Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМА ФОРМУВАННЯ СУЧАСНОГО ТИПУ ДЕРЖАВНОГО СЛУЖБОВЦЯ В УКРАЇНІ

ПРОБЛЕМА ФОРМУВАННЯ СУЧАСНОГО ТИПУ ДЕРЖАВНОГО СЛУЖБОВЦЯ В УКРАЇНІ

Назва:
ПРОБЛЕМА ФОРМУВАННЯ СУЧАСНОГО ТИПУ ДЕРЖАВНОГО СЛУЖБОВЦЯ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,36 KB
Завантажень:
398
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО
УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
ГРІНІВЕЦЬКА Ніна Миколаївна
УДК 658.01
ПРОБЛЕМА ФОРМУВАННЯ СУЧАСНОГО
ТИПУ ДЕРЖАВНОГО СЛУЖБОВЦЯ
В УКРАЇНІ
Спеціальність 25.00.01 – теорія та історія державного управління
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата наук з державного управління
Київ – 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській Академії державного управління при Президентові України.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Гаєвський Борис Аркадійович,
Міжрегіональна Академія управління персоналом, завідуючий кафедрою соціального управління і політології
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Мальчин Юрій Макарович,
Академія муніципального управління,
ректор
кандидат політичних наук, доцент
Горбатенко Володимир Павлович, Національний педагогічний університет
ім. М.П. Драгоманова, доцент кафедри політології і соціології
Провідна установа Національна академія внутрішніх
справ України МВС України, кафедра управління, м. Київ
Захист відбудеться “ 3 ” грудня 1999 р. о 17-00 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.810.01 в Українській Академії державного управління при Президентові України за адресою: 252057, м. Київ-57, вул. Ежена Потьє, 20
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української Академії державного управління при Президентові України за адресою: 252057, м. Київ-57, вул. Ежена Потьє, 20
Автореферат розісланий “ 2 ” листопада 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Логунова М.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вступ. Вихід із трансформаційної кризи українського суспільства залежить від створення сучасної, ефективної системи державного управління. Необхідність формування такої системи як інструменту подолання кризи в Україні до останнього часу не оцінювалось. На сьогодні, управлінська ситуація в Україні та органічно пов’язана з нею кадрова залишається незадовільною. Кадри в сфері управління слабо підготовлені і недостатньо мотивовані до здійснення інноваційної діяльності. Старі принципи й моделі формування і функціонування державного апарату вже відкинуті, а нові ще не сформовані. Склалася об’єктивна суперечність між тими вимогами до державних службовців, які висуває нова соціально-політична і економічна ситуація та існуючим, багато в чому деформованим, типом державного службовця, який прийшов до державного апарату і реально здійснює суспільні реформи в Україні.
Ці обставини зумовлюють низький рівень державного регулювання складних процесів суспільного розвитку, які характерні для перехідного періоду. Це посилює нестабільність органів державної влади та управління, їх непослідовність у проведенні реформ і поглиблює розбалансованість соціального простору.
Ситуація ускладнюється незавершеністю нормативно-правової бази державної служби, нерозвиненістю інноваційної системи підготовки і перепідготовки державних службовців.
За таких умов сама проблема формування сучасного типу державного службовця вимагає теоретичного осмислення; реальна практика потребує рекомендацій від науки та серйозного обгрунтування змісту, форм та методів підготовки і перепідготовки державних службовців.
Актуальність теми. На етапі становлення Української незалежної держави особливого значення набувають наукові дослідження, присвячені проблемам формування сучасного типу державного службовця, визначення принципів його типологізації, оцінки реального стану в цій галузі і пошуку оптимальних шляхів підготовки державних службовців, які відповідають сучасним вимогам.
Аналіз вітчизняних і зарубіжних літературних джерел свідчить про те, що проблемам державного управління, удосконаленню державної служби, формуванню державних службовців, їх підготовці приділяється значна увага.
Як відомо, пошукові оптимального державного управління відводилось чільне місце ще в працях Арістотеля, Платона, Гоббса, Гегеля та ін. Одним з перших системно опрацював питання ефективної взаємодії службовців М. Вебер, який розкрив зміст і закономірності функціонування “державної машини”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРОБЛЕМА ФОРМУВАННЯ СУЧАСНОГО ТИПУ ДЕРЖАВНОГО СЛУЖБОВЦЯ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок