Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАНСКОРДОННІ ЗЛИТТЯ ТА ПОГЛИНАННЯ У ПРОЦЕСІ КОРПОРАТИВНОЇ КОНСОЛІДАЦІЇ

ТРАНСКОРДОННІ ЗЛИТТЯ ТА ПОГЛИНАННЯ У ПРОЦЕСІ КОРПОРАТИВНОЇ КОНСОЛІДАЦІЇ

Назва:
ТРАНСКОРДОННІ ЗЛИТТЯ ТА ПОГЛИНАННЯ У ПРОЦЕСІ КОРПОРАТИВНОЇ КОНСОЛІДАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,53 KB
Завантажень:
43
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна академія наук україни
інститут світової економіки і міжнародних відносин
Томарева Вікторія Валеріївна
УДК 339.9.012.23.3)
ТРАНСКОРДОННІ ЗЛИТТЯ ТА ПОГЛИНАННЯ
У ПРОЦЕСІ КОРПОРАТИВНОЇ КОНСОЛІДАЦІЇ
08.02.00 – світове господарство і міжнародні економічні відносини
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ–2008


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті світової економіки і міжнародних відносин Національної академії наук України.
Науковий керівник – | кандидат економічних наук, доцент
Пахомов Сергій Юрійович,
Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, доцент кафедри міжнародного менеджменту.
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Макогон Юрій Володимирович,
Донецький національний університет,
завідувач кафедри міжнародної економіки;
кандидат економічних наук, доцент
Зав’ялова Олена Володимирівна,
Національна академія управління,
доцент кафедри міжнародної економіки та підприємництва.
Захист відбудеться 19 червня 2008 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .176.01 із захисту дисертацій в Інституті світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: вул. Леонтовича, , Київ, 01030.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: вул. Леонтовича, , Київ, 01030.
Автореферат розісланий 16 травня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради |
А.М. Хахлюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Однією з іманентних властивостей капіталу є прагнення до підвищення ефективності його використання, зокрема шляхом його концентрації. Цьому в умовах глобалізації сприяють об’єктивні процеси транснаціоналізації виробництва, адже вони висувають на перший план необхідність концентрації капіталу в міжнародних масштабах. У сучасних умовах найбільш поширеною формою такої концентрації виступають транскордонні злиття та поглинання (ЗіП), особливо ті, які передбачають укладення масштабних угод і реструктуризацію виробництва.
Транскордонна корпоративна консолідація являє собою якісно нове явище порівняно з національними угодами із ЗіП. У цьому випадку ЗіП переходять на найвищий рівень – глобальний. Показовою у цьому контексті є стала тенденція до зростання загальної вартості транскордонних ЗіП, що зумовлює глобальну багатогалузеву концентрацію капіталу, на основі якої відбувається технологічний прогрес, у тому числі завдяки інтернаціоналізації НДДКР. Цьому значною мірою сприяє попереднє підвищення концентрації капіталу в галузях та домінуючі позиції компаній на національних ринках. Усе це пояснює актуальність дослідження концентрації та консолідації капіталу ТНК шляхом аналізу природи транскордонних ЗіП і глобалізації НДДКР ТНК, їх впливу на трансформацію економік країн, особливо тих, що розвиваються.
Лише в середині 1960-х років почала формуватися сучасна теоретична база, що пояснює природу транскордонної концентрації з паростками консолі-дації і, відповідно, тих прямих іноземних інвестицій (ПІІ), які формуються під впливом ЗіП у межах транскордонного руху капіталу. Серед наукових праць, в яких розглядаються різні аспекти проблеми транскордонного ЗіП або суміжної проблематики, можна назвати дослідження наступних зарубіжних учених: П.Ашег’ян, П.Баклі, Дж.Данінга, М.Дженсена, В.Ебрахімі, М.Кесона, Ч.Кіндлебергера, Г.Манне, К.Мерфі, Х.Перлмуттера, М.Портера, Д.Равенскрафта, Дж.Стіглера, С.Хаймера, Ф.Шерера. Транскордонні ЗіП як форма ПІІ та концентрації капіталу, з погляду корпоративного контролю, досліджуються також у працях українських та російських вчених: С.Голубєвої, А.Єфименка, О.Зав’ялової, Ю.Іванова, А.Кияка, Д.Лук’яненка, Ю.Макoгона, О.Мендрула, О.Мозгового, В.Морозова, В.Новицького, Ю.Пахомова, О.Плотнікова, А.Радигіна, О.Рогача, В.Рокочої, Ю.Руденка, Н.Рудика, А.Румянцевої, С. Сіденко, О.Сльозко, О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ТРАНСКОРДОННІ ЗЛИТТЯ ТА ПОГЛИНАННЯ У ПРОЦЕСІ КОРПОРАТИВНОЇ КОНСОЛІДАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок