Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕРНІЗАЦІЯ СИСТЕМИ ВЛАДИ І УПРАВЛІННЯ: ЧИННИКИ ЗМІН ТА РОЗВИТКУ

МОДЕРНІЗАЦІЯ СИСТЕМИ ВЛАДИ І УПРАВЛІННЯ: ЧИННИКИ ЗМІН ТА РОЗВИТКУ

Назва:
МОДЕРНІЗАЦІЯ СИСТЕМИ ВЛАДИ І УПРАВЛІННЯ: ЧИННИКИ ЗМІН ТА РОЗВИТКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,70 KB
Завантажень:
497
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М. КОРЕЦЬКОГО
БРУСТІНОВ Вадим Володимирович
УДК 32.02:01.8 (47)
МОДЕРНІЗАЦІЯ СИСТЕМИ ВЛАДИ І УПРАВЛІННЯ:
ЧИННИКИ ЗМІН ТА РОЗВИТКУ
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі політичних наук Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова.
Науковий керівник –
доктор політичних наук, професор,
ГОРБАТЕНКО Володимир Павлович,
Національний педагогічний університет ім. М.П. Драго-манова, професор кафедри політичних наук.
Офіційні опоненти:
доктор політичних наук, професор
ОНІЩЕНКО Ірина Григорівна,
Європейський університет, завідувач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін;
кандидат філософських наук
ПОДОЛЯНКО Леонід Андрійович,
Національний технічний університет України “Київсь-кий політехнічний інститут”, доцент кафедри філософії.
Провідна установа –
Інститут політичних і етнонаціональних досліджень НАН України, відділ теоретичних та прикладних проб-лем політології.
Захист відбудеться 26 травня 2005 року о 14 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.236.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) політичних наук в Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
Автореферат розісланий 26 квітня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат політичних наук М.Д. Ходаківський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Проблема модернізації системи влади та управління на сьогодні належить до пріоритетів розвитку держави та суспільства в нашій країні. Йдеться як про удосконалення відносин на рівні законодавчої, виконавчої та судової влади, так і ефективність управління політичними процесами. Одним із фундаментальних принципів модернізації, безперечно, стає поступовий перехід від переважно президентської системи влади до парламентсько-президентської форми правління.
Донедавна між владою та частиною опозиційних сил не було взаєморозуміння, насамперед з приводу того, чи взагалі потрібна така реформа, чи є сенс трансформувати політичну систему таким чином, щоб здійснити перерозподіл повноважень на користь законодавчого та представницького органу влади – Верховної Ради України, а натомість обмежити функції і повноваження Президента України. Проте, як засвідчують парламентські рішення з приводу політичної реформи, на сьогодні принципові розбіжності щодо цієї складової процесу політичної модернізації мають місце уже не стільки з проблеми доцільності її проведення, а, в першу чергу, щодо механізмів її втілення, виходячи з інтересів тієї чи іншої політичної сили. Отже, представників вітчизняних політичних еліт не треба переконувати у визнанні необхідності модернізації як самих інститутів влади, так і механізмів їх формування та функціонування. Але, на жаль, тема “політичної реформи” стала розмінною монетою у передвиборчих перегонах головних претендентів на посаду президента країни.
Модернізація політичної системи в Україні – об’єктивний процес. Його можна загальмувати або прискорити, але повністю зупинити неможливо. Сказане дає підстави зробити висновок, що політична модернізація влади – це тривалий політичний процес, за яким приховуються корпоративні інтереси різних політичних сил. У зв’язку з тим, що цей процес нерідко набуває конфронтаційного характеру, існує небезпека, що його загострення може завдати серйозної шкоди суспільству та національним інтересам країни. Ось чому виникає потреба ґрунтовного політологічного аналізу політичної модернізації як платформи, на якій мають зійтися інтереси різних груп і сил, що уособлюють політико-адміністративну еліту сучасної України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МОДЕРНІЗАЦІЯ СИСТЕМИ ВЛАДИ І УПРАВЛІННЯ: ЧИННИКИ ЗМІН ТА РОЗВИТКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок