Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО ЯК ЧИННИК НАЦІОНАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ОСОБИСТОСТІ (УКРАЇНОЗНАВЧИЙ АНАЛІЗ)

ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО ЯК ЧИННИК НАЦІОНАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ОСОБИСТОСТІ (УКРАЇНОЗНАВЧИЙ АНАЛІЗ)

Назва:
ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО ЯК ЧИННИК НАЦІОНАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ОСОБИСТОСТІ (УКРАЇНОЗНАВЧИЙ АНАЛІЗ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,34 KB
Завантажень:
16
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
АВЕР’ЯНОВА НІНА МИКОЛАЇВНА
УДК 101.1:7.011.26:37.035.6
ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО ЯК ЧИННИК
НАЦІОНАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ОСОБИСТОСТІ
(УКРАЇНОЗНАВЧИЙ АНАЛІЗ)
Спеціальність 09.00.12 – українознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Центрі українознавства філософського факультету
Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: кандидат психологічних наук, доцент,
Воропаєва Тетяна Сергіївна,
старший науковий співробітник
Центру українознавства філософського факультету
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Бровко Микола Миколайович,
Київський національний університет культури і мистецтв,
професор кафедри теорії та історії культури
кандидат філософських наук
Розумний Максим Миколайович,
Національний інститут стратегічних досліджень
(м. Київ), завідувач відділу стратегічного прогнозування
Провідна установа: Національний університет харчових технологій
Міністерства освіти і науки України (м. Київ),
кафедра українознавства
Захист відбудеться “26” червня 2007 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.43 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська 60, ауд. 330.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці імені М.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий “25” травня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.Ю. Смирнова

Актуальність теми дослідження зумовлена тим, що в сучасних умовах динамічних ринкових змін, суспільних трансформацій, поглиблення міжнаціональних суперечностей та глобалізаційних процесів, проблема національного виховання особистості набуває особливої актуальності. Вона постає соціально значущою практичною потребою, оскільки національно свідома особистість, патріот своєї держави і активний громадянин демократичного суспільства, є запорукою збереження національної ідентичності українства, а також важливим ресурсом соціально-економічних, політико-правових, демократичних перетворень заради зміцнення української державності. Адже від кожної особистості залежить загальний рівень розвитку суспільства, поступ української нації, держави в цілому.
Внаслідок цього важливим є звернення до мистецтва як реальної сили, що стимулює усвідомлення особистістю необхідності власного самовдосконалення та зумовлює її цілісне формування. Це передбачає залучення культурно-мистецьких цінностей українства у сферу виховної практики, ефективне використання наявних та розробку нових засобів, форм і методів якісного вдосконалення системи національного виховання в Україні. Тому через цілеспрямовано організовані системні виховні впливи на особистість, оптимально використовуючи потенціал виховних можливостей мистецтва, можна сприяти повноцінному засвоєнню особистістю цілісного світогляду, національного образу світу, духовного досвіду українства, морально-етичних норм, патріотичних настанов, гуманістичних ідеалів, національних та загальнолюдських цінностей.
Однак варто зосередити увагу на одному з видів мистецтва, а саме образотворчому, враховуючи його специфіку – зображальність, візуальність, статичність, просторовість та наявність багатого наочного мистецького матеріалу, що важливо і необхідно для виховного процесу. Образотворче мистецтво здатне унаочнено фіксувати національне буття українства в різних просторових і часових межах, уможливлюючи дію інформаційно-мистецького ланцюжка: суспільство певної історичної доби – художник – твір мистецтва – реципієнт, та опосередковуючи процеси накопичення, закріплення й трансляції найважливіших культурних, художніх та національних цінностей протягом кількох епох. Ці величезні ресурси духовного впливу образотворчого мистецтва на людину створюють передумови для розвитку цілісної особистості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО ЯК ЧИННИК НАЦІОНАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ОСОБИСТОСТІ (УКРАЇНОЗНАВЧИЙ АНАЛІЗ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок