Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВО-ТЕХНІЧНІ ОСНОВИ ІНТЕНСИФІКАЦІЇ МАСООБМІНУ В ГАЗОРІДИННИХ АПАРАТАХ З РЕГУЛЯРНИМИ НАСАДКАМИ

НАУКОВО-ТЕХНІЧНІ ОСНОВИ ІНТЕНСИФІКАЦІЇ МАСООБМІНУ В ГАЗОРІДИННИХ АПАРАТАХ З РЕГУЛЯРНИМИ НАСАДКАМИ

Назва:
НАУКОВО-ТЕХНІЧНІ ОСНОВИ ІНТЕНСИФІКАЦІЇ МАСООБМІНУ В ГАЗОРІДИННИХ АПАРАТАХ З РЕГУЛЯРНИМИ НАСАДКАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
37,62 KB
Завантажень:
32
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
При розпаді ламінарних струменів утворюються близькі за розміром кр
аплі основного спектру, загальна маса яких перевищує 99 %, і вузький спектр
дрібних крапель (крапель Плато), діаметр яких на порядок менший від діаме
тра крапель основного спектру


НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
МАРЦЕНЮК Олександр Степанович
УДК 66.069.833 : 532.62
НАУКОВО-ТЕХНІЧНІ ОСНОВИ ІНТЕНСИФІКАЦІЇ МАСООБМІНУ
В ГАЗОРІДИННИХ АПАРАТАХ З РЕГУЛЯРНИМИ НАСАДКАМИ
05.18.12 — процеси й обладнання харчових,
мікробіологічних і фармацевтичних виробництв
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті харчових технологій Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант: доктор технічних наук, професор
Малежик Іван Федорович, Національний університет харчових технологій, завідувач кафедри процесів і апаратів харчових виробництв та технології консервування
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Михайлик віктор Дмитрович,
Херсонський національний технічний університет, завідувач кафедри екології та безпеки життєдіяльності;
доктор технічних наук, професор
Півень Олександр Наумович,
Національний технічний університет “Київський політехнічний інститут”, професор кафедри машин та апаратів хімічних і нафтопереробних виробництв;
доктор технічних наук, професор
Ханик Ярослав Миколайович,
Національний університет “Львівська політехніка”, завідувач кафедри хімічної інженерії.
Провідна установа: Український науково - дослідний інститут спирту і біотехнології продовольчих продуктів Міністерства аграрної політики України.
Захист відбудеться “ 24 ” травня 2006 р. о 14.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.058.02 Національного університету харчових технологій, аудиторія А-311, за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 68.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Українського державного університету харчових технологій.
Автореферат розісланий “ 21 ” квітня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к.т.н., доцент Зав’ялов В.Л.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Оздоровлення економіки України і перехід до ринкових відносин передбачають найшвидше розв’язання продовольчої проблеми на основі раціонального використання сировини та активних методів застосування науково-технічних досягнень, які забезпечують підвищення якості продукції при економному витрачанні паливно-енергетичних ресурсів. Щоб вирішити завдання, поставлені перед харчовою промисловістю України, потрібно на базі глибоких наукових досліджень розробити основи обґрунтованого конструювання і створити високоефективне технологічне обладнання, яке включає і газорідинні масообмінні апарати з регулярною насадкою.
Регулярні насадки за сукупністю основних робочих характеристик – низький гідравлічний опір, висока пропускна спроможність за газовою і рідкою фазами та висока інтенсивність масообміну на одиницю об’єму – значно переважають контактні пристрої інших типів. Але широке застосування їх стримується недостатньою ефективністю масообміну за показником висоти, еквівалентної одиниці перенесення (ВОП) маси.
На розроблення регулярних насадок з високою ефективністю масообміну (за показником ВОП) за умови збереження низького гідравлічного опору і спрямована ця робота.
Складність вирішення зазначеної проблеми полягає в тому, що згідно з принципом гідродинамічної аналогії підвищення ефективності масообміну вимагає забезпечення тіснішого контактування фаз і неодмінно супроводжується зростанням гідравлічного опору. Тому пошук оптимальних конструктивних рішень потребує не тільки узагальнення відомих положень, а й проведення нових теоретичних досліджень та експериментальних перевірок.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Роботу виконано у рамках Національної програми виробництва технологічних комплексів, машин та обладнання сільського господарства, харчової та переробної промисловості, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України за № 536 від 18 вересня 1992 року, відповідно до планів науково-дослідних робіт НУХТ, а також плану науково-дослідної роботи кафедри процесів і апаратів харчових виробництв та технології консервування НУХТ за напрямом “Розробка наукових основ тепломасообмінних процесів харчових виробництв з метою створення нового високоефективного обладнання, засобів механізації та комплексної автоматизації для харчових і переробних галузей АПК.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: НАУКОВО-ТЕХНІЧНІ ОСНОВИ ІНТЕНСИФІКАЦІЇ МАСООБМІНУ В ГАЗОРІДИННИХ АПАРАТАХ З РЕГУЛЯРНИМИ НАСАДКАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок