Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ФУНКЦІОНУВАННЯ ТРАНСПОРТНИХ ПІДПРИЄМСТВ НА РИНКУ МОРСЬКИХ КОНТЕЙНЕРНИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ФУНКЦІОНУВАННЯ ТРАНСПОРТНИХ ПІДПРИЄМСТВ НА РИНКУ МОРСЬКИХ КОНТЕЙНЕРНИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ФУНКЦІОНУВАННЯ ТРАНСПОРТНИХ ПІДПРИЄМСТВ НА РИНКУ МОРСЬКИХ КОНТЕЙНЕРНИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,27 KB
Завантажень:
483
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень
 
ЩЕРБИНА ВЕРОНІКА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 338.47:656.073.235
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ
ФУНКЦІОНУВАННЯ ТРАНСПОРТНИХ ПІДПРИЄМСТВ
НА РИНКУ МОРСЬКИХ КОНТЕЙНЕРНИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ
Спеціальність 08.00.04 – Економіка та управління підприємствами
(економіка морського та річкового транспорту)
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Одеса – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному морському університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | кандидат економічних наук, доцент
Жихарєва Влада Вікторівна,
Одеський національний морський університет
Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри економіки підприємства і підприємництва
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, старший науковий співробітник
Котлубай Михайло Іванович,
Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України, головний науковий співробітник відділу ринку транспортних послуг
кандидат економічних наук
Голубкова Ірина Анатоліївна,
Одеська національна морська академія Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри менеджменту і економіки морського транспорту
Захист відбудеться “7” грудня 2007 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.177.01 в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
Автореферат розісланий “8” жовтня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Н.Г. Ковальова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Світовий ринок контейнерних перевезень сьогодні є однією із сфер, що найбільш динамічно розвивається. Щорічні темпи зростання складають у середньому 8-10 %. Розвиток контейнеризації зумовив докорінну зміну організації перевезень генеральних вантажів, включаючи значні перетворення в сфері лінійного судноплавства, – змінилися принципи ціноутворення, регулювання діяльності транспортних підприємств, форми конкуренції, з'явилися нові види об'єднань за участю судноплавних компаній, типи суден-контейнеровозів та ін. Усе це вимагає подальших наукових досліджень.
В Україні темпи зростання контейнерних перевезень випереджають світові майже в чотири рази. В структурі контейнерних перевезень ведуче місце займає морський транспорт. Розвиток контейнерних перевезень для України є питанням стратегічного значення у становленні держави як повноправного члену європейського співтовариства.
Дослідженню теоретичних і практичних аспектів функціонування і розвитку різних видів транспорту присвячено роботи вітчизняних і закордонних учених, таких як В.Г. Бакаєв, Б.В. Буркинський, М.М. Бурмистров, Є.М. Воєвудський, В.Г. Галабурда, М.І. Котлубай, Г.С. Махуренко, І.В. Морозова, М.Т. Примачов, А.М. Раховецький, С.І. Рилов, Ю.М. Цвєтов, В.І. Чекаловець та інших.
Питанням, пов'язаним із розвитком світового фрахтового ринку, і, зокрема ринку морських контейнерних перевезень, присвячено праці вітчизняних авторів, серед яких О.М. Котлубай, І.А. Лапкіна, С.І. Рилов, П.Я. Панарін і закордонних – Е.Л. Лімонов, M. Brooks, M.P. Cariou, C. Ferrari, H.J.E.M.та ін. Контейнеризація дала поштовх до раціоналізації морського транспорту та розвитку інтермодальних перевезень. Сучасні проблеми розвитку інтермодальних або мультимодальних перевезень розглядаються в роботах С.В. Милославської, К.І. Плужникова, М.Я. Постана, A.та ін. Але на сьогоднішній день відсутні систематизовані дослідження, що розглядають діяльність транспортних підприємств на ринку морських контейнерних перевезень в умовах глобалізації. Це обумовлює актуальність теми дисертації, її завдання та структуру.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ФУНКЦІОНУВАННЯ ТРАНСПОРТНИХ ПІДПРИЄМСТВ НА РИНКУ МОРСЬКИХ КОНТЕЙНЕРНИХ ПЕРЕВЕЗЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок