Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ МІКСТ-ІНФЕКЦІЙ ГРУПИ TORCH У НОВОНАРОДЖЕНИХ

КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ МІКСТ-ІНФЕКЦІЙ ГРУПИ TORCH У НОВОНАРОДЖЕНИХ

Назва:
КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ МІКСТ-ІНФЕКЦІЙ ГРУПИ TORCH У НОВОНАРОДЖЕНИХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,17 KB
Завантажень:
495
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ
КОГУТ ОЛЕКСАНДРА ВАЛЕРІЇВНА
УДК 616.98  .31  .27
КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ
МІКСТ-ІНФЕКЦІЙ ГРУПИ TORCH У НОВОНАРОДЖЕНИХ
14.01.10 – педіатрія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового степеня
кандидата медичних наук
Харків – 2004
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України
Науковий керівник – доктор медичних наук, професор Ліхачова Аза Сергіївна,
Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, професор кафедри неонатології.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Ходак Лариса Анатоліївна, Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, завідувач кафедри дитячих інфекційних хвороб;
 
доктор медичних наук, професор Шунько Єлизавета Євгенівна, Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, завідувач кафедри неонатології.
Провідна установа: Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться "11" лютого 2004 р. о 12-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.609.02 при Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України (61176, м. Харків, вул. Корчагінців, 58).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Харківської медичної академії післядипломної освіти МОЗ України (61176, м. Харків, вул. Корчагінців, 58).
Автореферат розісланий "9" січня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої Ради,
кандидат медичних наук, доцент В.М. Савво


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з найбільш вагомих проблем сучасної неонатології є інфекційна патологія плоду та новонародженого. Частота даної патології збільшилась, що зумовлено підвищенням інфікованості жінок фертильного віку збудниками, здатними викликати внутрішньоутробні інфекції плоду [Поздняков С.В., 2001]. Внутрішньоутробні інфекції займають від 10 до 61 % у структурі неонатальної смертності та належать до групи захворювань, яких можна запобігти. Особливий інтерес викликають інфекції групи TORCH. Це зв'язане з підвищенням питомої ваги інфекцій групи TORCH серед інших перинатальних інфекцій, тяжкістю клінічного перебігу захворювання, складністю діагностики, профілактики [Ліхачова А.С., 1998; Шунько Є.Є., 1998]. Унікальність цих інфекцій полягає як в особливостях їх клінічного перебігу, здатності до довічного персистування, так і у викривленні імунної відповіді з формуванням вторинного імунодефіцитного стану [Михайленко А.А., Покровський В.І., 1998].
У різних регіонах України проводяться дослідження, але результати їх свідчать про розбіжність уявлень щодо профілактики та діагностики даних інфекцій у новонароджених [Гойда Н.Г., Суліма О.Г., 1999]. Внутрішньоутробні інфекції ведуть до формування вад розвитку, тяжких уражень центральної нервової системи (ЦНС) і внутрішніх органів, а також до інвалідизації і смерті дитини [Лаврова Д.Б., 1997]. У ряді робіт доведено, що причиною тяжких форм ураження новонароджених, як правило, є не ізольовані, а асоційовані форми, які в структурі внутрішньоутробних інфекцій складають від 27 до 37 % [Зубков В.В., Кудашов Н.І., 1997]. Такі суперечні дані можна пояснити тим що, із-за неспецифічності клінічних прояв внутрішньоутробних інфекцій діагностика їх у більшості випадків ускладнена і можлива лише в результаті сполучення клінічних і лабораторно-інструментальних методів дослідження [Маричев І.Л., Процап Є.І., 2001].
Незважаючи на досягнуті успіхи, залишається невирішеним ряд питань.  Відсутні чіткі статистичні дані про захворюваність новонароджених інфекціями групи TORCH, не уточнені клінічні варіанти та особливості мікст-інфекцій. Досі залишається відкритим питання про те, які варіанти порушення імунної системи у новонароджених з мікст-інфекціями мають місце. Також актуальною задачею є розробка ранніх критеріїв діагностики мікст-інфекцій у новонароджених і виділення груп ризику несприятливого перебігу захворювання та інвалідизації серед новонароджених з мікст-інфекціями.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КЛІНІКО-ІМУНОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ МІКСТ-ІНФЕКЦІЙ ГРУПИ TORCH У НОВОНАРОДЖЕНИХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок