Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОФЕСІЙНО-ПЕДАГОГІЧНА ПІДГОТОВКА ВЧИТЕЛІВ У НІЖИНСЬКОМУ ІСТОРИКО-ФІЛОЛОГІЧНОМУ ІНСТИТУТІ (1875–1917 рр.)

ПРОФЕСІЙНО-ПЕДАГОГІЧНА ПІДГОТОВКА ВЧИТЕЛІВ У НІЖИНСЬКОМУ ІСТОРИКО-ФІЛОЛОГІЧНОМУ ІНСТИТУТІ (1875–1917 рр.)

Назва:
ПРОФЕСІЙНО-ПЕДАГОГІЧНА ПІДГОТОВКА ВЧИТЕЛІВ У НІЖИНСЬКОМУ ІСТОРИКО-ФІЛОЛОГІЧНОМУ ІНСТИТУТІ (1875–1917 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,38 KB
Завантажень:
97
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ І ОСВІТИ ДОРОСЛИХ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
КИРИЧОК Інна Іванівна
УДК [371.134 (477.51) (091)”1875/1917”] (043.5)
ПРОФЕСІЙНО-ПЕДАГОГІЧНА ПІДГОТОВКА ВЧИТЕЛІВ
У НІЖИНСЬКОМУ ІСТОРИКО-ФІЛОЛОГІЧНОМУ ІНСТИТУТІ
(1875–1917 рр.)
13.00.01 – „Загальна педагогіка та історія педагогіки”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, професор
Яковець Наталія Іванівна,
Ніжинський державний університет
імені Миколи Гоголя,
завідувач кафедри педагогічної майстерності.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Нікітчина Світлана Олександрівна,
Переяслав-Хмельницький педагогічний
університет імені Г.Сковороди,
завідувач кафедри управління освітою;
 
кандидат педагогічних наук, доцент
Задорожна-Княгницька Леніна Вікторівна,
Маріупольський гуманітарний університет,
доцент кафедри педагогіки і психології.


Захист відбудеться 26 вересня 2007 року о 15 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.451.01 в Інституті педагогічної освіти і освіти дорослих АПН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9, зал засідань, 5-й поверх.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих АПН України (04053, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9).
Автореферат розісланий 23 серпня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Лапаєнко С.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Реформування системи освіти в Україні та її інтеграція в європейський освітній простір на початку ХХІ століття, що зумовлено всесвітньою глобалізацією, перехід до постінформаційного суспільства спонукають до концептуального переосмислення професійно-педагогічної підготовки майбутніх вчителів. Висуваючи нові вимоги до педагогічних кадрів, ЮНЕСКО наголошує на необхідності підвищення якості їх підготовки, що сприятиме конкурентоспроможності на ринку праці. Тому проблема розробки концепції педагогічної освіти залишається актуальною в сучасній педагогічній теорії та практиці.
Сучасні тенденції розвитку педагогічної освіти зумовлюють потребу аналізу діяльності таких вищих навчальних закладів, у яких формувалась інтелектуальна еліта, що зробила значний внесок у розвиток як європейської, так і світової культури. У пошуках ефективних шляхів та методів розвитку української професійної школи важливе місце належить об’єктивному вивченню й творчому використанню досвіду минулого.
Національна доктрина розвитку освіти, Державна програма „Вчитель” проголошують основним завданням освіти підготовку педагогічних працівників нової генерації, діяльність яких не обмежувалася б викладанням свого предмета, а творчих фахівців, здатних здійснювати міждисциплінарні зв’язки, які володіють інноваційними технологіями, усвідомлюють значення професійних знань у контексті соціокультурного простору. Концепція загальної середньої освіти (12-річна школа) (2002 р.) актуалізує проблему професійної майстерності та професійної придатності сучасного вчителя.
Одним із шляхів розв’язання цієї проблеми є ґрунтовне вивчення досвіду, накопиченого в Україні на різних історичних етапах. Його об’єктивний аналіз, оцінка й творче осмислення сприятимуть поверненню кращих надбань вищої педагогічної освіти в сучасну теорію та практику, звільнить від заангажованого висвітлення подій, явищ та фактів, позитивно впливатиме на модернізацію змісту професійно-педагогічної підготовки вчителя для української школи. Важливим у цій площині є звернення до діяльності Ніжинського історико-філологічного інституту як закладу, що здійснював підготовку вчителів упродовж 1875 – 1917 рр., – єдиного державного закладу на Чернігівщині (у зазначений період), який готував педагогів-професіоналів.
Усебічний аналіз професійно-педагогічної підготовки кандидатів на учительські посади в Ніжинському історико-філологічному інституті в другій половині ХІХ – на початку ХХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ПРОФЕСІЙНО-ПЕДАГОГІЧНА ПІДГОТОВКА ВЧИТЕЛІВ У НІЖИНСЬКОМУ ІСТОРИКО-ФІЛОЛОГІЧНОМУ ІНСТИТУТІ (1875–1917 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок