Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІЖНАРОДНА МІГРАЦІЯ РОБОЧОЇ СИЛИ: УКРАЇНСЬКИЙ АСПЕКТ (за матеріалами західних областей України)

МІЖНАРОДНА МІГРАЦІЯ РОБОЧОЇ СИЛИ: УКРАЇНСЬКИЙ АСПЕКТ (за матеріалами західних областей України)

Назва:
МІЖНАРОДНА МІГРАЦІЯ РОБОЧОЇ СИЛИ: УКРАЇНСЬКИЙ АСПЕКТ (за матеріалами західних областей України)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,32 KB
Завантажень:
492
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ТЕРНОПІЛЬСЬКА АКАДЕМІЯ НАРОДНОГО ГОСПОДАРСТВА
ЛАПШИНА ІРИНА АНАТОЛІЇВНА
УДК 339.924:331.556.4
МІЖНАРОДНА МІГРАЦІЯ РОБОЧОЇ СИЛИ: УКРАЇНСЬКИЙ АСПЕКТ (за матеріалами західних областей України)
Спеціальність 08.05.01.-світове господарство і
міжнародні економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Тернопіль-2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародних економічних відносин Львівської комерційної академії Центральної спілки споживчих товариств України.
Науковий керівник доктор економічних наук, доцент
Мокій Анатолій Іванович
Львівська комерційна академія,
завідувач кафедри міжнародних економічних відносин
Офіційні опоненти доктор економічних наук, професор Будкін Віктор Сергійович Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України, головний науковий співробітник відділу економічного співробітництва
кандидат економічних наук, Гладій Ірина Йосипівна Тернопільська академія народного господарства, доцент кафедри міжнародної економіки, фінансово-кредитних відносин та маркетингу
Провідна установа Українська національна академія зовнішньої торгівлі Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції, кафедра міжнародної економіки, м. Київ
Захист відбудеться “26” вересня 2002 р. о “11”годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 58.082.01 в Тернопільській академії народного господарства за адресою: 46000, м. Тернопіль, вул. Львівська, 11, зал засідань вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Тернопільської академії народного господарства (читальний зал для викладачів), 46004, м. Тернопіль, вул. Львівська, 6.
Автореферат розісланий “29” липня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
д.е.н., проф.
Штефанич Д. А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В сучасних умовах домінуючою тенденцією у міжнародних відносинах є глобалізація, одним з проявів якої виступає міжнародна міграція робочої сили. Все більшого поширення і значення набуває переміщення людських ресурсів, зумовлене соціально-економічними, військовими, етнічними та релігійними чинниками. Істотне зростання масштабів міжнародної міграції, залучення до неї значних обсягів трудових ресурсів актуалізує дослідження міжнародної міграції робочої сили як однієї з форм світових господарських зв'язків та її впливу на світове господарство.
Важливість дослідження міграційних процесів зумовлена також стрімким зростанням їх обсягів, нарощуванням інтенсивності, поширенням на всю територію нашої країни, вагомим впливом на її економічний та соціальний розвиток. Особливе місце міграції робочої сили в сучасних умовах визначається насамперед її динамізмом, швидким реагуванням на зміни у суспільстві та економіці.
Формування економіки відкритого типу в Україні, відміна монополії держави на проведення зовнішньоекономічної діяльності, прагнення до інтеграції у світове господарство висувають до кола першочергових завдань дослідження процесів міграції у нашій країні. Потребує удосконалення вітчизняне законодавство з питань міграції, формування раціональних механізмів державного регулювання міграції трудових ресурсів, розробки методів оцінки її соціально-економічного ефекту та наслідків для економічного поступу.
На пострадянському просторі в останній час склалася особлива ситуація, коли внутрішня міграція у межах колишнього СРСР перетворилася на зовнішню, що потребує розробки активної міграційної політики. Для нашої економіки і суспільства це нове явище, хоча у зарубіжній економічній науці у працях Л. Брю, К. Макконелла, Дж. Борхаса, Я. Мінсера, А. Роя, Б. Чісвіка вже напрацьовані відповідні механізми регулювання міграційних потоків.
Вагомий внесок у вивчення процесу інтернаціоналізації робочої сили, теорії і практики міжнародної трудової міграції, нормативно-правових аспектів регулювання міграційних процесів й удосконалення організаційно-економічних механізмів їх регулювання за умов перехідної економіки зробили провідні вітчизняні вчені В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МІЖНАРОДНА МІГРАЦІЯ РОБОЧОЇ СИЛИ: УКРАЇНСЬКИЙ АСПЕКТ (за матеріалами західних областей України)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок