Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИХОВАННЯ В УЧНІВ МОЛОДШИХ КЛАСІВ ГУМАННИХ ЯКОСТЕЙ В ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ПРЕДМЕТІВ ГУМАНІТАРНОГО ЦИКЛУ

ВИХОВАННЯ В УЧНІВ МОЛОДШИХ КЛАСІВ ГУМАННИХ ЯКОСТЕЙ В ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ПРЕДМЕТІВ ГУМАНІТАРНОГО ЦИКЛУ

Назва:
ВИХОВАННЯ В УЧНІВ МОЛОДШИХ КЛАСІВ ГУМАННИХ ЯКОСТЕЙ В ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ПРЕДМЕТІВ ГУМАНІТАРНОГО ЦИКЛУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,76 KB
Завантажень:
491
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка
Тадєєва Ірина Миколаївна
УДК: 37.034
ВИХОВАННЯ В УЧНІВ МОЛОДШИХ КЛАСІВ ГУМАННИХ ЯКОСТЕЙ В ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ПРЕДМЕТІВ ГУМАНІТАРНОГО ЦИКЛУ
13.00.07- теорія і методика виховання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Тернопіль-2004
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Міжнародному університеті „Рівненський економіко-гуманітарний інститут” ім. академіка Степана Дем’янчука, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор, дійсний член АПН України, Євтух Микола Борисович, академік-секретар Відділення педагогіки і психології вищої школи АПН України, м. Київ.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор Вихрущ Віра Олександрівна, Тернопільський національний педагогічний університет ім.В.Гнатюка, кафедра педагогіки і методики початкового навчання, професор;
кандидат педагогічних наук, професор Сипченко Валерій Іванович, Слов’янський державний педагогічний університет, кафедра педагогіки, завідувач.
Провідна установа: Волинський державний університет імені Лесі Українки, кафедра педагогіки, м. Луцьк.
Захист відбудеться „24” грудня 2004р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 58.053.01 у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка за адресою: 46027, м.Тернопіль, вул.М.Кривоноса, 2, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка за адресою: 46027, м.Тернопіль, вул.М.Кривоноса, 2.
Автореферат розісланий 23. 11.2004 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Гушулей Й.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність й доцільність дослідження. Конституція України, „Закон про освіту” та інші нормативні документи визначають правове коло реформування освіти. Вони є основою „Концептуальних засад гуманітарної освіти”, „Концепції позашкільної освіти і виховання”, які орієнтують освіту і виховання на здійснення соціалізації, тобто підготовки людини до життя в суспільстві на засадах гуманізму та демократизму. Поява багатьох концепцій виховання громадян України свідчить про важливість і значущість цієї проблеми, про пошуки оптимального варіанта її розв’язання.
Серед пріоритетних напрямів реформування освітньо-виховного процесу є реалізації принципів загальнолюдської моралі, формування усвідомлення взаємозв’язку свободи, прав людини та її громадянської відповідальності, уміння міжособистісного спілкування та підготовки до життя в умовах ринкових відносин. Результати аналізу різних сфер життєдіяльності нашого суспільства, яке усвідомлює необхідність свого оновлення, кардинальної зміни на засадах свободи і демократії дозволяє зробити висновок про те, що головною перешкодою на шляху до такої перебудови є психологічна неготовність громадян взяти на себе відповідальність за зміну своєї соціально-психологічної свідомості, подолати нездатність здійснити самостійний життєвий вибір.
Незважаючи на впровадження у навчально-виховний процес сучасної школи ідей демократизації, гуманітаризації та гуманізації, система виховної роботи не задовольняє потреб суспільства у їх практичній реалізації, не забезпечує результативності цього процесу, а лише обмежується окремими непов’язаними між собою заходами і засобами. Вчителі початкових класів відчувають найбільші труднощі саме у розв’язанні завдань виховання гуманних якостей особистості. Результати емпіричного дослідження свідчать, що рівень сформованості гуманних якостей в учнів початкових класів низький, незважаючи на вік, сприятливий для формування особистісних пізнавальних потреб, моральної свідомості, позитивних якостей особистості.
Педагогічні ідеї, що сприяють гуманізації освітньо-виховного процесу, знайшли своє відображення у працях А.Адлера, Ш.Амонашвілі, С.Васильченка, А.Дістервега, О.Духновича, Е.Еріксона, Л.Занкова, Я.Коменського, А.Макаренка, А.Маслоу, С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ВИХОВАННЯ В УЧНІВ МОЛОДШИХ КЛАСІВ ГУМАННИХ ЯКОСТЕЙ В ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ПРЕДМЕТІВ ГУМАНІТАРНОГО ЦИКЛУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок