Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМА СИНХРОННОГО ЗВУКОВОГО МОВЛЕННЯ У ДІАПАЗОНІ ДВЧ: ЯКІСТЬ ЗВУКУ, ЗАХИСНІ ВІДНОШЕННЯ

СИСТЕМА СИНХРОННОГО ЗВУКОВОГО МОВЛЕННЯ У ДІАПАЗОНІ ДВЧ: ЯКІСТЬ ЗВУКУ, ЗАХИСНІ ВІДНОШЕННЯ

Назва:
СИСТЕМА СИНХРОННОГО ЗВУКОВОГО МОВЛЕННЯ У ДІАПАЗОНІ ДВЧ: ЯКІСТЬ ЗВУКУ, ЗАХИСНІ ВІДНОШЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,14 KB
Завантажень:
307
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ЗВ'ЯЗКУ ІМ. О.С. ПОПОВА
Кузнецова Олександра Сергіївна
УДК 621.396. 712:621.969.975.3
СИСТЕМА СИНХРОННОГО ЗВУКОВОГО МОВЛЕННЯ
У ДІАПАЗОНІ ДВЧ:
ЯКІСТЬ ЗВУКУ, ЗАХИСНІ ВІДНОШЕННЯ
05.12.17 - радіотехнічні та телевізійні системи
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеській національній академії зв'язку ім. О.С. Попова Державного комітету зв'язку та інформатизації України.
Науковий керівник - кандидат технічних наук, професор Виходець Анатолій Васильович, Одеська національна академія зв'язку ім. О.С. Попова Державного комітету зв'язку та інформатизації України, професор кафедри телебачення і радіомовлення.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Балашов Віталій Олександрович, Одеський науково-дослідний інститут зв’язку Державного комітету зв'язку та інформатизації України, директор;
кандидат технічних наук, професор Уваров Ростислав Васильович, Київський державний університет інформаційно-телекомунікаційних технологій Державного комітету зв'язку та інформатизації України, проректор з наукової роботи.
Провідна установа - Одеський національний політехнічний університет Міністерства освіти України, м. Одеса.
Захист відбудеться 25 червня 2004 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.816.01 в Одеській національній академії зв’язку ім. О.С. Попова за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Кузнечна, 1.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Одеської національної академії зв’язку
ім. О.С. Попова за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Кузнечна, 1.
Автореферат розісланий 24 травня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
професор А.М. Іваницький
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В Україні результати частотного планування для засобів аналогового мовлення в діапазоні ДВЧ за останні роки показують, що через обмеженість частотного ресурсу кількість частотних присвоєнь зменшується. Якщо у 2001 р. ця проблема стосувалася тільки великих міст із мільйонним населенням, то у 2002 р. - фактично всіх обласних центрів України. Відповідно до прогнозів фахівців найближчим часом частотний ресурс для засобів аналогового мовлення буде цілком вичерпаний на рівні районних центрів України. Оскільки проблема дефіциту частотного ресурсу виникає фактично в масштабах усієї країни, вона вимагає прийняття відповідних рішень.
Рішенням відзначеної проблеми може виявитися застосування синхронного режиму мовлення, при якому кілька передавачів працюють на одній частоті і передають ту саму програму. Досвід роботи синхронних мереж у НЧ і СЧ діапазонах показав, що цей вид мовлення має багато переваг.
Проблема ефективного використання частотного ресурсу діапазону ДВЧ актуальна не тільки для України, тому інтерес до системи синхронного радіомовлення з'явився в багатьох країнах світу. Про це свідчить наявність відповідних Документів МСЕ-Р, таких як Recommendation ITU-R BS. 412-7 (1997) і Document ITU-R 10B/24-E (1996). Однак, вирішення питань, позначених у цих Документах, не було доведено до практичної реалізації. Тому в жовтні 2001 р. на засіданні Дослідницької Комісії ДК-6 МСЕ-Р за пропозицією Адміністрацій України та Індії був прийнятий новий Документ “Синхронізація передавачів звукового мовлення в діапазоні ДВЧ”. У Документі відзначено, що оскільки аналогове ЧМ мовлення буде існувати ще досить довго, смуга частот діапазону ДВЧ, яка виділена для ЧМ звукового мовлення, у багатьох країнах практично вичерпана, а застосування синхронної роботи передавачів може забезпечити підвищення ефективності використання радіочастотного ресурсу, доцільне проведення відповідних досліджень. У ході їхнього виконання необхідно одержати відповіді на наступні питання:
1. При яких технічних умовах синхронні передавачі можуть застосовуватися для звукового мовлення в діапазоні ДВЧ?
2. Якою мірою зони обслуговування синхронних станцій перекриваються?
Дані, що повинні бути отримані в результаті виконання зазначених досліджень, являтимуть собою основу для проектування синхронних мереж у діапазоні ДВЧ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: СИСТЕМА СИНХРОННОГО ЗВУКОВОГО МОВЛЕННЯ У ДІАПАЗОНІ ДВЧ: ЯКІСТЬ ЗВУКУ, ЗАХИСНІ ВІДНОШЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок