Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Закономірності ФОРМУВАННЯ СТІЙКОСТІ ДО ВИЛЯГАННЯ РІЗНИХ ЗА МОРФОТИПОМ СОРТІВ ГОРОХУ

Закономірності ФОРМУВАННЯ СТІЙКОСТІ ДО ВИЛЯГАННЯ РІЗНИХ ЗА МОРФОТИПОМ СОРТІВ ГОРОХУ

Назва:
Закономірності ФОРМУВАННЯ СТІЙКОСТІ ДО ВИЛЯГАННЯ РІЗНИХ ЗА МОРФОТИПОМ СОРТІВ ГОРОХУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,25 KB
Завантажень:
219
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Інститут рослинництва ім. В.Я. Юр’єва
УкраїнськОЇ академії аграрних наук
Василенко Антоніна Олександрівна
УДК 635.656:631.527
Закономірності ФОРМУВАННЯ СТІЙКОСТІ ДО ВИЛЯГАННЯ
РІЗНИХ ЗА МОРФОТИПОМ СОРТІВ ГОРОХУ
06.01.05 – селекція рослин
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Харків – 2007


Дисертацією
є рукопис
Робота виконана
в Інституті рослинництва ім. В.Я. Юр’єва УААН
Науковий керівник: кандидат сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник
Чекригін Петро Михейович
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
СІЧКАР В’ячеслав Іванович,
Селекційно-генетичний інститут – Національний центр насіннєзнавства та сортовивчення УААН, завідувач відділом селекції, генетики та насінництва зернобобових культур
кандидат сільськогосподарських наук,
БІлявська Людмила Григорівна,
Полтавська державна аграрна академія, доцент кафедри селекції, насінництва та генетики
Провідна установа: Інститут кормів УААН, м. Вінниця
Захист відбудеться ” 4 ” липня 2007 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.366.01 при Інституті рослинництва ім. В.Я. Юр’єва УААН за адресою: 61060, м. Харків, пр. Московський, 142, тел. (057)392-23-78
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва УААН за адресою: м. Харків, пр. Московський, 142.
Автореферат розісланий “ 1 ” червня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Петренкова В.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Збирання урожаю гороху пов’язано із значними втратами зерна. Безлисточкові (вусаті) сорти гороху завдяки невилягаючому стеблестою збирають прямим комбайнуванням, що значно зменшує втрати зерна. Вирощування таких сортів вважається економічно вигідним, навіть, якщо вони поступаються до 20% за врожаєм зерна кращим листочковим сортам. Але і вусаті сорти не є гарантовано стійкими до вилягання, до того ж, вони більш чутливі до несприятливих грунтово-кліматичних умов вирощування.
Зона східної частини Лісостепу України характеризується нестабільними погодними умовами впродовж всього періоду вегетації гороху, що негативно впливає на формування та дозрівання насіння гороху. Селекція технологічних сортів з високим і стабільним рівнем урожайності в цій зоні потребує створення надійного вихідного матеріалу.
Аналіз сучасної літератури свідчить, що обґрунтування оптимального еколого-фізіологічного і морфологічного типу рослин, моделювання селекційного процесу при створенні сортів для інтенсивної технології вирощування і досі є актуальною проблемою в зв’язку з її недостатнім дослідженням, а методи оцінки селекційного матеріалу на стійкість до вилягання потребують вдосконалення.
Обмеженість інформації про зв’язок між морфотипом рослин, стійкістю до вилягання, особливостями формування продуктивності та стабільністю відтворення господарсько-цінних ознак і обґрунтовує необхідність виконання даної роботи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Роботу виконано впродовж 1997–2002 рр. у відповідності з тематичним планом науково-дослідних робіт Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва УААН згідно завдання “Вдосконалити методику селекції гороху і створити нові сорти, стійкі до вилягання, посухи, хвороб та шкідників, з підвищеною фіксацією азоту повітря, більш високим вмістом білка в зерні, потенційною урожайністю: зернового використання – 60–65 ц/га, зерноукісного 55–60 ц/га зерна, 300–350 ц/га зеленої маси” (номер державної реєстрації 0101U006144) за науково-технічною програмою “Зернові і олійні культури”.
Мета і завдання дослідження. Метою роботи було встановлення ефективності та удосконалення методів визначення стійкості до вилягання різних морфотипів гороху і особливостей її формування, та збільшення потенціалу продуктивності сортів і її стабільності в умовах східної частини Лісостепу України, а також виділення на цій основі цінного селекційного матеріалу і сортів гороху.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Закономірності ФОРМУВАННЯ СТІЙКОСТІ ДО ВИЛЯГАННЯ РІЗНИХ ЗА МОРФОТИПОМ СОРТІВ ГОРОХУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок