Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЛОСОФСЬКО-СВІТОГЛЯДНІ ЗАСАДИ ОПТИМАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ ЕКОЛОГІЧНОЮ СИТУАЦІЄЮ В УКРАЇНІ

ФІЛОСОФСЬКО-СВІТОГЛЯДНІ ЗАСАДИ ОПТИМАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ ЕКОЛОГІЧНОЮ СИТУАЦІЄЮ В УКРАЇНІ

Назва:
ФІЛОСОФСЬКО-СВІТОГЛЯДНІ ЗАСАДИ ОПТИМАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ ЕКОЛОГІЧНОЮ СИТУАЦІЄЮ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,94 KB
Завантажень:
230
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
На правах рукопису
ТОЛСТОУХОВ Анатолій Володимирович
УДК 140.8 : 502.3
ФІЛОСОФСЬКО-СВІТОГЛЯДНІ ЗАСАДИ ОПТИМАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ ЕКОЛОГІЧНОЮ СИТУАЦІЄЮ В УКРАЇНІ
Спеціальність 09.00.09 - філософія науки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ - 1999
Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Київському університеті імені Тараса Шевченка
Науковий керівник - доктор філософських наук, професор СИДОРЕНКО Лідія Іванівна, Київський університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри філософії і методології науки
Офіційні опоненти - доктор філософських наук, професор
КИСЕЛЬОВ Микола Миколайович,
інститут філософії ім. Г.С. Сковороди
НАН України, провідний науковий співробітник
- кандидат філософських наук, доцент
ЧЕКАЛЬ Леонід Андрійович, Національний аграрний університет, доцент кафедри філософії.
 
Провідна установа - Національний Медичний Університет
імені О.О. Богомольця
Захист відбудеться 29 березня 1999 року о 14- 00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.17 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) філософських наук у Київському університеті імені Тараса Шевченка (252017, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 328).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Київського університету імені Тараса Шевченка.
Автореферат розіслано " 26 " лютого 1999 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, професор П.І. СКРИПКА
Загальна характеристика роботи.
Вже майже три десятиліття екологічні проблеми перебувають у центрі уваги філософської, наукової і масової свідомості. Результатом такого інтересу є чисельні монографії, наукові і популярні статті, в яких сучасний екологічний стан на Землі оцінюється як кризовий і небезпечний для сьогодення і майбуття людства, та й саме існування останнього береться під сумнів.
До сьогодні відомими вченими запропонована значна кількість проектів, концепцій, методологій поліпшення екологічної ситуації, разом з тим, суттєвих змін не відбулося. Автора дисертації, зрозуміло, цікавить перш за все, можливість покращення екологічного стану в Україні, яка є зоною екологічного лиха.
Основну ідею даного дослідження можна сформулювати таким чином: філософсько-світоглядні засади людського впливу на природу, що здійснюється на основі високого рівня розвитку сучасних науки, техніки і технології, є суттєвим чинником характеру і специфіки екологічної ситуації. Оптимальне управління сучасною екологічною ситуацією можливе на основі становлення нових філософсько-світоглядних засад науково-технологічного відношення людини до природи. Метою і результатом оптимального управління є гарантування безпечної для існування людини і природи екологічної ситуації.
Сучасна екологічна ситуація ретельно проаналізована в роботах відомих філософів і природничників. Найвагоміші результати в дослідженнях, присвячених осмисленню екологічної проблеми як глобальної екологічної кризи і шляхам виходу з неї представлені:
У сучасних західних філософських і наукових дослідженнях: творчість діячів Римського клубу - Д. Медоуза, Дж. Форрестера, А. Печчеї, Б. Гаврилишина (осмислення екологічної проблеми як глобальної, прогнозування поведінки екологічних систем, глобальної моделі розвитку людства і природи в їх єдності); Б. Коммонер (екологічні закони взаємодії суспільства і природних систем); Ю. Одум (суттєві ознаки сучасної екологічної ситуації і її кризового стану); Р. Уіттекер (закономірності існування екосистем); М. Харруел (екологічні наслідки ядерної війни); А. Гор, Г.Коль, Ф. Міттеран (політичні аспекти розв’язання екологічних проблем); Р. Фоулі (екологічні аспекти еволюції людини).
У сучасних українських і російських філософських і наукових працях : В. Вернадський (концепція біосфери-ноосфери); М. Будико, П. Водоп’янов, Е. Гірусов, Ф. Гіренок, Г. Гудожнік, І. Круть, В. Лось, М. Моісеєв (осмислення суттєвих ознак сучасної екологічної ситуації як кризової, проблема збереження природи, управління екологічною ситуацією як раціональне природокористування); Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФІЛОСОФСЬКО-СВІТОГЛЯДНІ ЗАСАДИ ОПТИМАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ ЕКОЛОГІЧНОЮ СИТУАЦІЄЮ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок