Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Лексико-граматична структура турецького газетного тексту

Лексико-граматична структура турецького газетного тексту

Назва:
Лексико-граматична структура турецького газетного тексту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,40 KB
Завантажень:
450
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Національна академія наук України
Інститут сходознавства імені А. Кримського
ПІЛИК Віталія Василівна
УДК [81’36 +81’373] = 512.161 (048)
 
Лексико-граматична структура турецького газетного тексту
Спеціальність 10.02.13 – мови народів Азії, Африки,
аборигенних народів Америки та Австралії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
КИЇВ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі тюркології Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Паламар Лариса Максимівна
професор кафедри української філології для неспеціальних факультетів Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук
Бушаков Валерій Анатолійович
референт-перекладач Інституту твариництва степових районів ім. М.Ф. Іванова.
кандидат філологічних наук
Дрига Ірина Миколаївна
науковий співробітник відділу Класичного Сходу Інституту сходознавства ім. А. Кримського НАН України
Провідна установа: Таврійський національний університет імені В.І. Вернадського
Захист відбудеться “21” лютого 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .174.02 Інституту сходознавства ім. А. Кримського НАН України (01001 м. Київ, вул. Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Інституту сходознавства ім. А. Кримського НАН України (м. Київ, вул. Грушевського, 4, к. 207).
Автореферат розіслано “20” січня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат філологічних наук Хамрай О.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. У сучасних умовах розвитку незалежної України пріоритетною й важливою проблемою є вивчення міжмовних зв’язків, зокрема, з країнами Сходу, оскільки наша мета – якнайшвидше інтегруватися в міжнародний простір. Останнім часом помітно зріс інтерес до різнобічного вивчення тих функціонально-стильових систем мови, які існують у найважливіших комунікативних сферах суспільства. До них належить сфера масової комунікації, зокрема, газетний матеріал, оскільки він швидко реагує на події, що відбуваються у світі, активно бере участь у формуванні суспільної думки, оперативно висвітлює різноманітні події й факти, порушує важливі життєві проблеми.
Мова засобів масової інформації відіграє дедалі більшу роль у розвитку сучасної літературної мови, зокрема, у збагаченні її словника, формуванні її стилістичних можливостей та лексико-граматичних особливостей. Через газетну мову сотні мільйонів людей формують свій світогляд, ставлення до тих чи інших явищ внутрішньополітичного та міжнародного життя, адже інформативність, обмін думками й поглядами, повідомлення та отримання новин є соціальною потребою суспільства. З плином часу змінюються умови функціонування засобів масової інформації, переосмислюється місце преси в громадському суспільстві, звичайний арсенал мовних прийомів та методів, якими впродовж багатьох десятиліть користувалися журналісти, докорінно змінюється.
Подібні явища відбулися й у турецькій публіцистиці. З 1831 р., коли була заснована перша турецька газета “Takvimi veka-i” (“Календар подій”) і до наших днів преса в Туреччині є доволі ефективним засобом масової інформації, що відіграє важливу роль не лише у внутрішній, але й у зовнішній політиці. Теорією й практикою підтверджено, що вплив газети невпинно та швидко зростає. Дослідження широкого кола проблем турецької публіцистики має першочергове значення для правильного аналізу й оцінки загальних тенденцій розвитку турецького суспільства. І саме масова комунікація, інформаційно забезпечуючи всі політичні, економічні, культурні процеси в державі, значною мірою визначає, як розвиватиметься це суспільство, адже сьогодні жодна держава не обходиться без комунікаційної підтримки.
Вивчення лексико-граматичної специфіки турецької періодики доповнить цілісну картину дослідження сучасної турецької літературної мови.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Лексико-граматична структура турецького газетного тексту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок