Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИФЕРЕНЦІЙОВАНИЙ ПІДХІД ДО РЕАБІЛІТАЦІЇ ДІТЕЙ З АЛЕРГІЧНО ЗМІНЕНОЮ РЕАКТИВНІСТЮ ТА ФЕНОМЕНОМ ЧАСТОЇ ЗАХВОРЮВАНОСТІ

ДИФЕРЕНЦІЙОВАНИЙ ПІДХІД ДО РЕАБІЛІТАЦІЇ ДІТЕЙ З АЛЕРГІЧНО ЗМІНЕНОЮ РЕАКТИВНІСТЮ ТА ФЕНОМЕНОМ ЧАСТОЇ ЗАХВОРЮВАНОСТІ

Назва:
ДИФЕРЕНЦІЙОВАНИЙ ПІДХІД ДО РЕАБІЛІТАЦІЇ ДІТЕЙ З АЛЕРГІЧНО ЗМІНЕНОЮ РЕАКТИВНІСТЮ ТА ФЕНОМЕНОМ ЧАСТОЇ ЗАХВОРЮВАНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,36 KB
Завантажень:
8
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. О.О. БОГОМОЛЬЦЯ
РИЧКОВА ТЕТЯНА АРКАДІЇВНА
УДК 616-053.2 /.6-056.43-036.82 /.86
ДИФЕРЕНЦІЙОВАНИЙ ПІДХІД ДО РЕАБІЛІТАЦІЇ ДІТЕЙ З АЛЕРГІЧНО ЗМІНЕНОЮ РЕАКТИВНІСТЮ ТА
ФЕНОМЕНОМ ЧАСТОЇ
ЗАХВОРЮВАНОСТІ
14.01.10 – педіатрія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
 
Київ – 2000


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Луганському державному медичному університеті
МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Третьякевич Зоя Миколаївна,
Луганський державний медичний університет
МОЗ України, завідуюча кафедри пропедевтики
дитячих хвороб.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Ващенко Людмила Володимирівна,
Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, завідуюча кафедри госпітальної педіатрії №1;
доктор медичних наук, професор
Чернишова Людмила Іванівна,
Київська медична академія післядипломної освіти
ім. П.Л. Шупика МОЗ України, завідуюча кафедри
дитячих інфекційних хвороб і дитячої імунології.
Провідна установа: Український науково-дослідний інститут охорони здоровя дітей і підлітків (м. Харків).
Захист дисертації відбудеться “ 2 ” листопада 2000 року о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.04 Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця ( м. Київ, вул. Терещенківська, 23).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця ( м. Київ, вул. Зоологічна, 3).
Автореферат розісланий “ 30 ” вересня 2000 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кузьменко А.Я.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За сучасними даними, в основі високої захворюваності дітей, які в педіатричній практиці належать до часто хворіючих, лежить багатофакторність, комплекс ендо- та екзогенних причин у різних складних взаємовідношеннях. Однак ступінь значення окремих етіологічних і патогенетичних факторів розвитку й перебігу повторних ГРЗ вимагає подальшого вивчення (А.О. Андрущук і співавт., 2000). Вплив генетичних, медико-біологічних, соціально-гігієнічних несприятливих чинників призводить до порушень функціонування як ієрархічної організації механізмів протиінфекційного захисту, так і практично всіх органів і систем організму (А.О. Андрущук і співавт., 1992; А.Ф. Мозалевський, 1994; О.Є. Абатуров, 1998). У більшості дітей ці захворювання перебігають на фоні алергічної конституції (атопії) (О.С. Прилуцький і співавт., 1991; Л.Р.Помиткіна, 1991, 1998; Л.І. Чернишова та співавт., 2000). Епізоди гострих респіраторних захворювань (ГРЗ), які часто повторюються, підвищують рівень сенсибілізації дитячого організму до алергенів вірусного та бактеріального походження (І.І.Балаболкін, 1997), призводять до формування хронічних осередків інфекції в ЛОР- та інших органах (З.М. Третьякевич, 1996; Ю.В.Марушко, 1999), що, в свою чергу, сприяє ураженню інших органів і систем. Супутня алергічна патологія обтяжує перебіг ГРЗ, обумовлює їх затяжний характер, заважає раціональному використанню необхідних лікарських препаратів, підвищує ризик виникнення побічних реакцій при лікуванні (В.К. Таточенко та співавт., 1995) та обмежує повноцінне харчування дітей (К.С. Ладодо та співавт., 1998). Свербіж, мокнуття, заборона вживання ласощів негативно впливають на психоемоційний стан малюків, що нерідко призводить до психопатологічного формування особистості (E.W. Hoskyns et al., 1995; W.O.C.M. Cookson, 1996).
Традиційні реабілітаційні заходи в даного контингенту дітей малоефективні, наслідком чого є зростання групи дітей, які часто хворіють (ДЧХ). За даними літератури (Л.Л. Громашевська, 1997; О.О. Рєчкіна, 1997; І.М. Горішний, 1999), у гострому періоді багатьох захворювань, у тому числі алергічних і хвороб дихальної системи, спостерiгається пiдвищення рiвня ендогенної інтоксикації, але в зв’язку з маломаніфестністю клінічної симптоматики її здебільшого не діагностують і не корегують. це призводить надалі до глибоких порушень гомеостазу, що в кінцевому результаті визначає особливості перебігу та наслідки основного захворювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ДИФЕРЕНЦІЙОВАНИЙ ПІДХІД ДО РЕАБІЛІТАЦІЇ ДІТЕЙ З АЛЕРГІЧНО ЗМІНЕНОЮ РЕАКТИВНІСТЮ ТА ФЕНОМЕНОМ ЧАСТОЇ ЗАХВОРЮВАНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок