Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Облік і аналіз затрат гірничодобувних підприємств (на прикладі шахт ДАК “Укррудпром”)

Облік і аналіз затрат гірничодобувних підприємств (на прикладі шахт ДАК “Укррудпром”)

Назва:
Облік і аналіз затрат гірничодобувних підприємств (на прикладі шахт ДАК “Укррудпром”)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,62 KB
Завантажень:
419
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Брадул Олександр Михайлович
УДК 657.471:622.012
Облік і аналіз затрат
гірничодобувних підприємств
(на прикладі шахт ДАК “Укррудпром”)
Спеціальність 08.06.04 – Бухгалтерський облік, аналіз та аудит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ 2003


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі обліку підприємницької діяльності Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор економічних наук, доцент
Кузьмінський Юрій Анатолійович,
Київський національний економічний університет, завідувач кафедри обліку базової підготовки
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Валуєв Борис Іванович,
Одеський державний економічний університет,
завідувач кафедри обліку та аудиту

кандидат економічних наук, доцент
Лучко Михайло Романович,
Тернопільська академія народного господарства,
проректор з навчальної роботи, завідувач кафедри обліку та контролю у невиробничій сфері
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, м. Київ
Захист відбудеться “21” листопада 2003 р. о 14:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.02 при Київському національному економічному університеті за адресою: 03680, м. Київ, просп. Перемоги, 54/1, аудиторія 203.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, просп. Перемоги, 54/1, аудиторія 201.
Автореферат розісланий “20” жовтня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук, професор Поддерьогін А.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах переходу до ринкової економіки, визначення стратегії розвитку гірничодобувної галузі і поліпшення структури гірничо-металургійного комплексу є важливим завданням економічної політики держави. Для зменшення економічної залежності України головним завданням є розвиток ефективних технологій виробництва, в тому числі на вітчизняних гірничодобувних підприємствах в особливості з підземним способом видобутку в Криворізькому басейні, який найбільш відповідає вимогам державної програми ресурсозбереження.
Розвиток гірничодобувної галузі включає: зміну технології видобутку руди, зменшення затрат на виробництво, розвиток інфраструктури, побудову потужної маркетингової служби, виведення з експлуатації збиткових шахт, ефективне управління та контроль за фінансово-господарською діяльністю підприємств галузі.
Успішне управління діяльністю гірничодобувних підприємств неможливе без вдосконалення системи обліку та аналізу виробничих затрат та собівартості видобутої руди. Прийняття оперативних управлінських рішень щодо доцільності використання ресурсів, розміру та видів затрат і формування собівартості руди підземного видобутку, стає можливим за допомогою бухгалтерського обліку і аналізу затрат, від яких в основному залежить якість і оперативність управління виробництвом.
Дослідженню питань обліку і аналізу затрат в умовах ринкових економічних відносин присвячені праці фахівців, зокрема Ф.Ф. Бутинця, Б.І. Валуєва, А.М. Герасимовича, В.І. Єфименка, Г.Г. Кірейцева, М.В. Кужельного, А.М. Кузьмінського, В.Г. Линника, В.В. Сопка, М.Г. Чумаченка. Окремо слід відмітити роботи з обліку і аналізу затрат та визначення собівартості руди таких відомих вчених, як Ю.С. Ігумнова, В.Г. Корєнєва, А.С. Маргуліса, В.В. Осмоловського, Г.В. Реви.
Діюча методика обліку та аналізу затрат на гірничодобувних підприємствах (підземного видобутку) України не відповідає сучасним умовам господарювання. Потребують подальшого дослідження і вирішення наступні питання: вдосконалення класифікації затрат для фінансових та внутрішньогосподарських (управлінських) цілей; визначення виробничої собівартості руди підземного видобутку; побудова ефективної системи внутрішньогосподарського обліку; удосконалення обліку затрат в умовах використання ЕОМ; вдосконалення методів аналізу затрат гірничодобувного підприємства і можливості їх прогнозування з високою ймовірністю для прийняття управлінських рішень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Облік і аналіз затрат гірничодобувних підприємств (на прикладі шахт ДАК “Укррудпром”)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок