Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТВОРЧІСТЬ ЯК ОБ’ЄКТ ЕСТЕТИЧНОГО АНАЛІЗУ В ТЕОРЕТИЧНІЙ СПАДЩИНІ ІВАНА ФРАНКА

ТВОРЧІСТЬ ЯК ОБ’ЄКТ ЕСТЕТИЧНОГО АНАЛІЗУ В ТЕОРЕТИЧНІЙ СПАДЩИНІ ІВАНА ФРАНКА

Назва:
ТВОРЧІСТЬ ЯК ОБ’ЄКТ ЕСТЕТИЧНОГО АНАЛІЗУ В ТЕОРЕТИЧНІЙ СПАДЩИНІ ІВАНА ФРАНКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,71 KB
Завантажень:
397
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
_Повертаючи сьогодні Франкові Франка, маємо визнати: ми йшли до нього ц
іле століття. І скільки ще часу знадобиться, щоб осягнути те, що залишив в
ін нам?...


КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ВЕРНУДІНА ІРИНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 111.852. (477) І.Франко
ТВОРЧІСТЬ ЯК ОБ’ЄКТ ЕСТЕТИЧНОГО АНАЛІЗУ
В ТЕОРЕТИЧНІЙ СПАДЩИНІ ІВАНА ФРАНКА
Спеціальність 09.00.08 - естетика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка на кафедрі етики, естетики та культурології філософського факультету.
Науковий керівник: Левчук Лариса Тимофіївна,
доктор філософських наук, професор кафедри етики,
естетики та культурології Київського національного
університету імені Тараса Шевченка.
Офіційні опоненти: Горський Вілен Сергійович,
доктор філософських наук, професор кафедри філософії та
релігієзнавства Національного університету "Києво-Могилянська академія"
Лебединська Ірина Вадимівна,
кандидат філософських наук, доцент, провідний науковий
співробітник Інституту соціології та політичної
психології АПН України; лабораторія "соціальної психології особистості".
Провідна установа: Інститут філософії імені Г.С.Сковороди НАН України, м.Київ.
Захист відбудеться "5" червня 2003р. о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.28 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м.Київ, вул.Володимирська, 60, ауд.327.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці ім.М.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м.Київ, вул..Володимирська, 58).
Автореферат розісланий "5" травня 2003р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Живоглядова І.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Серед актуальних питань естетики проблема творчості продовжує залишатись однією з найвагоміших. Вважаємо, що у сучасних умовах питання про сутність творчості як характерної і специфічної особливості людського способу життєдіяльності стає все більш важливою світоглядною та філософською проблемою. Оновлення суспільства, досягнення його якісно нового стану неможливе без глибинної зацікавленості особистості як у результатах своєї діяльності, так і у творчому характері цієї діяльності. Адже важко припустити наявність творчості поза наявністю суб’єктного чинника в її основі.
Однією з передумов, що визначила вибір теми дослідження, було аксіоматичне положення про те, що знання, яке не спирається на ідеї минулого, яке не має зв’язку із своїми витоками, позбавлене своїх основ та глибинної суті. Тому опанування культурним надбанням нашого народу має важливе значення для духовної і соціальної розбудови України. У зв’язку з цим буде доречним сьогодні замислитись над спадщиною видатного мислителя України Івана Яковича Франка (1856-1916 рр.), поглиблене вивчення якої заповнить ще існуючі прогалини в українському франкознавстві.
Дослідниками підраховано, що найповніший бібліографічний покажчик творів Івана Франка містить більше 6 тисяч назв — художніх, публіцистичних творів, наукових досліджень, численних перекладів чи не з усіх літератур і мов світу, величезну кількість рецензій, статей, оглядів, відгуків на більшість загальнокультурних тем. Важко назвати когось з інших письменників світового значення, геній якого так плідно виявився б у різних сферах творчої життєдіяльності і який би залишив стільки наукових і мистецьких творів, як Іван Франко.
Чільне місце у науковій спадщині І.Франка посідає найзначніша теоретична розвідка з естетики, а водночас — психології і літературної критики, трактат “Із секретів поетичної творчості” (1898-1899), який резюмував тривалі наукові пошуки ученого у царині художньої творчості. Надзвичайно важливим є і той факт, що митець — поет і письменник — Іван Франко, з одного боку, абстрагується від власної творчості, а з іншого — виходячи з особистого творчого досвіду, аналізує і досліджує об’єктивні механізми творчого процесу та пояснює його протікання від первинних імпульсів у душі митця до втілення задуму у конкретних художніх образах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ТВОРЧІСТЬ ЯК ОБ’ЄКТ ЕСТЕТИЧНОГО АНАЛІЗУ В ТЕОРЕТИЧНІЙ СПАДЩИНІ ІВАНА ФРАНКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок