Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ЕКОНОМІЧНОЇ ПОВЕДІНКИ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ (ІНСТИТУЦІОНАЛЬНИЙ ПІДХІД)

ОСОБЛИВОСТІ ЕКОНОМІЧНОЇ ПОВЕДІНКИ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ (ІНСТИТУЦІОНАЛЬНИЙ ПІДХІД)

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ЕКОНОМІЧНОЇ ПОВЕДІНКИ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ (ІНСТИТУЦІОНАЛЬНИЙ ПІДХІД)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
38,46 KB
Завантажень:
355
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Київський національний економічний університет
ПРУТСЬКА ОЛЕНА ОЛЕКСІЇВНА
УДК 330.341.2
ОСОБЛИВОСТІ ЕКОНОМІЧНОЇ ПОВЕДІНКИ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ
(ІНСТИТУЦІОНАЛЬНИЙ ПІДХІД)
Спеціальність 08.01.01 – Економічна теорія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі політичної економії обліково-економічних факультетів Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Науковий консультант: доктор економічних наук, професор
Лазня Ігор Вікторович,
Київський національний економічний університет,
професор кафедри політичної економії обліково- економічних факультетів
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Ворона Валерій Михайлович,
Інститут соціології НАН України, директор
доктор економічних наук, професор
Лагутін Василь Дмитрович,
Київський національний торговельно-економічний
університет, завідувач кафедри економічної теорії
доктор економічних наук, професор
Мандибура Віктор Омелянович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, професор
кафедри економічної теорії
Провідна установа: Львівська комерційна академія Укоопспілки,
кафедра економічної теорії, м. Львів
Захист відбудеться “ 28 ” травня 2004 р. о 12-00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.03 у Київському національному економічному університеті за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 317.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 201.
Автореферат розісланий “ 28 ” квітня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук, професор ________________ А.Е. Фукс
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ


Актуальність теми. Трансформація економіки України – складний, суперечливий, системний процес, теоретичне обґрунтування якого опиралось переважно на постулати неокласичної теорії. Суттєве відставання України у здійсненні ринкових перетворень, які в усіх постсоціалістичних країнах відбувалися приблизно за однаковим сценарієм, змушує особливу увагу привернути до людини, як головного і вирішального фактора продуктивних сил і рушія суспільно-економічного прогресу. При цьому реальне життя вимагає виходу за рамки mainstream економічної думки, починаючи з основи основ – моделі homo economicus – раціональної економічної людини, яка діє в умовах абсолютної поінформованості, досконалої конкуренції і орієнтована на максимізацію корисності. Подібні умови поки що не сформувалися в нашій країні, а можливо, взагалі є недосяжними, тому орієнтований на них підхід суперечить реальному стану речей. Хід реформування української економіки, процеси, що при цьому спостерігаються, явно не вкладаються у рамки неокласичних теоретичних уявлень, а тому пояснення особливостей трансформаційних процесів в нашій економіці слід шукати на основі міждисциплінарного підходу, на стику різних наук про людину: економіки, психології, філософії, історії, культурології. Інституціональна економічна теорія, яка останні роки бурхливо розвивається в усьому світі, цілком відповідає подібним вимогам, тому саме методологія інституціональної теорії використана в даному дослідженні.
Становлення інституціональної теорії пов’язано з іменами багатьох дослідників: Дж.Гелбрейта, Г.Мюрдаля, К.Полані, Т.Веблена, Р.Коуза, А.Алчиана, Г.Демсеца, М.Олсона, Дж.Бьюкенена, К.Менара, Р.Нельсона, С.Уінтера, Д.Норта, О. Вільямсона, Г.Саймона, Г.Таллока, Е.де Сото, Л.Тавено, О.Фавро, Дж.Ходжсона та багато інших. В окремих роботах аналізується загальний вплив інститутів на процеси економічного розвитку і переходу до ринкової економіки: Grabner and Stark (1997), Murrel (1995), Kozul-Wright and Rayment (1997), Roland (2002).
Серед російських вчених, які активно використовують інституціональні підходи для аналізу сучасної російської економіки, слід виділити С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ЕКОНОМІЧНОЇ ПОВЕДІНКИ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЦІ УКРАЇНИ (ІНСТИТУЦІОНАЛЬНИЙ ПІДХІД)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок