Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ЕНЕРГЕТИЧНОГО ЖИВЛЕННЯ БИЧКІВ ДО 6-МІСЯЧНОГО ВІКУ НА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОБНИЦТВА ЯЛОВИЧИНИ

ВПЛИВ ЕНЕРГЕТИЧНОГО ЖИВЛЕННЯ БИЧКІВ ДО 6-МІСЯЧНОГО ВІКУ НА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОБНИЦТВА ЯЛОВИЧИНИ

Назва:
ВПЛИВ ЕНЕРГЕТИЧНОГО ЖИВЛЕННЯ БИЧКІВ ДО 6-МІСЯЧНОГО ВІКУ НА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОБНИЦТВА ЯЛОВИЧИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,04 KB
Завантажень:
183
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ ТВАРИННИЦТВА
КОВТУН СЕРГІЙ БОРИСОВИЧ
УДК 636. 22/28.084.1
ВПЛИВ ЕНЕРГЕТИЧНОГО ЖИВЛЕННЯ БИЧКІВ
ДО 6-МІСЯЧНОГО ВІКУ НА ЕФЕКТИВНІСТЬ
ВИРОБНИЦТВА ЯЛОВИЧИНИ
06.02.02 - годівля тварин і технологія кормів
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
сільськогосподарських наук
Харків - 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті тваринництва Української академії аграрних наук (ІТ УААН)
Науковий керівник: доктор біологічних наук,
Валігура Володимир Іванович,
Інститут тваринництва УААН,
головний науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
Дяченко Леонід Сидорович,
Луганський національний аграрний університет,
завідувач кафедри годівлі і розведення сільськогосподарських тварин;
кандидат сільськогосподарських наук, доцент
Бондарєв Олексій Іванович,
Харківська державна зооветеринарна академія,
доцент кафедри годівлі сільськогосподарських тварин
Провідна установа: Сумський національний аграрний університет Міністерства аграрної політики України, кафедра годівлі сільськогосподарських тварин
Захист відбудеться 23 жовтня 2002 року о __ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 65.356.02. Інституту тваринництва Української академії аграрних наук за адресою: Інститут тваринництва УААН, 62404, м.Харків, п/в Кулиничі, вул. 7-ї Гвардійської Армії, 3.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту тваринництва УААН (62404, м.Харків, п/в Кулиничі, вул. 7-ї Гвардійської Армії, 3).
Автореферат розісланий 20.09.2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Проніна В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проведення докорінного реформування аграрного сектору економіки та поява ефективного сільськогосподарського виробника, працюючого на засадах приватної власності, вимагає нових підходів до проблеми виробництва тваринницької продукції. Цілком очевидно, що в умовах ринкової економіки основним чинником, який визначає рентабельність галузі тваринництва, є зниження собівартості 1 ц продукції, яка більш ніж на половину визначається витратами кормів. Саме тому, розробка питань живлення тварин, що сприяють зниженню витрат кормів на одиницю продукції, є одним із першочергових завдань науки.
Повноцінна годівля молодняка великої рогатої худоби, крім суто економічних інтересів, передбачає забезпечення росту і розвитку телят із такою інтенсивністю, що гарантує одержання конкурентноздатної м'ясної продукції.
Ще роботами Н.П.Чирвінського (1891) й А.А.Малігонова (1925) установлено, що на інтенсивність формування м'язової, жирової і кісткової тканин впливає рівень годівлі в різні періоди онтогенезу. З врахуванням накопичених експериментальних даних класиків зоотехнії розроблено норми годівлі телят в молочний і післямолочний періоди в залежності від бажаних параметрів живої маси в забійному віці.
При вивченні росту і розвитку тварин рядом авторів установлено, що молодняк великої рогатої худоби при тимчасовій недогодівлі здатний компенсувати недобір живої маси при підвищенні рівня годівлі, тобто здатний до компенсаторного росту. За іншими даними, молодняк не може цілком відновити живу масу й розміри тіла без суттєвого зниження рівня м'ясної продуктивності.
На думку К.Б.Свєчина (1976), компенсаторні можливості молодняка обмежені і супроводжуються перевитратами кормів і подовженням строку вирощування тварин.
До цього часу в доступній літературі не розкрито механізми і закономірності компенсаторного росту з позиції диференціації рівня енергетичного живлення молодняка худоби в різні періоди вирощування і експериментально не обгрунтований його вплив на ріст, розвиток і формування м'ясної продуктивності молодняка в наступні періоди онтогенезу, конверсійну здатність, енергетичну і економічну ефективність виробництва яловичини. В практичних умовах виробництва тваринницької продукції актуальним залишається вдосконалення системи годівлі, що могла б забезпечити реалізацію компенсаторних можливостей молодого організму при раціональному використанні кормових і енергетичних ресурсів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВПЛИВ ЕНЕРГЕТИЧНОГО ЖИВЛЕННЯ БИЧКІВ ДО 6-МІСЯЧНОГО ВІКУ НА ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИРОБНИЦТВА ЯЛОВИЧИНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок