Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАГНІТНА СПРИЙНЯТЛИВІСТЬ ВЕРХНЬОГО ГОРИЗОНТУ ГРУНТІВ ЛІВОБЕРЕЖЖЯ УКРАЇНИ

МАГНІТНА СПРИЙНЯТЛИВІСТЬ ВЕРХНЬОГО ГОРИЗОНТУ ГРУНТІВ ЛІВОБЕРЕЖЖЯ УКРАЇНИ

Назва:
МАГНІТНА СПРИЙНЯТЛИВІСТЬ ВЕРХНЬОГО ГОРИЗОНТУ ГРУНТІВ ЛІВОБЕРЕЖЖЯ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,40 KB
Завантажень:
97
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
КРУГЛОВ ОЛЕКСАНДР ВІКТОРОВИЧ
УДК 550.382.3.83
МАГНІТНА СПРИЙНЯТЛИВІСТЬ ВЕРХНЬОГО ГОРИЗОНТУ ГРУНТІВ ЛІВОБЕРЕЖЖЯ УКРАЇНИ
04.00.22 – геофізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата геологічних наук
КИЇВ-2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: кандидат геолого-мінералогічних наук, доцент,
Сухорада Анатолій Васильович,
доцент кафедри геофізики геологічного факультету
Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор геолого-мінералогічних наук
Орищенко Іван Васильович,
провідний науковий співробітник Інституту геологічних наук НАН України, м. Київ
доктор геологічних наук, професор,
Воєвода Борис Іванович, професор кафедри корисних копалин і екологічної геології Донецького національного технічного університету
Провідна установа : Інститут геофізики ім. С.І.Субботіна НАН України
Захист відбудеться “ 10 “ жовтня 2007 р. о 10 год. 00 хв на засіданні спеціалізованої вченої ради Д026.001.32 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, м.Київ, вул. Васильківська, 90.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська 58.
Автореферат розісланий “ 4 ” вересня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Д026.001.32
доктор геологічних наук, професор В.М.Курганський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ґрунти є одним із найбільших багатств держави, основою її продовольчої безпеки. Закони України передбачають у найближчому майбутньому проведення суцільної паспортизації земель та їх моніторингу.
З середини ХХ ст. розпочато вивчення властивостей ґрунтів за допомогою способів та методів геофізики. Ці роботи є складовою частиною нової наукової дисципліни - геофізики педосфери. З накопиченням матеріалу та розвитком апаратурної бази значення цих робіт зростає.
Протягом останніх десятиліть серед всього арсеналу геофізичних методів при дослідженнях ґрунтового покриву виділяється застосування магнітних методів. Вивчення магнітних властивостей ґрунтів проводиться на базі більш розвинутої магнітометрії гірських порід. Роботи в цьому напрямку (з різними інтенсивністю та результатами) проводяться багатьма групами дослідників. Отримано певні результати в роботах, пов’язаних з ґрунтовою діагностикою, педогенезом, проблемою забруднення ґрунтів, вивченням ерозійних процесів. Але слід відзначити, що дослідження подібного змісту виконані в незначному об`ємі, для окремих типів ґрунтів. Тому нагальною потребою є проведення більш масштабних робіт в крупних регіонах.
Саме з цієї причини у вітчизняній геологічній галузі свого часу також почали проводитись роботи подібного змісту. Так, у складі Державного комітету з геології та використання надр було створено спеціалізоване підприємство ДП ”Агрогеофізика”.
Магнітні методи завдяки своїм експресності та оперативності відповідають основним вимогам до сучасних досліджень. Велику роль грає ще й подвійність застосування цих даних: вони використовуються як до потреб аграрного сектора економіки, так і для вирішення окремих завдань при пошуках родовищ корисних копалин. Крім аграрного та екологічного значень, слід враховувати той факт, що ґрунти є верхнім геологічним горизонтом, який характеризується високою аномалієутворюючою здатністю, що повинно бути враховано при проведенні високоточних магнітометричних зйомок. Особливо це важливо при фіксації слабко інтенсивних аномалій розміром до 3-4 нТл.
Зв’язок дисертаційної роботи з іншими програмами, планами, темами. У нашій країні роботи з вивчення магнітних властивостей ґрунтів проводяться з кінця 90-х років минулого століття на кафедрі геофізики Київського університету імені Тараса Шевченка.
Так Фондом фундаментальних досліджень Київського університету імені Тараса Шевченка в рамках програми “Надра” виконується дві теми, що пов`язані з вивченням магнетизму ґрунтового покриву: 01-БФ049-02 “Розробка нових геофізичних технологій пошуків та розвідки мінеральної сировини, моніторингу екологічного стану природного середовища і попередження небезпечних геологічних процесів” та 06-БФ049-02 “Розробка теорії та методології комплексної інтерпретації геофізичних, гідрогеологічних та інженерно-геологічних даних моніторингу геологічного середовища” (науковий керівник тем проф.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МАГНІТНА СПРИЙНЯТЛИВІСТЬ ВЕРХНЬОГО ГОРИЗОНТУ ГРУНТІВ ЛІВОБЕРЕЖЖЯ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок