Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ ІНОЗЕМНОГО ІНВЕСТУВАННЯ АПК

РОЗВИТОК ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ ІНОЗЕМНОГО ІНВЕСТУВАННЯ АПК

Назва:
РОЗВИТОК ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ ІНОЗЕМНОГО ІНВЕСТУВАННЯ АПК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,94 KB
Завантажень:
288
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВИШНЯКОВ ВОЛОДИМИР МИХАЙЛОВИЧ
УДК 338.434 : 330.131.5
РОЗВИТОК ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ ІНОЗЕМНОГО
ІНВЕСТУВАННЯ АПК
08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
Макаренко Петро Миколайович,
Дніпропетровський державний аграрний
університет,
завідувач кафедри аграрного бізнесу.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Сазонець Ігор Леонідович,
Дніпропетровський національний університет,
завідувач кафедри економіки та маркетингу;
кандидат економічних наук, доцент
Іваницька Ольга Михайлівна,
Національна академія державного управління при Президентові України,
доцент кафедри економічної теорії та економічної історії.
 
Провідна установа – Кримський державний агротехнологічний університет Міністерства аграрної політики України, кафедра агробізнесу та зовнішньоекономічної діяльності, м. Сімферополь.
Захист відбудеться 22 квітня 2004 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.804.01 у Дніпропетровському державному аграрному університеті за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ-27, вул. Ворошилова, 25, ауд. 342.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ-27, вул. Ворошилова, 25.
Автореферат розісланий ___ березня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Миронова Р.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В ринкових умовах господарювання для реформованих підприємств аграрного сектору України однією з головних проблем є залучення інвестиційних та інноваційних ресурсів. За умов обмеженості внутрішніх джерел найбільш привабливим засобом матеріально-технічного та фінансового забезпечення сільгосппідприємств є іноземні інвестиції. Про те, на сьогодні їх обсяг та рівень ефективності залишаються вкрай недостатніми через наявність цілої низки чинників: нестабільності законодавчої бази, відсутності належного захисту інвесторів та недостатності прибутковості інвестицій.
З іноземними інвестиціями як з одним з головних рушіїв процесу глобалізації пов’язане міжнародне виробництво і співробітництво України з країнами близького і далекого зарубіжжя, її вхід у світову економічну систему. Країни які отримують іноземні інвестиції, можуть мати вагомі економічні результати від їх вкладення за наявності відповідного механізму використання. Саме тому дослідження можливостей подальшого залучення іноземних інвестицій в аграрний сектор економіки України та їх ефективного використання, а також розробка відповідного механізму реалізації цих можливостей є невідкладними завданнями, які вимагають вирішення. Ефективний розвиток сільськогосподарського виробництва в Україні неможливий без ефективного розвитку інвестиційного процесу, удосконалення законодавчої бази. В умовах погіршення матеріальної бази аграрних підприємств, високих трудових та матеріальних витрат, недосконалості виробничих зв’язків, економічної слабкості країни загалом проблема залучення іноземних інвестицій до сільськогосподарського виробництва набуває особливої ваги.
Для інвестиційного забезпечення аграрного сектора економіки необхідна виважена державна підтримка. Держава має виконувати функції гаранта стабільності інвестиційного клімату за рахунок введення регламентованої податкової, амортизаційної, митної, цінової та кредитної політики.
Україні потрібна послідовна системна інвестиційна політика, що має на меті формування ефективного аграрного сектору, дозволить створити передумови для виробництва конкурентної продукції, структурної перебудови АПК та входження сільського господарства у світову організацію торгівлі і Європейський Союз.
Потрібно зазначити, що останнім часом у сфері досліджень впливу іноземних інвестицій на розвиток економіки країни-одержувача проведено чимало досліджень й опубліковано значну кількість наукових праць, що стосуються як загальних тенденцій розвитку глобалізації й ролі в них міжнародних інвестицій, так і основних напрямів інвестиційної діяльності та особливостей її національного, регіонального регулювання, їх впливу на окремі галузі та всю економіку загалом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗВИТОК ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ ІНОЗЕМНОГО ІНВЕСТУВАННЯ АПК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок