Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРИЧИННИЙ ЗВ’ЯЗОК У ЗЛОЧИНАХ, ЩО ВЧИНЯЮТЬСЯ ЧЕРЕЗ НЕОБЕРЕЖНІСТЬ

ПРИЧИННИЙ ЗВ’ЯЗОК У ЗЛОЧИНАХ, ЩО ВЧИНЯЮТЬСЯ ЧЕРЕЗ НЕОБЕРЕЖНІСТЬ

Назва:
ПРИЧИННИЙ ЗВ’ЯЗОК У ЗЛОЧИНАХ, ЩО ВЧИНЯЮТЬСЯ ЧЕРЕЗ НЕОБЕРЕЖНІСТЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,34 KB
Завантажень:
283
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М. КОРЕЦЬКОГО
БАГІРОВ Сергій Рамізович
УДК 343.222.4:122
ПРИЧИННИЙ ЗВ’ЯЗОК У ЗЛОЧИНАХ,
ЩО ВЧИНЯЮТЬСЯ ЧЕРЕЗ НЕОБЕРЕЖНІСТЬ
Спеціальність 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія;
кримінально-виконавче право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті держави і права ім. В.М. Корецького Національної академії наук України.
Науковий керівник:
доктор юридичних наук, професор
МУЗИКА Анатолій Ананійович,
Київський юридичний інститут МВС України,
проректор з наукової роботи.
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор,
заслужений юрист України
МЕЛЬНИК Микола Іванович,
Центральна виборча комісія, заступник Голови;
кандидат юридичних наук, доцент
ГОНЧАРЕНКО Сергій Владленович,
Академія адвокатури України, завідувач кафедри прав людини, міжнародного та європейського права.
Провідна установа:
Національна юридична академія імені Ярослава Мудрого, кафедра кримінального права, м. Харків.
Захист відбудеться “___” червня 2005 року о ___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.236.02 при Інституті держави і права імені В.М. Корецького НАН України (01601, Київ, вул. Трьохсвяти-тельська, 4).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту держави і права імені В.М. Корецького НАН України (01601, Київ, вул. Трьох-святительська, 4).
Автореферат розісланий “____” травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор юридичних наук І. М. Кучеренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Все тече, все змінюється... Цей давній постулат випробуваний багатьма поколіннями. І в новому тисячолітті умови суспільного буття вже підводять вчених до усвідомлення необхідності перегляду, зокрема, наукових позицій, що обґрунтовують відповідальність людини за соціальні наслідки своєї поведінки. Відбувається зміна багатьох парадигм, що не відповідають основним положенням новітньої наукової думки.
Кримінально-правова доктрина містить аксіоматичне філософське положення, відповідно до якого осудна людина повинна нести відповідальність лише за ті негативні зміни в об’єктивному світі, що були викликані її поведінкою. Інакше кажучи, між поведінкою людини і шкодою, що настала, повинен існувати причинний зв’язок.
У сучасних умовах, під впливом науково-технічного прогресу, питання про причинний зв’язок у кримінальному праві набуло більш складного характеру. Вітчизняні юристи наголошують, що вчення про причинний зв’язок потребує подальшого розвитку, оскільки людська діяльність все частіше стає джерелом підвищеної небезпеки, і встановлення причинного зв’язку значно ускладнюється та набуває неабиякого значення.
Про актуальність проблеми свідчать і результати вивчення судової практики. Так, у вивчених дисертантом кримінальних справах про транспортні злочини в 48% випадків зустрілися ті чи інші ускладнення у розвитку причинного зв’язку через вплив різнорідних факторів. В об’єктивному генезисі необережного злочину досить помітну роль відіграють фактори, що мають назву “привхідні сили”. Через множинність причин та умов детермінації необережного злочину практичним працівникам і теоретикам здебільшого доволі складно дати правильну юридичну оцінку поведінці кожного суб’єкта, який тією чи іншою мірою сприяв настанню злочинного наслідку.
У науці кримінального права проблема причинного зв’язку досліджується на двох основних рівнях: загальному й особливому. На загальному рівні ці дослідження зводилися до спроб створення універсального теоретичного підґрунтя вирішення проблеми причинного зв’язку в кримінальному праві. На рівні особливого вивчалися проблеми кримінально-правової оцінки причинного зв’язку в окремих групах (категоріях) злочинів – службових, транспортних, проти життя і здоров’я особи тощо.
Загальний рівень дослідження представлений працями М.Д. Дурманова, М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПРИЧИННИЙ ЗВ’ЯЗОК У ЗЛОЧИНАХ, ЩО ВЧИНЯЮТЬСЯ ЧЕРЕЗ НЕОБЕРЕЖНІСТЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок