Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ОПТИЧНого поглинання МЕТАЛЕВИХ АМОРФНИХ ТА ОПРОМІНЕНИХ ВИСОКОЕНЕРГЕТИЧНИМИ ІОНАМИ ПОЛІКРИСТАЛІЧНИХ СИСТЕМ

ОСОБЛИВОСТІ ОПТИЧНого поглинання МЕТАЛЕВИХ АМОРФНИХ ТА ОПРОМІНЕНИХ ВИСОКОЕНЕРГЕТИЧНИМИ ІОНАМИ ПОЛІКРИСТАЛІЧНИХ СИСТЕМ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ОПТИЧНого поглинання МЕТАЛЕВИХ АМОРФНИХ ТА ОПРОМІНЕНИХ ВИСОКОЕНЕРГЕТИЧНИМИ ІОНАМИ ПОЛІКРИСТАЛІЧНИХ СИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,78 KB
Завантажень:
378
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Київський університет імені Тараса Шевченка
На правах рукопису
Вінніченко Микола Вікторович
УДК 535.34
ОСОБЛИВОСТІ ОПТИЧНого поглинання МЕТАЛЕВИХ АМОРФНИХ ТА ОПРОМІНЕНИХ ВИСОКОЕНЕРГЕТИЧНИМИ ІОНАМИ ПОЛІКРИСТАЛІЧНИХ СИСТЕМ
01.04.05 - оптика, лазерна фізика
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ - 1998


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі оптики
Київського університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: | доктор фізико-математичних наук
Поперенко Леонід Володимирович
Київський університет імені Тараса Шевченка
професор кафедри оптики
фізичного факультету
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор Дмитрук Микола Леонтійович, Інститут фізики напівпровідників НАН України, провідний науковий співробітник
кандидат фізико-математичних наук Карпуша Василь Данилович, Сумський державний університет, доцент кафедри загальної фізики фізико-технічного факультету
Провідна установа
Харківський державний університет імені О. Горького.
Захист відбудеться “25” січня 1999 р. о 1430 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.23 в Київському університеті імені Тараса Шевченка (252022, м. Київ-22, просп. Академіка Глушкова, 6, фізичний факультет)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці фізичного факультету Київського університету ім. Тараса Шевченка (252022, м. Київ-22, просп. Академіка Глушкова, 6)
Автореферат розісланий “22” грудня 1998 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор фізико-математичних наук,
професор Охріменко Б. А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми та постановка задачі.
Розупорядковані металеві матеріали внаслідок унікальних фізичних властивостей є перспективними для застосування у сучасних мікроелектроніці, електротехніці, ядерній та космічній технологіях. Вони, залежно від способу їх виготовлення та технології обробки, можуть мати високу корозійну стійкість та механічну твердість, стійкість до опромінення високоенергетичними частинками. Існує багато галузей науки і техніки, де саме розгляд проблем впливу дії іонів або атомів на оптичні властивості матеріалу є важливим. Часто після такої іонної дії на дзеркала структура металевої поверхні стає аморфною.
Проте, досі проблематичним є створення подібних матеріалів із заданими наперед властивостями. В першу чергу це пов’язано з тим, що узагальнена теорія процесу масопереносу та розупорядкування приповерхневої структури під дією високоенергетичних потоків частинок у завершеному вигляді ще не побудована, а також детально не розроблені технології високоенергетичної поверхневої обробки матеріалів за рахунок імплантації іонів.
Багато в чому формування необхідних властивостей таких матеріалів визначається особливостями електронних характеристик приповерхневого прошарку й, зокрема, будовою його електронного спектру поблизу рівня Фермі. Дані про зміни в атомній структурі та енергетичному спектрі густини станів електронів поблизу рівня Фермі внаслідок дії різноманітних чинників (температурний режим, іонне бомбардування, пластична деформація, тощо) дозволять керовано змінювати технологічні параметри для створення розупорядкованого середовища і отримувати задані наперед властивості матеріалів.
Оптичні параметри розупорядкованої системи в певній мірі характеризують особливості її атомної структури та електронного спектру поблизу рівня Фермі. Зокрема, ефективним методом визначення оптичних констант розупорядкованих середовищ і аморфних металевих сплавів (АМС) є еліпсометрія при відбиванні світла, оскільки вона чутлива до змін у ближньому порядку на фоні зруйнованого дальнього та дозволяє досліджувати особливості оптичних властивостей, зумовлені переходами із 3d-подібних електронних рівнів на рівень Фермі, віддалених від нього на глибину біля 5 еВ.
Визначення спектрів оптичних констант після з’ясування кутових залежностей еліпсометричних параметрів дозволяє адекватно пояснити варіацію властивостей аморфних металевих сплавів, загартованих із розплаву різної температури чи після пластичної деформації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ОПТИЧНого поглинання МЕТАЛЕВИХ АМОРФНИХ ТА ОПРОМІНЕНИХ ВИСОКОЕНЕРГЕТИЧНИМИ ІОНАМИ ПОЛІКРИСТАЛІЧНИХ СИСТЕМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок