Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕРИТОРІАЛЬНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОДОВОЛЬЧОГО РИНКУ РЕГІОНУ ТА НАПРЯМИ ЇЇ УДОСКОНАЛЕННЯ (на матеріалах Вінницької області)

ТЕРИТОРІАЛЬНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОДОВОЛЬЧОГО РИНКУ РЕГІОНУ ТА НАПРЯМИ ЇЇ УДОСКОНАЛЕННЯ (на матеріалах Вінницької області)

Назва:
ТЕРИТОРІАЛЬНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОДОВОЛЬЧОГО РИНКУ РЕГІОНУ ТА НАПРЯМИ ЇЇ УДОСКОНАЛЕННЯ (на матеріалах Вінницької області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,76 KB
Завантажень:
461
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
РАДА ПО ВИВЧЕННЮ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНИ
Бондаренко Валерій Михайлович
УДК 338.439.5
ТЕРИТОРІАЛЬНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОДОВОЛЬЧОГО РИНКУ
РЕГІОНУ ТА НАПРЯМИ ЇЇ УДОСКОНАЛЕННЯ
(на матеріалах Вінницької області)
Спеціальність 08.10.01 – Розміщення продуктивних сил
і регіональна економіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Раді по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор Мазур Анатолій Григорович, Вінницький державний аграрний університет Міністерства аграрної політики України, декан
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Мармуль Лариса Олександрівна; Херсонський державний аграрний університет Міністерства аграрної політики України, завідувач кафедри “Облік і аудит”;
кандидат економічних наук Нижник Олена Михайлівна, Міністерство економіки України, начальник департаменту регіональної політики;
Провідна установа:
Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки України, відділ проблем регіональної економіки, м. Київ.
Захист відбудеться “27” лютого 2006 р. об 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.160.01 Ради по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України за адресою: 01032, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 60.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Ради по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України за адресою: 01032, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 60.
Автореферат розісланий “23” січня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук, професор Бандур С.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Трансформаційні процеси в економіці нашої країни, її інтеграція у світовий економічний простір обумовлюють необхідність пошуку і впровадження нових наукових підходів до наповнення новим змістом окремих існуючих теоретичних основ і методичних рекомендацій, пов’язаних з розвитком регіональних продовольчих ринків та їх просторовою організацією в умовах ринку. Особливо актуальними є проблеми формування та становлення регіональних продовольчих ринків і ефективності їх функціонування, від чого залежить забезпечення населення якісними продовольчими продуктами, поліпшення структури і динаміки споживання продуктів харчування. Вирішення цих проблем вимагає врахування фактору регіоналізації, який охоплює місцеві ресурсні можливості, диференціацію доходів населення і є рушійною силою підвищення дієвості господарських систем регіонів.
Регіональний продовольчий ринок як єдина система, що об’єднує виробництво, збут та споживання продуктів харчування з певною ієрархією, характеризується різноманітними взаємозв’язками і пропорціями між його складовими і є важливим індикатором економічного життя країни, забезпечуючи продовольчу безпеку. Розкриття потенціалу, закладеного в ринковій системі, його ефективного використання з урахуванням регіональних особливостей і специфіки економіки, удосконалення просторової організації та підвищення ефективності функціонування такої складної системи як регіональний продовольчий ринок, неможливо без пізнання його сутності, принципів формування і функціонування. Тому перед економічною наукою постала необхідність розробки сучасних методів дослідження, оцінки, аналізу, удосконалення структури і територіальної організації регіональних продовольчих ринків як важливого фактору соціально-економічного розвитку країни.
У зв’язку з цим, на передній план виступають питання трансформаційних перетворень у продовольчих галузях регіонів з орієнтацією на ринкові засади господарювання, формування механізму продуктозабезпечення населення територій і комплексного дослідження продовольчих ринків як єдиного динамічного, економічного і соціального організму.
Складність цього процесу посилюється специфічними особливостями агропромислової сфери виробництва на селі, спадом інноваційної та інвестиційної активації в цій сфері економіки, незавершеність реструктуризації суб’єктів господарювання, нестабільністю виробництва основних видів продовольства, невисоким рівнем розвитку інфраструктури.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ТЕРИТОРІАЛЬНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОДОВОЛЬЧОГО РИНКУ РЕГІОНУ ТА НАПРЯМИ ЇЇ УДОСКОНАЛЕННЯ (на матеріалах Вінницької області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок