Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АСИМПТОТИЧНА ДИНАМІКА ТЕРМОПРУЖНОЇ ПЛАСТИНКИ КАРМАНА В ПОТОЦІ ГАЗУ

АСИМПТОТИЧНА ДИНАМІКА ТЕРМОПРУЖНОЇ ПЛАСТИНКИ КАРМАНА В ПОТОЦІ ГАЗУ

Назва:
АСИМПТОТИЧНА ДИНАМІКА ТЕРМОПРУЖНОЇ ПЛАСТИНКИ КАРМАНА В ПОТОЦІ ГАЗУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,16 KB
Завантажень:
416
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ В.Н. КАРАЗІНА
Рижкова Ірина Анатоліївна
УДК 517.94
АСИМПТОТИЧНА ДИНАМІКА ТЕРМОПРУЖНОЇ ПЛАСТИНКИ КАРМАНА В ПОТОЦІ ГАЗУ
01.01.03 – математична фізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор Чуєшов Ігор Дмитрович, Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, завідувач кафедри математичної фізики та обчислювальної математики
Офiцiйнi опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор Копачевський Микола Дмитрович, Таврійський національний університет імені В. І. Вернад-ського, завідувач кафедри математичного аналізу;
кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Шепельський Дмитро Георгійович, Фізико-технічний інститут низьких температур ім. Б. І. Вєркіна, старший науковий співробітник математичного відділення.
Захист відбудеться 20.07.2008  року о 15-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.051.11 у Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. .
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий 18.06.2008 р.
Учений секретар ссс секретар Вчений секретар | Скорик В. О. 
спеціалізованої вченої ради


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У дисертації вивчається якісна поведінка розв’язків задач, що описують нелінійні коливання термопружної пластини в потенціальному потоці газу.
Дослідження коливань крила у потоці газу почалися ще в першій половині ХХ століття у зв’язку з потребами авіабудівництва. Вагомий внесок у дослідження цих задач був зроблений М. В. Келдишем, Е. П. Гроссманом, Я. М. Пархомовським та ін., але методи, що тоді застосовувалися, базувались на заміні крила механічною системою зі скінченною кількістю ступенів свободи.
Вивчення математичних моделей, які описують взаємодію пластини з потоком газу, було започатковано в другій половині ХХ століття В. В. Болотиним, А. А. Мовчаном, Е. Дауелом, А. С. Вольміром та іншими. Ці дослідження ґрунтувалися здебільшого на скінченновимірних апроксимаціях вихідних систем диференціальних рівнянь. У кінці 70-х років В. С. Колєсовим, Ю. С. Колєсовим та іншими було розпочато застосування методів функціонального аналізу до строгого дослідження аеродинамічних систем на стійкість.
Вивчення аеродинамічних систем з точки зору глобальної динаміки та атракторів було почато в 90-х роках І. Д. Чуєшовим. У випадку дозвукового потоку газу для повної системи, що описує динаміку як пластини, так і збуреного потоку газу, було розв’язано низку важливих математичних питань, зокрема, доведено коректну розв’язність та вивчено асимптотичну поведінку демпфованої системи, але у випадку надзвукового потоку газу дослідження цієї задачі виявилося набагато складнішим. У цьому випадку показав себе продуктивним підхід, при якому вплив газу на пластину враховується за допомогою доданка із запізненням, який залежить від прогину пластини за деякий попередній проміжок часу. Дослідження асимптотичної динаміки таких задач для ізотермічних пластин фон Кармана та Бергера, що підлягають сильній структурній дисипації, було здійснено в роботах І. Д. Чуєшова, О. В. Резуненка, Л. Буте де Монвеля.
Із математичної точки зору структурна дисипація є однією з самих сильних, і тому викликає інтерес питання, чи зберігаються результати щодо асимптотичної поведінки розв’язків вищевказаних задач за відмовлення від гіпотези про дисипацію взагалі, чи, принаймні, при її заміні припущенням про більш слабкий характер дисипації (наприклад, тепловий характер).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: АСИМПТОТИЧНА ДИНАМІКА ТЕРМОПРУЖНОЇ ПЛАСТИНКИ КАРМАНА В ПОТОЦІ ГАЗУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок