від технологічного процесу й об'єкта обробки, постійне підвищення питомих енергетичних показників ЕРК, їх енергоефективності, продуктивності, надійності і керованості. Поліпшення цих показників є складною технічною задачею. Її розв’язання вимагає комплексного підходу, що включає глибокі дослідження процесів перетворення електричної енергії в інші види в ЕРК, пошук, розробку і технічну реалізацію нових способів ефективного динамічного керування процесами перетворення енергії, створення і застосування високоенергетичних, у тому числі і комбінованих імпульсних накопичувачів енергії.
Великий внесок у вивчення і реалізацію цих процесів внесли В.В. Арсентьєв, І.В. Волков, Г.П. Гулий, Ю.П. Ємець, А.І. Йоффе, В.С. Комельков, Є.В. Кривицький, В.Г. Кузнецов, Б.Р. Лазаренко, Г.А. Місяць, К.К. Намітоков, К.О. Наугольних, І.З. Окунь, Л.Л. Пасічник, І.В. Пентегов, В.Ф. Рєзцов, П.Д. Старчик, В.Я. Ушаков, А.К. Шидловський, А.А. Щерба, Л.О. Юткін та ін.
Актуальність теми. Одним з основних шляхів підвищення енергоефективності ЕРК для реалізації електрогідроімпульсних технологій є цілеспрямоване керування процесами перетворення енергії в них. Особливість процесів перетворення енергії в ЕРК полягає в тому, що вони відбуваються у перехідних режимах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: ВИСОКОВОЛЬТНІ ЕЛЕКТРОРОЗРЯДНІ СИСТЕМИ З КЕРОВАНИМ ПЕРЕТВОРЕННЯМ ЕНЕРГІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок