Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН ВЕНОЗНОЇ СИСТЕМИ У ПІДЛІТКІВ З ГІПЕРТОНІЧНОЮ ХВОРОБОЮ

ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН ВЕНОЗНОЇ СИСТЕМИ У ПІДЛІТКІВ З ГІПЕРТОНІЧНОЮ ХВОРОБОЮ

Назва:
ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН ВЕНОЗНОЇ СИСТЕМИ У ПІДЛІТКІВ З ГІПЕРТОНІЧНОЮ ХВОРОБОЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,52 KB
Завантажень:
310
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство охорони здоров`я України
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. О.О. Богомольця
 
ГЛУШКО Наталія Любомирівна
УДК 616.12–008.841+616.12-008.331.1+616-053.3
 
ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН ВЕНОЗНОЇ СИСТЕМИ
У ПІДЛІТКІВ З ГІПЕРТОНІЧНОЮ ХВОРОБОЮ
14.01.11 – кардіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
 
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Івано-Франківській державній медичній академії, МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук Бигар Петро Васильович, Івано-Франківська державна медична академія, доцент кафедри терапії факультету післядипломної освіти.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Свіщенко Євгенія Петрівна, Інститут кардіології ім. акад. М.Д. Стражеска АМН України, завідувач відділу есенціальної гіпертензії;
доктор медичних наук, професор Лизогуб Віктор Григорович, Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, завідувач кафедри факультетської терапії №2;
Провідна установа: Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться 19 жовтня 2000р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.04. при Національному медичному університеті ім. О.О. Богомольця (01003, м. Київ, вул. Льва Толстого, 10).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці національного медичного університету ім. О.О. Богомольця (м. Київ, вул. Зоологічна, 3).
Автореферат розісланий 15 вересня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук Кузьменко А.Я.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема гіпертонічної хвороби (ГХ) є однією з найбільш актуальних в клініці внутрішніх хвороб. За статистичними даними МОЗ в Україні за 1998 рік зареєстровано понад 5 млн людей з АГ, що складає 13,4 відсотка дорослого населення. Однак, дослідження, проведені Інститутом кардіології ім. ак. М.Д. Стражеска, виявили, що підвищений (140/90 мм рт.ст.) АТ мають майже 44% дорослого населення, що співпадає з даними багатьох європейських країн та США (Малая Л.Т., Коркушко О.В., Дзяк Г.В. і співавт., 1999). Велика розповсюдженість даної недуги і часті її летальні ускладнення (інфаркт міокарда, геморагічні інсульти, ниркова недостатність) набули соціального значення у структурі захворюваності та смертності (Малая Л.Т., Коркушко О.В., Дзяк Г.В. і співавт, 1999)
Вивчення патогенетичних механізмів розвитку ГХ проводиться в основному у дорослих, коли патологічний процес уже сформувався. Разом з тим встановлено, що витоки ГХ дорослих часто лежать у дитячому та підлітковому віці (Белоконь Н.А., Кубергер М.Б., 1987; Коренев Н.Л., Малая Л.Т., Заноздра С.М. и др., 1990; Бигар П.В, 1996). Доказано також, що розповсюдженість ГХ серед підлітків складає в середньому 11 відсотків (Антонова Л.Т., 1976; Бигар П.В., Середюк Н.М., 1991). У кожного другого-третього підлітка, який має підвищений артеріальний тиск (АТ) в період статевого дозрівання у майбутньому може формуватися ГХ, а ще у третини таких хворих АТ довготривало залишається підвищеним на одному й тому ж рівні.
Такий великий відсоток розповсюдженості, стабілізації та прогресування ГХ підлітків потребує подальшого вивчення механізмів її розвитку і становлення. В останні десятиліття проводилося вивчення ролі функціональних і структурних змін резистивних судин в розвитку та прогресуванні ГХ (Folkow B., 1976; Prerovsky I., Roztocil K., Urbanova D., Oliva I, 1982; Прокопова Т.Н., Панфилов В.В., Эрин Е.В , 1985; Бигар П.В., Шутка Б.В., 1995; ). Узагальнюючі дані свідчать про те, що основним порушенням гемодинаміки у підлітків, хворих на ГХ є зростання хвилинного об’єму крові (ХОК) з одночасним або наступним зменшенням просвіту капілярів та артеріол (Алмазов В.А., Шляхто Е.В., Соколова Л.А, 1992; Бигар П.В, 1996). В таких умовах не наступає адекватне зниження загального периферичного судинного опору (ЗПСО). Окрім цього встановлено (Кушаковский М.С., 1995), що невідповідність між зростанням ХОК і зниженням ЗПСО спричиняється в значній мірі структурними та геометричними змінами судинної стінки не тільки артерій, але й вен.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАН ВЕНОЗНОЇ СИСТЕМИ У ПІДЛІТКІВ З ГІПЕРТОНІЧНОЮ ХВОРОБОЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок