Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Синтез ТА ВЛАСТИВОСТІ ХАЛЬКОГЕНХЛОРИДНИХ СПОЛУК РОДІЮ

Синтез ТА ВЛАСТИВОСТІ ХАЛЬКОГЕНХЛОРИДНИХ СПОЛУК РОДІЮ

Назва:
Синтез ТА ВЛАСТИВОСТІ ХАЛЬКОГЕНХЛОРИДНИХ СПОЛУК РОДІЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,66 KB
Завантажень:
288
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут ЗАГАЛЬНОЇ ТА НЕорганІчної хімії
ім. В. І. ВЕРНАДСЬКОГО
СТЕПАНЕНКО ІРИНА МИКОЛАЇВНА
УДК 546.97.23.22.13
Синтез ТА ВЛАСТИВОСТІ ХАЛЬКОГЕНХЛОРИДНИХ СПОЛУК РОДІЮ
02.00.01 – неорганічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
КИЇВ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті загальної та неорганічної хімії ім. В. І. Вернадського НАН України.
Науковий керівник: член–кореспондент НАН України, доктор хімічних наук, професор Пехньо Василь Іванович, Інститут загальної та неорганічної хімії ім. В. І. Вернадського НАН України, завідувач відділу “Хімія комплексних сполук”
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор Мазуренко Євген Андрійович, Інститут загальної та неорганічної хімії ім. В. І. Вернадського НАН України, завідувач відділу “Газофазний синтез неорганічних сполук”
доктор хімічних наук Тихонова Лілія Павлівна, Інститут сорбції та проблем ендоекології НАН України, провідний науковий співробітник
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Захист відбудеться 8 квітня 2004 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.218.01 при Інституті загальної та неорганічної хімії ім. В. І. Вернадського НАН України за адресою: 03680, м. Київ-142, пр. Палладіна, 32/34 (конференц-зал).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту загальної та неорганічної хімії ім. В. І. Вернадського НАН України за адресою: 03680, м. Київ-142, пр. Палладіна, 32/34.
Автореферат розісланий 3 березня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат хімічних наук Г. Г. Яремчук
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Інтерес до халькогенхлоридних сполук платинових металів обумовлений різноманітністю їх будови (відомі іонні, бі-, гетероядерні, кластерні халькогенхлоридні сполуки платинових металів) та цінними фізико–хімічними властивостями, що дає можливість їх використання в різних галузях промисловості, наприклад, в якості ефективних каталізаторів, оскільки каталізатори на основі комплексних сполук платинових металів більш дисперсні, проявляють вищу каталітичну активність та селективність, халькогенхлоридні сполуки цих металів ще й стійкі до каталітичних отрут – сірки, селену та ін.
Актуальним є вивчення властивостей та будови халькогенхлоридних сполук платинових металів і для встановлення механізму вилучення цих металів у процесах переробки халькогенвмісних руд і концентратів платинових металів, оскільки одним із методів переробки такої сировини залишається хлорний, і в цих умовах можливе утворення такого типу сполук.
При дослідженні поведінки платинових металів та їх сполук у неводних середовищах галогенідів халькогенів під керівництвом академіка НАН України, професора С. В. Волкова вперше синтезовано халькогенхлоридні комплекси дорогоцінних металів. Проведені систематичні дослідження дали змогу встановити основні закономірності комплексоутворення в цих середовищах із надлишком хімічно зв’язаного галогену, будову та властивості нових сполук. Разом з тим, практично не вивчена поведінка платинових металів та їх сполук у халькогенгалогенідних середовищах, багатих на хімічно зв’язаний або розчинений халькоген, які також можуть бути перспективними для синтезу сполук із цінними властивостями: напівпровідниковими, каталітичними та ін.
Найбільш розповсюдженими каталізаторами, які з успіхом використовують у промисловості, є родій та його сполуки. Тому вивчення поведінки родію та його сполук у середовищах монохлоридів халькогенів і розчинах халькогенів у монохлоридах халькогенів представляє науковий та практичний інтерес.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана відповідно до планів науково-дослідних робіт ІЗНХ ім. В. І. Вернадського НАН України, держбюджетних тем № 220 Е “Гетерогенна і гетероядерна координаційна хімія за участю неводних середовищ та розплавів у синтезі нових сполук спеціальної структури – кластерної, інтеркальованої, суперіонної та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Синтез ТА ВЛАСТИВОСТІ ХАЛЬКОГЕНХЛОРИДНИХ СПОЛУК РОДІЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок