Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НЕЛІНІЙНИЙ ЗГИН ПЛАСТИНИ З ОТВОРОМ

НЕЛІНІЙНИЙ ЗГИН ПЛАСТИНИ З ОТВОРОМ

Назва:
НЕЛІНІЙНИЙ ЗГИН ПЛАСТИНИ З ОТВОРОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,03 KB
Завантажень:
109
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МЕХАНІКИ ІМЕНІ С.П. ТИМОШЕНКА
КРИВОБЛОЦЬКА ЛАРИСА МИКОЛАЇВНА
УДК 539.3
НЕЛІНІЙНИЙ ЗГИН ПЛАСТИНИ З ОТВОРОМ
01.02.04 – механіка деформівного твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
фізико-математичних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті механіки ім. С.П.Тимошенка НАН України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор Каюк Яків Федорович, Інститут механіки ім. С.П. Тимошенка НАН України, провідний науковий співробітник відділу динаміки поліагрегатних систем
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук Беспалова Олена Іванівна, Інститут механіки ім. С.П. Тимошенка НАН України, провідний науковий співробітник відділу чисельних методів
кандидат фізико-математичних наук Борисов Євген Миколайович, Київський національний економічний університет, асистент кафедри вищої математики
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, кафедра механіки суцільних середовищ
Захист відбудеться “31” січня 2006 року о 12.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.166.01 в Інституті механіки ім. С.П. Тимошенка НАН України за адресою: 03057, м. Київ, вул. П.Нестерова, 3.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Інституту механіки ім. С.П. Тимошенка НАН України, 03057, м. Київ, вул. П.Нестерова, 3.
Автореферат розісланий “26” грудня 2005 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
доктор фізико-математичних наук Жук О.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблемі дослідження концентрації силових факторів біля різної форми отворів у пластинах, оболонках присвячена велика кількість наукових досліджень (в лінійній та нелінійній постановках). Узагальнюючі наукові підсумки з вказаної проблеми викладені в монографії “Методы расчёта оболочек” (А.Н.Гузь, И.С.Чернышенко, Вал. Н.Чехов и др. Киев, 1980. 636 с. (Теория тонких оболочек, ослабленных отверстиями. В 5 т., т. 1)). Оскільки в дисертаційній роботі розглядаються суто нелінійні задачі з вказаної проблеми, то зазначимо, що в постановку цих задач, розробку аналітичних і числових методів їх розв’язування зробили вагомий внесок відомі вчені-механіки: Г.М.Савін, О.М.Гузь, І.С.Чернишенко, Л.П.Хорошун, І.А.Цурпал, М.О.Шульга, О.С.Космодаміанський, С.О.Калоєров, Я.Ф.Каюк, Ю.М.Неміш та ін.
В розробку аналітичних і чисельних методів розв’язування задач статики і динаміки вагомий внесок зробили Я.М. Григоренко, А.Т. Василенко, О.І. Беспалова, В.Г. Карнаухов та ін. Методам розв’язування фізично-нелінійних просторових задач присвячені роботи Борисова Є.М.
В дисертаційній роботі розглядаються задачі геометрично нелінійного деформування гнучких пластин з отвором при згині. В лінійній постановці аналогічні задачі були розв’язані в працях Г.М.Савіна, Н.П.Флейшмана, В.І.Тульчія, Є.Ф.Бурмістрова, О.С.Космодаміанського, О.М. Шульги і багатьох інших авторів. В нелінійній постановці ці задачі майже не розглядалися. Виявляється, що на це є вагомі причини, які полягають у наступному: при розв’язуванні зазначених задач різними ітераційними методами одержуються сингулярні ітерації, тобто такі, які зростають на “нескінченності”; їх порядок суттєво збільшується з ростом номера наближення. Це принципово ускладнює дослідження; методів, які б дозволяли “гасити” порядки зростання на “нескінченності” ітерацій для зусиль і моментів майже немає. Складається враження, що дослідити концентрацію зусиль і моментів біля отворів ізотропних гнучких пластин при їх згині моментами на “нескінченності” відомими ітераційними методами (малого параметра, простих ітерацій, метод Ньютона) досить проблематично. Основна причина – наявність в пластині таких факторів, як “нескінченність” і різного порядку диференціальних операторів, які входять у визначальні рівняння. У випадку фізично-нелінійних задач про концентрацію зусиль і моментів в пластинах подібна ситуація відсутня, тому ряд задач вдалося розв’язати відомими ітераційними методами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: НЕЛІНІЙНИЙ ЗГИН ПЛАСТИНИ З ОТВОРОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок